İçeriğe Yönlendir

Scenic 3 - Silecek

Bülent Tarakçı

Recommended Posts

Bülent Tarakçı

Aracımın silecekleri kaliteli olmadığından dolayı, havalarında soğuması sebebi ile ses çıkarmaya başladı. Aslında ses, havalar soğumadan önce de vardı. Fakat havalar iyi ve sileceği fazla kullanmadığım için bu günlere kadar geldim. Artık yağmurlar arttı, sileceğin sesi daha fazla dikkatimi çeker ve dayanılmaz oldu. Bu sesi silikon olmamasına ve uzun olmalarına bağlıyorum. Biri 75 cm, diğeri 65 cm. Video da silecekler kuru halde değil ıslak halde çalıştırıldı. Hangi hızda gidersem gideyim fark etmiyor. Bosch marka al diyorlar. İşin açıkcası sileceklere 200 TL gibi bir rakam ödemek istemiyorum. Silikon içeren başka bir marka yok mudur? Yoksa mecburen Bosch alacağım.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

200TL değil yahu? sileceksepeti.com dan en basit olanı alın derim. Zaten hepsi en kötü 6 ayda pert oluyor. Ben öyle yapıyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Bülent Tarakçı

Bu arada silecekleri alalı 6 ay oldu. İlk taktığımda dahi bu ses vardı. Çok eski değiller.

Sani Avensis te Bosch vardı. Epeyce kullandım. Ses sıfırdı.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
2 dakika önce, Bülent Tarakçı yazdı:

Bu arada silecekleri alalı 6 ay oldu. İlk taktığımda dahi bu ses vardı. Çok eski değiller.

Sani Avensis te Bosch vardı. Epeyce kullandım. Ses sıfırdı.

Geçen sene şubat ayında almışım. Geçen ay izli silme başladı, bugün havanın iyice soğumasıyla sesli silme de başladı. Çok kötü değiller ama, idare ediyorum. Neredeyse 1 sene olacakmış :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
(düzenlendi)

200 lira vermeyin. Kar kış basliyor en kalitelisi bile buzdan dolayi cabucak yirtiliyor.Ben gecen yil inat ettim 5-10 liralik olan silecek buldum (sanirim a101 den almistim ) gayette iyi ciktilar.

Sanayide yedek parca aksesuar satanlara bir bakmakta fayda var. Muz tip daha iyi oluyor.

sani beyin dedigi gibi sileceksepetine de bakabilirsiniz.

hatta sunu buldum. bakmakta fayda var:

https://www.google.com.tr/shopping/product/1?q=75-+65+cm+silecek&start=20&client=ms-android-lenovo&sa=N&biw=360&bih=560&tbs=vw:l,ss:44&prds=num:1,epd:5900385137100606553,paur:ClkAsKraX4LRs5lSpQzkBXRGfuvdPY3mixXkG2pRwn_r7krJMuGRErLRLQxQ9ava-azOMR0THHYfAWshiwcfB4L8UM_MRKLMQr-o8KO5_uiZuII9xRW738MCthIZAFPVH70SFRVqrVGkgEBR2_1SXXOBgtCEOw,prmr:1,pid:5900385137100606553,cs:1&ved=0ahUKEwjF6ujQrNTeAhUFposKHbcuCXo4FBCCNgjGAQ

tarihinde Alpay Sumer tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Coşkun Basan

RBW marka kullanıyorum Kangoo da 2 yıl oluyor bence fiyat performans ürünü

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İsmail Sefer

Bu ses bana silecek lastiğinden değilde koldan geliyor gibime geldi!

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

En baba silecek bile 1 yil anca dayanir ama bu ses silecek sesi degil. Silecek genelde atlama yapar. Sanki silecek kollari uzunda bir yerlere carpiyor gibi geldi.

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Muhtemelen silecekler cam kenarlarında ki kısımlara çarpıyor, silecekler sökülüp takıldı mı?

Yorum bağlantısı
Bülent Tarakçı

4 saat önce, Alpay Sumer yazdı:

silecek 75 degil de 70 olabilirmi?

Alpay, kısa olunca ses yapar mı? Çünkü hakikaten 75 lik bulamayınca 70 lik takmıştım. Fakat diğeri doğru ölçüde, 65 cm. O da ses yapıyor.

4 saat önce, Metin Akbal yazdı:

En baba silecek bile 1 yil anca dayanir ama bu ses silecek sesi degil. Silecek genelde atlama yapar. Sanki silecek kollari uzunda bir yerlere carpiyor gibi geldi.

4 saat önce, Selçuk Bakış yazdı:

Muhtemelen silecekler cam kenarlarında ki kısımlara çarpıyor, silecekler sökülüp takıldı mı?

Kolları gözlemledim. Bir yerlere çarpmıyorlar. Hatta söküp,dağıtıp ters bile taktım. Yine ses var. 

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Bir saat önce, Bülent Tarakçı yazdı:

Alpay, kısa olunca ses yapar mı? Çünkü hakikaten 75 lik bulamayınca 70 lik takmıştım. Fakat diğeri doğru ölçüde, 65 cm. O da ses yapıyor.

Kolları gözlemledim. Bir yerlere çarpmıyorlar. Hatta söküp,dağıtıp ters bile taktım. Yine ses var. 

Dengesiz basiyorsa ses yapabilir.

Ama isin dogrusu ben 70cm lik iken 75 lik takilmis diye dusundum. kollara iyice bakmak lazim.bukulme vs var mi? yok ise yenileme yolu denenmeli.

Ayrica sol taraf silecegi havaya kaldirip denermisin? bana sag silecek ses yapiyor gibi geldi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
21 dakika önce, Alpay Sumer yazdı:

Ama isin dogrusu ben 70cm lik iken 75 lik takilmis diye dusundum. kollara iyice bakmak lazim.bukulme vs var mi? yok ise yenileme yolu denenmeli.

Ayrica sol taraf silecegi havaya kaldirip denermisin? bana sag silecek ses yapiyor gibi geldi.

Bana da öyle geldi

Yorum bağlantısı
Bülent Tarakçı
1 saat önce, Alpay Sumer yazdı:

Bir saat önce, Selçuk Bakış yazdı:

Bana da öyle geldi

Scenic3 lerde sileceği öyle havaya tamamen kaldıramıyorsunuz. Kaput engel oluyor. Kaputu kaldırınca da mümkün değil. Tuhaf geldi biliyorum. Ama inanın böyle. Kolu sökmeden dediğinizi yapmanın yolu yok. Sanayiye gidince kolu söküp dediğinizi deneyeceğim. 

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Bir saat önce, Bülent Tarakçı yazdı:

Scenic3 lerde sileceği öyle havaya tamamen kaldıramıyorsunuz. Kaput engel oluyor. Kaputu kaldırınca da mümkün değil. Tuhaf geldi biliyorum. Ama inanın böyle. Kolu sökmeden dediğinizi yapmanın yolu yok. Sanayiye gidince kolu söküp dediğinizi deneyeceğim. 

Bitane beze sarin ozaman kayarak gitsin deneyelim.😊

Yorum bağlantısı
Celal Aydın

Bu tür, iki yana açılan silecekler aslında mantık açısından iyi.
Çünkü diğer standartlarda olduğu gibi, suyu alıp şoförün önüne atmıyor.
Ama göze garip geliyor [emoji1]
Alışmak gerekiyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Valeo marka güzel silecek var da bağlantı yeri nasıl o önemli

On 14.11.2018 at 19:16, Sani Gerşon yazdı:

200TL değil yahu? sileceksepeti.com dan en basit olanı alın derim. Zaten hepsi en kötü 6 ayda pert oluyor. Ben öyle yapıyorum.

Eski tarihli oluyor onların. Bayatlayabiliyor. Arkadaş 500için aldı çabuk gitti diyordu ordan

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Bülent Tarakçı

Silecekleri değiştirdim. Demek ki eskiler rafta çok beklemişti. Özelliğini iyice kaybetmişti. Yada bana öyle denk geldi. Şimdikiler Bosch kadar sessiz değil .Ne hareket halinde nede dururken rahatsız etmiyor. Üstelik videoyu çekerken çokça da yağmıyordu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...