İçeriğe Yönlendir

Yatırım İçin Araba Almak

Ali Darbaz

Recommended Posts

Ali Darbaz
Şimdi, Ali Gök yazdı:

nasıl sürerseniz sürün 50 kuruşu havada yakar benzinli araba 

Cok yakarsa cok kullanmayiz . Bu da bizi diger masraflardan kurtarir. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
2 dakika önce, Ali Darbaz yazdı:

Cok yakarsa cok kullanmayiz . Bu da bizi diger masraflardan kurtarir. 

Dizel ve lpg de ciddi sorun.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Uğur Kamil
12 dakika önce, Ali Gök yazdı:

nasıl sürerseniz sürün 50 kuruşu havada yakar benzinli araba 

6-7 ay oluyor aracımı alalı 1.2 jetta. Her depoyu fullediğimde bakarım( 6bin km cıvarı yaptım) genelde %90 şehir içi kullanıyorum her fullediğimde nekadar yakmışım diye bakarım. ortama 44 ile 46 arası değişiyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök
Şimdi, Uğur Kamil yazdı:

6-7 ay oluyor aracımı alalı 1.2 jetta. Her depoyu fullediğimde bakarım( 6bin km cıvarı yaptım) genelde %90 şehir içi kullanıyorum her fullediğimde nekadar yakmışım diye bakarım. ortama 44 ile 46 arası değişiyor.

1.2 tsi atmosferikten az yakar.

egea atmosferik sanırsam

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Uğur Kamil
8 dakika önce, Ali Gök yazdı:

1.2 tsi atmosferikten az yakar.

egea atmosferik sanırsam

Bu devirde bana lpg takılmıycaksa atmosferik benzinli pek mantıklı gelmiyor.

Bugün arkadaşa 1.0 İ20 otomatık aldık. Bayi çıkışı depoyu fullyip 80 km yol yaptık yol durumuna göre 80-90 km arası hız sabitleyici kullandık. Yol bilgisayarı 5,8 gösteriyordu. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erkan Işık
3 saat önce, Uğur Kamil yazdı:

Bu devirde bana lpg takılmıycaksa atmosferik benzinli pek mantıklı gelmiyor.

Bugün arkadaşa 1.0 İ20 otomatık aldık. Bayi çıkışı depoyu fullyip 80 km yol yaptık yol durumuna göre 80-90 km arası hız sabitleyici kullandık. Yol bilgisayarı 5,8 gösteriyordu. 

i 20  kaca alabıldınız perfonmans kulanımı nasıl 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Uğur Kamil
43 dakika önce, Erkan Işık yazdı:

i 20  kaca alabıldınız perfonmans kulanımı nasıl 

1.0 120 ps i20 benim 1.2 105 jettayla aynı performansa sahip sadece benim araç manuel i20 7 ileri otomatik olduğu için sabit hızda giderken gaza yüklenince otomatik vites küçülttüğü için daha performanslıymış hissi veriyor ama aslında bir farkları yok manueldede o an vites küçültürsen.

Araba en üst donanım ve bütün opsiyonları ekli(gırtlak dolu denilen cinsten). Bayide tek vardı hurda indirimi ile(hurdayı kendileri ayarladı 3bin tl indirim yaptılar) 97bin tl aldık. 12 ay o faiz kampanyası mevcut. Birtane daha aliyim dersen yok ama diğer bayilerde durum nedir bilemiycem. Başka bir renk veya aynı araçtan birtane daha istesek şuan 104 bin tl cıvarı fiyatı 2-3 hafta sonra gelicek.

Şerit takip sistemi gayet güzel çalışıyor. Hava sağanak yağmurlu olduğu halde virajları sorunsuz algılayıp dönebiliyor. 
Hız sabitlemesinde hangi hıza sabitlediğini göstermiyor yada biz bulamadık, kullanım esnasındada çok kurcalamadık.
Start stop'u devreye girince hissetmiyorsun. İlk devreye girince sesini bakamadım çünkü yağmur sesinden motor sesi duyulmuyordu.
Otomatik vitesi gayet iyi ilk hareketi dışında vites geçişlerini hiç hissettirmiyor. Araç daha yeni olduğu için aşırı zorlamadık ve uzun yolda yakıtını benim araçla kıyaslamak için sakın kullandık. İ20 ile 5.8'le tamamladığımız yolu aynı şartlarda ben 4,8'le tamamlıyorum. İlk bakımdan sonra bir miktardaha düşer i20 yakıtı büyük ihtimal.
Anlık yakıt tüketimi yok yada ben göremedim yol bilgisayarında, eğer yoksa benim için büyük eksiklik çünkü ekenomi yapmak istediğimde benim çok işime yarıyor.

Trabzon Rize arası 80-90 sabit kullandığımız ve aşırı yağmurlu olduğu için fazla bir test etme sansımız olmadı. Araç %90 ağırlıklı şehir içi ve rampalı köy yollarında kullanılacak ilerleyen zamanlarda performans olarak daha iyi bilgi ediniriz.

O kadar dolu araç yapmışlar bir kör nokta birde ön park sensörü olsaymış tadından yenmezdi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Asil

Yeni araç, sıfır araç her zaman iyidir. Alın deriz. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Araba işi sıkıntı. Kaza olur sel olur. Araba hasar alir. Degeri duser. Biz yatirimi baska sekilde yapalim.. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Erkan Işık
10 saat önce, Uğur Kamil yazdı:

1.0 120 ps i20 benim 1.2 105 jettayla aynı performansa sahip sadece benim araç manuel i20 7 ileri otomatik olduğu için sabit hızda giderken gaza yüklenince otomatik vites küçülttüğü için daha performanslıymış hissi veriyor ama aslında bir farkları yok manueldede o an vites küçültürsen.

Araba en üst donanım ve bütün opsiyonları ekli(gırtlak dolu denilen cinsten). Bayide tek vardı hurda indirimi ile(hurdayı kendileri ayarladı 3bin tl indirim yaptılar) 97bin tl aldık. 12 ay o faiz kampanyası mevcut. Birtane daha aliyim dersen yok ama diğer bayilerde durum nedir bilemiycem. Başka bir renk veya aynı araçtan birtane daha istesek şuan 104 bin tl cıvarı fiyatı 2-3 hafta sonra gelicek.

Şerit takip sistemi gayet güzel çalışıyor. Hava sağanak yağmurlu olduğu halde virajları sorunsuz algılayıp dönebiliyor. 
Hız sabitlemesinde hangi hıza sabitlediğini göstermiyor yada biz bulamadık, kullanım esnasındada çok kurcalamadık.
Start stop'u devreye girince hissetmiyorsun. İlk devreye girince sesini bakamadım çünkü yağmur sesinden motor sesi duyulmuyordu.
Otomatik vitesi gayet iyi ilk hareketi dışında vites geçişlerini hiç hissettirmiyor. Araç daha yeni olduğu için aşırı zorlamadık ve uzun yolda yakıtını benim araçla kıyaslamak için sakın kullandık. İ20 ile 5.8'le tamamladığımız yolu aynı şartlarda ben 4,8'le tamamlıyorum. İlk bakımdan sonra bir miktardaha düşer i20 yakıtı büyük ihtimal.
Anlık yakıt tüketimi yok yada ben göremedim yol bilgisayarında, eğer yoksa benim için büyük eksiklik çünkü ekenomi yapmak istediğimde benim çok işime yarıyor.

Trabzon Rize arası 80-90 sabit kullandığımız ve aşırı yağmurlu olduğu için fazla bir test etme sansımız olmadı. Araç %90 ağırlıklı şehir içi ve rampalı köy yollarında kullanılacak ilerleyen zamanlarda performans olarak daha iyi bilgi ediniriz.

O kadar dolu araç yapmışlar bir kör nokta birde ön park sensörü olsaymış tadından yenmezdi.

Yorum bağlantısı
Erkan Işık

aracınız hayırlı olsun allah kazasız belasız bınmek nasıp etsın,  ben  kızım ıcın dusunuyorum ama gıdıpde 100 bın cıvarı bır i20 ye gerek yok dıye dusunuyom  suanda 1.5 tdci  2013  fiestaya bınıyor  arada benım  passatı da  alıyor bu ıyıymış baba diyor senın arac üşenci işi diyor,   onu verıpde ona otomatık bır arac alayımmı dıye ıcımden gecdı oyuzden sordum 

1 saat önce, Ali Darbaz yazdı:

Araba işi sıkıntı. Kaza olur sel olur. Araba hasar alir. Degeri duser. Biz yatirimi baska sekilde yapalim.. 

ali bey butcen varsa gucunun yettıgıne gec ıcınde uhde kalmasın cokda hesap yapma ömür geldi gecıyor baskan  bey gıbı 2023-2073-2103 hedeflerın varsa o baska 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Uğur Kamil
1 saat önce, Erkan Işık yazdı:

aracınız hayırlı olsun allah kazasız belasız bınmek nasıp etsın,  ben  kızım ıcın dusunuyorum ama gıdıpde 100 bın cıvarı bır i20 ye gerek yok dıye dusunuyom  suanda 1.5 tdci  2013  fiestaya bınıyor  arada benım  passatı da  alıyor bu ıyıymış baba diyor senın arac üşenci işi diyor,   onu verıpde ona otomatık bır arac alayımmı dıye ıcımden gecdı oyuzden sordum 

Bütçe ve beklenti meselesi. 72 bin tl cıvarından başlıyordu otomatik modelleri. 

Hemen hemen bütün bayileri gezdik, ellerindeki araçları inceledik. Üst seğment boş biraç almaktansa gırtlak dolu i20 tercih etti arkadaş. Bütçesi 105bin tl'di en fazla çünkü.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Arkadaşlar, 

arabayı kendi tüplü i10um ile maliyet olarak kıyasladım 

i10 ile 50 liralık yakıt aldığımda 200 km yol yapmak mümkün

Egea ise 50 liralık yakıt ile sadece 114 km yol yapabiliyor. 

Senede 15000 km üzerinden bakıldığında ise İ10 bana yıllık 3780 liralık yakıt maliyeti çıkartırken Egea bana 6532 liralık benzin maliyeti çıkartıyor. 

En kaba hesapla i10 kmde 25 kuruş yakıyor iken Egea 44 kuruş yakıyor. 

1,4 litre 95 beygir 5 kişilik arabanın hacimsel genişliği var ama , maliyet hacmide epey artıyor.

Bu gün yine egea için uğraştım ama malesef istediğim ödeme tablosuna ulaşamadım. Ayda 1000 1000 ödeme yapmak bana ağır geleceği, aracında masraflı olması beni caydırdı. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

37bin verdiler mi sizin arabaya,yoksa 20bine farka sıfır araba iyiydi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
21 dakika önce, Evren Erakçora yazdı:

37bin verdiler mi sizin arabaya,yoksa 20bine farka sıfır araba iyiydi.

Arabama 36250 verdiler

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
5 dakika önce, Evren Erakçora yazdı:

Sizin cebinizden 22bin mi çıkacaktı?

Evet olmayan bir 22 bin tl. Kredi ceksem 36 ay boyunca ayda 1000 tl odeme yapmam gerekecek. 

Şimdi, Osman Furkan Sumer yazdı:

Bahsi gecen arac Easy 1.4 Fire modeli mi?

Evet easy 1.4 fire.

Arabanin 5 yil 100 bin garantisi olucakti. Ayrica 20 binde bir servis kmsi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Sıfır araba alacak insanlar için güzelmiş, tam halk arabası.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
1 saat önce, Ali Darbaz yazdı:

10 ile 50 liralık yakıt aldığımda 200 km yol yapmak mümkün

Egea ise 50 liralık yakıt ile sadece 114 km yol yapabiliyor. 

olacak o kadar, aynı yakıtla cherokee otoparktan çıkıyor anca, segment ve motor yükseldikçe olur öyle artış

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Saygın Can Oğuz
2 saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

olacak o kadar, aynı yakıtla cherokee otoparktan çıkıyor anca, segment ve motor yükseldikçe olur öyle artış

Abi haklısın da ucuz gidenine alışınca diğeri insana ağır geliyor hergün hergün.

Bence vakit hacim büyütme vakti olmayabilir, elimizdeki ile idare etme vakti. Ne zaman biraz daha refaha kavuşuruz o zaman koymaz zaten.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Sorunlu değilse i10 kendine has bir araç. Avantajlarını gözönünde bulundurmak gerek.

Linea yahut punto var yahut eski clio var olsaydı durum farklı olurdu.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Bülent Tarakçı
On 13.11.2018 at 18:57, Uğur Kamil yazdı:

Çok iyi. Bende Scenic3 dizel edc var. Ş.içi %40 kullanımda ortalama 7-7.5 L. arası yakıyor. 7 X 6,3 desek 44-45 TL yapıyor. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...