İçeriğe Yönlendir

Nakit Alımlarda Daha Ucuz Akaryakıt Satışı

Ahmet Gül

Recommended Posts

Emre Öğüt
2 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Ne kotası ?

İnternette kota olacak deniyor işte akk yok ama  limit 50 gb veriyor misal üstünü geçersen ekstra ücret istiyor gibi..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu

Opet kart kullanıyorum kartın biri sadece mazota %5 puan veriyor, diğeri hem mazota hem benzine %3 puan veriyor. sonuçta pompa fiyatı üzerinden mazotu %5, benzini %3 ucuz alıyorum. Banka kampanyaları denk gelirse oda + oluyor.

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil

Az önce haberlerde izlediğimden anladığım kadarıyla nakit alımlarda indirim olmayacak(fiyat aynı kalıcak). Kredi kartı ile alım yapanlara normal fiyatın üzerinden ek ücret eklenicek. Yani bankaların kestiği komisyon ücreti kredi kartı ile alan müşteriye yansıtılacak.

Yorum bağlantısı
Ahmet Gül

Bu işten bankaların zararı olmaz mı? Milyarlarca lira akaryakıt harcaması ellerinden gidecek. Bu işin peşini bırakmazlar gibi geliyor bana. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
6 saat önce, Emre Öğüt yazdı:

İnternette kota olacak deniyor işte akk yok ama  limit 50 gb veriyor misal üstünü geçersen ekstra ücret istiyor gibi..

yasa diyecek ki, kota aşımında interneti kesemessin, ttkom diyor ki:keserim, isteyene extra satarım...

satar mı? satar :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Remzi Karaca
yasa diyecek ki, kota aşımında interneti kesemessin, ttkom diyor ki:keserim, isteyene extra satarım...
satar mı? satar [emoji4]
Kesmeyecek, ay sonuna kadar beleş düşük hız verecek şeklinde anlamıştım
Yorum bağlantısı
(düzenlendi)
Bir saat önce, Uğur Kamil yazdı:

Az önce haberlerde izlediğimden anladığım kadarıyla nakit alımlarda indirim olmayacak(fiyat aynı kalıcak). Kredi kartı ile alım yapanlara normal fiyatın üzerinden ek ücret eklenicek. Yani bankaların kestiği komisyon ücreti kredi kartı ile alan müşteriye yansıtılacak.

Banka aslında 40 gün bekleseler bayiden kesinti yapmıyor. Dediğiniz gibi ise parasını 40 gün bekleten zengin bayiler kampanya yapıp kredi kartına sıfır komisyonla aynı düzen devam ederler.

Bir saat önce, Ahmet Gül yazdı:

Bu işten bankaların zararı olmaz mı? Milyarlarca lira akaryakıt harcaması ellerinden gidecek. Bu işin peşini bırakmazlar gibi geliyor bana. 

Belkide bankaları yola getirip komisyon kesintilerinde iskonto bekliyor bayiler :) Sende kaybedersin bende hesabı

tarihinde Misafir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

nakite alım her zaman daha ucuz ve avantajlı olmalı, her ürün için. Sadece petrol türevlerinde değil, domates alırken de nakit ödüyorsam daha az ödeme yapmak isterim. Yani retro ödeme devri başlasın

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
2 dakika önce, Mehmet Göktürk yazdı:

Atm kartı olmalı doğrusu

atm lerin açık kalma garantisi varsa..

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
30 dakika önce, Mehmet Göktürk yazdı:

Öyle atm değil kart.

olsun o da takip edilebilir ama. nakit iyidir, takibi de zor :) iban/swift de gerekmez.. belki 3-5 seneye kadar gündeme gelir.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Gül
2 saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

nakite alım her zaman daha ucuz ve avantajlı olmalı, her ürün için. Sadece petrol türevlerinde değil, domates alırken de nakit ödüyorsam daha az ödeme yapmak isterim. Yani retro ödeme devri başlasın

Bankacı bir arkadaşım hep kartlı ödeme sistemlerinin ekonomi için hayat suyu olduğunu söylerdi. Hem kolay takip, hem fiziksel bir para olmadığından sanal bir dolaşım. Fiş almasak kaça olur muhabbeti de yok :) Bence aksine kartlı sistemler desteklenmeli.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
38 dakika önce, Ahmet Gül yazdı:

Bankacı bir arkadaşım hep kartlı ödeme sistemlerinin ekonomi için hayat suyu olduğunu söylerdi.

bankalar için doğrudur yaşam suyudur, kayıt içi de olması gerekir, ama piyasa (dünya) başka bir yöne gitme eğiliminde

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Şimdi, Çağlar Bayur yazdı:

bankalar için doğrudur yaşam suyudur, kayıt içi de olması gerekir, ama piyasa (dünya) başka bir yöne gitme eğiliminde

Ahir zaman.... mad max..

Mad_Max_2015_video_game_cover_art_1.jpg

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Şimdi, Mehmet Göktürk yazdı:

Ahir zaman.... mad max..

Mad_Max_2015_video_game_cover_art_1.jpg

tüm enerji gerektiren cihazlara, sadece güneşten elde edilen enerji yeterli olsa, nasıl değişirdi hocam tarih? iyi yönde mi? kötü yönde mi? uzuuuunnnnnn vadede

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Kaya
9 saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

tüm enerji gerektiren cihazlara, sadece güneşten elde edilen enerji yeterli olsa, nasıl değişirdi hocam tarih? iyi yönde mi? kötü yönde mi? uzuuuunnnnnn vadede

Muhtemelen talebi karşılayamayan "bi takım bazı ülkeler", güneşin bol olduğu "bazı yerlerde" yüksek irtifalara kurulan güneş panelleri kullanırken güneş ışığı savaşları yaşanırdı.

Ayrıca kendi talebini karşılasa bile, "bazı yerlere" elde ettiği enerjiyi satmak için yine yapar mıydı bunu? Yapardı...

Sabah sabah kendi içimi kararttım...

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

o nakit fiyat sabit kalır kredi kartı daha pahalı olur. yani yakıt asla ve asla ucuzlamaz. asla demişmiydim?  asla

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...