İçeriğe Yönlendir

Yatırım İçin Araba Almak

Ali Darbaz

Recommended Posts

Ali Darbaz
Bir saat önce, Mehmet Göktürk yazdı:

Sorunlu değilse i10 kendine has bir araç. Avantajlarını gözönünde bulundurmak gerek.

Linea yahut punto var yahut eski clio var olsaydı durum farklı olurdu.

Abi cok haklisin. Arabamin sifir fiyati 66000 tl. Ustelik style donanim bile degil. 

Egea easy ise 58750 lira fiyat var. Durup dusunuyorum seviye atliycaz derken seviyemi duşuruyoz acaba. Kusursuz gul gibi arabami masrafli bir sedan ile 36750 gibi bir fiyata takas etmek mantiklimi bilemedim.. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Ben olsam i10'u turşu gibi korurum. ALırsam ikinci araç alırım durum düzelirse.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Arabamin durumu bu.

Cok tadlı kerata. Bunu 36750 liraya nasil kiyarim. Vallaha bilemiyorum. 

AD2zMp.jpg

Yorum bağlantısı
Ahmet Gül

Ali Bey benim düşüncem araba iki amaç ile alınır. Bazılarımız otomobili bir ulaşım aracı olarak satın alır. Bu kişiler için A noktasından B noktasına en ucuz ve en masrafsız gidebilmek önemlidir. Bazılarımız için ise araç bir tutkudur. Bu gruptakiler ise araç çok yakıt yakmış, değer kaybetmiş parçası pahalıymış, ikinci eli zayıfmış bakmaz, tutkularının peşine gider. İlk gruptansanız gül gibi aracınız var, Allah sağlıkla mutlulukla binmeyi nasip etsin, kafanızı karıştırmayın. İkinci grupta iseniz zaten gönle ferman geçmez 😀 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
15 dakika önce, Ahmet Gül yazdı:

Ali Bey benim düşüncem araba iki amaç ile alınır. Bazılarımız otomobili bir ulaşım aracı olarak satın alır. Bu kişiler için A noktasından B noktasına en ucuz ve en masrafsız gidebilmek önemlidir. Bazılarımız için ise araç bir tutkudur. Bu gruptakiler ise araç çok yakıt yakmış, değer kaybetmiş parçası pahalıymış, ikinci eli zayıfmış bakmaz, tutkularının peşine gider. İlk gruptansanız gül gibi aracınız var, Allah sağlıkla mutlulukla binmeyi nasip etsin, kafanızı karıştırmayın. İkinci grupta iseniz zaten gönle ferman geçmez 😀 

Hocam ikinci grubu çok güzel tarif etmişsiniz. :D 

Yorum bağlantısı
Ahmet Gül
Şimdi, Selim Bilgin yazdı:

Hocam ikinci grubu çok güzel tarif etmişsiniz. :D 

Kişi kendinden bilir işi 😀 Bunu satsam ne alırım diye bakıyorum, her seferinde kendimi 1.75 TBI’larda buluyorum. He bir de 3.20i ED 😁 

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil
2 saat önce, Bülent Tarakçı yazdı:

Çok iyi. Bende Scenic3 dizel edc var. Ş.içi %40 kullanımda ortalama 7-7.5 L. arası yakıyor. 7 X 6,3 desek 44-45 TL yapıyor. 

Eski aracım Connect'ti ondan inip buna bindim yakıt masrafım aşa yukarı aynı hatta bazı durumlarda daha az.

Yeni nesil küçük benzinli motorlar sakın kullanımda inanılmaz az yakıyor. Birde benzin fiyatı azdaha makul seviyeye inse kuruş hesabı yapıncada daha güzel sonuçlar çıkacak. Ama aracın limitlerini zorlayınca hiçte boyundan beklenmiycek yakıt değerleride elde etmek mümkün.
1.2 olduğu içinde 6 aylık vergisi 145 tlcik öylede güzel bir yanı var  :)

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
2 dakika önce, Ahmet Gül yazdı:

Kişi kendinden bilir işi 😀 Bunu satsam ne alırım diye bakıyorum, her seferinde kendimi 1.75 TBI’larda buluyorum. He bir de 3.20i ED 😁 

Valla benim de aklımda QV yatıyor. :) Makyajlı 1.8 TBI olsa da biraz binsek. :) İlanda vardır bir tane ama satıldı sanırım.

Yorum bağlantısı
Ahmet Gül
Şimdi, Selim Bilgin yazdı:

Valla benim de aklımda QV yatıyor. :) Makyajlı 1.8 TBI olsa da biraz binsek. :) İlanda vardır bir tane ama satıldı sanırım.

1.8 TBI süper olur da ben iki taneden başka göremedim. Şu an zaten hiç yok. Beyazı muhtemelen satıldı da grisi satılmamıştır. Onun sahibi de canı sıkıldıkça 6 ayda bir ilana koyuyor, sonra kaldırıyor 😀 Fiyatları çok 140 ona verinceye kadar İmola kırmızı bir BMW daha cazip gibi. 

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
4 dakika önce, Ahmet Gül yazdı:

1.8 TBI süper olur da ben iki taneden başka göremedim. Şu an zaten hiç yok. Beyazı muhtemelen satıldı da grisi satılmamıştır. Onun sahibi de canı sıkıldıkça 6 ayda bir ilana koyuyor, sonra kaldırıyor 😀 Fiyatları çok 140 ona verinceye kadar İmola kırmızı bir BMW daha cazip gibi. 

Orası öyle tabi.

Şu an ilandaki CLV plaka QV de güzel, bilmediğim bir sıkıntısı yoksa baya ekstralı bir araba.

Yorum bağlantısı
Ahmet Gül
4 dakika önce, Selim Bilgin yazdı:

Orası öyle tabi.

Şu an ilandaki CLV plaka QV de güzel, bilmediğim bir sıkıntısı yoksa baya ekstralı bir araba.

Sen bir çılgınlık yapıp bu arabayı al, yeminle işi gücü bırakır bir tur atmaya taa İstanbul’a gelirim 😀

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Şimdi, Ahmet Gül yazdı:

Sen bir çılgınlık yapıp bu arabayı al, yeminle işi gücü bırakır bir tur atmaya taa İstanbul’a gelirim 😀

Bekarlık zamanım olsa şimdiye almıştım da şimdi manuele dönmek için hanıma Yaris filan bir şeyler almam lazım önce. :D 

Yorum bağlantısı
Ahmet Gül
3 dakika önce, Selim Bilgin yazdı:

Bekarlık zamanım olsa şimdiye almıştım da şimdi manuele dönmek için hanıma Yaris filan bir şeyler almam lazım önce. :D 

Yarın birgün de çocuk oldu büyük araba lazım dersin 😀 Anlaşıldı bizden geçmiş QV işi. 

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
6 dakika önce, Ahmet Gül yazdı:

Yarın birgün de çocuk oldu büyük araba lazım dersin 😀 Anlaşıldı bizden geçmiş QV işi. 

Her şeyin hayırlısı, Allah ağız tadıyla binmeyi nasip etsin, buluruz kendimize göre bir şey, mesela mondeo sw. :)

Yorum bağlantısı
Ahmet Gül
5 dakika önce, Selim Bilgin yazdı:

Her şeyin hayırlısı, Allah ağız tadıyla binmeyi nasip etsin, buluruz kendimize göre bir şey, mesela mondeo sw. :)

Bugün çok bağrımdan vuruyorsun beni 😆 Hayalimdeki ne kadar araba varsa iki satırda saydın he. Allah sağlık versin, hepsini alırız inşallah. Ömür boyu Giu’ya binecek değiliz ya 🙂

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
5 saat önce, Ali Gök yazdı:

Kafa bidefa acaba diye karıştıysa o işin sonu malum olur 😂

Karışan şey güzel birşey olmayınca sorun olmaz.  Adam Tucson alacam diye gelse okey.

i10 herkeste olmayan bir araba. Park olayı özel. Yakıt özel. Görüntü özel. i10 içi de çok farklı aslında. Eskise de binilebilir bir araç.  Eski fiestaya binmezsin ama i10 a binebilirsin. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Derin Acar

Bu işi yapan çok arkadaşım vardı. Al sat yaparak deli paralar kazandılar :D

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...