İçeriğe Yönlendir

Yatırım İçin Araba Almak

Ali Darbaz

Recommended Posts

Ali Darbaz

Merhaba  

Önüme  bir tane araç koyuldu. 1,4 fiat egea easy paket. Sıfır km 2018 model. Hurda indiriminde dahil 58200 tl gibi bir rakama bana bırakıyorlar. Elimdeki aracımıda verip, kücük bir mebla kredi borcuna girerek bu arabayı almak benim için karlı bir yatırım olurmu. Konun uzmanlarının yorumu nedir. 

Yorum bağlantısı
Ali Gök

ticari taksilerin yoğun olarak kullandığı modeller genelde piyasada düşük değerde kalır.

yalnız 58 bine 2018 model sıfır araba da mümkünü yokk vermezler gibi geliyor. 

sizi mutlu edecekmi egea mesele biraz o. birde son yıllarda hep multijetle gördük egeaları bunların içinde ne motoru var acaba benzinli

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
(düzenlendi)

Araba bu ,  tek eksik alaşım jant ve konsolda lcd panel

tarihinde Ali Darbaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
(düzenlendi)
4 dakika önce, Murat Atagenç yazdı:

Kredi avantajı var mı? 0 faiz fln?

Malesef kredi olursa fiyat çok artacak. direk nakit fiyat bu. Bende zaten eldeki arabayı verip, bir tanede hurda bulup ,  birazda birikmişi paramın üstüne, düşük miktarda ihtiyaç kredisi çekerek almayı planlıyorum. 

tarihinde Ali Darbaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Aracı beğendi isen alınır bence. Aşırı borca da sokmaz gibi sanki? İ10 u kaça sayıyorlar, fark ne kadar kalıyor?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
2 dakika önce, Köksal Yılmaz yazdı:

Aracı beğendi isen alınır bence. Aşırı borca da sokmaz gibi sanki? İ10 u kaça sayıyorlar, fark ne kadar kalıyor?

Daha önce 37500 denmişti 

Yorum bağlantısı
Murat Atagenç

Şu an en düşük ing veriyor sanırım 2,29

İşbankası bile maaş indirimli 2,50

Faizini flnda hesaba katınca 8-10bin ucuza alınmış oluyorsa karlı olur.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-hyundai-2018-model-sifir-plus-orjinal-navigasyonlu-616269050/detay

Şu araba çok avantajdı yeniler makyajlı diye tek kalmıştı herhalde bu ama bugün satıldı yazmışlar.

2017 ekransız beyaz jumplara 63 istiyorlar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Öğüt

58bin liraya sıfır araba olsun taştan olsun her türlü kar ettirir uzun vadede.. şu zamanda şaka gibi valla symboller 90-100 kağıtken 58 liraya alınan araba her türlü memnun eder

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Gül

Kredi kartından Taksitli nakit avans daha uygun oluyor bilginize. Hem dosya masrafı kesinti hayat sigortası gibi giderler yok. Tek dezavantaj 12 taksitten fazla vadeleme yapılamıyor. Çekeceğiniz meblağ büyük değilse iş görür. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

58bin uygun geldi bana, sizin arabaya 37 verirlerse değiştirin bence

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

Yatirim icin araba almak biraz problem olabilir. Allah korusun biri gelip vursa arac pert, hasar kayitli satmasi zor. Cizikler vs fiyattan dusuruyor. Ama arac hosunuza gittiyse, ben bunu kullanmak istiyorum diyorsaniz neden olmasin. Hic bir sey olmadan kullanma ihtimaliniz de var tabi. Bugun 58bin se kullandiginiz halde yarin 68bin olur. Türk Lirasi olarak karda olursunuz. Hic kar etmeseniz bile bir sure sifir araba kullanmis olursunuz

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Öngür
Bir saat önce, Ali Darbaz yazdı:

Malesef kredi olursa fiyat çok artacak. direk nakit fiyat bu. Bende zaten eldeki arabayı verip, bir tanede hurda bulup ,  birazda birikmişi paramın üstüne, düşük miktarda ihtiyaç kredisi çekerek almayı planlıyorum. 

bu malum faizler çok arttı , araç dizel 1.6 olsa fiyatı artar ama benzinli ne kadar artar o muamma 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erkut Uysal

Kredili alıp çok fazla faiz ödemeyecekseniz ben alın derim. Yaza girerken çıkartın elden. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
5 dakika önce, Erkut Uysal yazdı:

Kredili alıp çok fazla faiz ödemeyecekseniz ben alın derim. Yaza girerken çıkartın elden. 

Muhtemelen 13000 tl sütüne ıkmayacağım kredi olarak 

Yorum bağlantısı
Erhan Tayar

Değerlendirilmesi gereken bir fırsat bana göre. Almıyorsanız ben alayım :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Atagenç

Vergisiz fiyatı düşük olduğu için hurda indirimi 10bin olan sayılı araçlardan biri.

Büyük ihtimal bir üst donanım paketi bile olsa indirim 8bine düşecek. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Bu tip durumlarda takasta istediğiniz parayı vermezler genelde. İkinci el alacak olan da biraz daha koyup sıfır alırım der.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Karadağ

Araba almak yatırım olmaz. Bence elinizdeki parayı daha farklı yatırım aracında değerlendirin. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Abdurrahman Salman

Muhtemelen LPG takacaksınız.
LPG en az 3-4 bin, serviste olursa belki daha fazla.
Hurdayı da siz bulacaksınız, tam bilemiyorum ama 3-4 binde o tutar.
Araç size 65-67 bine gelecek.
Ankara ABC pejoda 301 active metalik renk, 1.6 100 hp dizel araca 71900 fiyat aldım, hurda onlardan.
İkiside filo aracı olsada 1.6 100 hp motorla yeni tüketim rekorları kırıp burada paylaşacağınızı düşünüyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Ben lpg ihtiyacim yok. Kendim surus stilime guveniyorum. 58000 liralik egea alursam hurdam hazir kapida yatiyor. Hurdanin 10 bin etmesi iyi rakam. 

Ayrica kendi aracim yaslandi. Bakimi ve muayenesi geldi. Bilmiyorum ucuza verme niyetim yok takasta arabami.. yarin ola hayrola. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök

nasıl sürerseniz sürün 50 kuruşu havada yakar benzinli araba 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...