İçeriğe Yönlendir

Focus Benim Lansman Gecesi 14 Kasım

Çağlar Bayur

Recommended Posts

Çağlar Bayur

Yeni Ford Focus 4 ün sürüş testi ve söyleşi bölümü için, Fordotosan davetlisi olan sosyal medya insanları ile birlikte dolu dolu bir gün geçirdik. Sınıfında en düşük cw katsayılı yepyeni şase üstüne 1.5 diesel 8 ileri otomatik titanium ile yollarda test yaptık.

İsmi dışında eski focus ile bir ilgisi kalmamış, baştan yeni birşey yaratmışlar, iyi de yaratmışlar. İç dizaynda diz ve baş mesafesi olumlu yönde artmış. Bir üst segment ferahlığı ve hissini birçok noktada yaşatıyor. Plastiği göz ile hoş değil ancak malzeme olarak başarılı, göz ve el hissi tezatlığı insanı şaşırtıyor.

Motor ve 8 ileri yeni şanzımanı iyi uyum sağlamışlar, zorlama ile hatalı seçim de yapsak, şanzıman iyi cevap verip bizi düzeltiyor, bizden akıllı. Şerit takip ve hız sınırı tanıma sistemi muazzam güzel çalışıyor, bizden akıllı, öndeki arabaya kontrolsüz hızlı yanaşırsak güzel anlıyor :D.

çamurda yoldan çıkmaya çalıştık beceremedik, yeni torsiyonlu arka sistem büyük soru işareti idi, yol tutuşta ve konforda zaafiyet yaratmamış.

2 parçalı komple cam tavan ve perdesi eski nesillerden kat kat önde.

Ses sistemi bang olufsen imzalı, stepne üstünde bas sistemi ile dolgun ses veriyor.

Öğrenebildimiz bilgiler ışığında merak ettiklerinizi cevaplamaya çalışırım.

Özet: görünüm, jant, arka stop dizaynı zevk meselesi ancak teknik olarak baştan c2 şasesi yaratıp üstüne teknolojiyi yığmışlar. Focus ismini neden bu modele vermişler diye sorduğumda (bambaşka yeni bir isimle çıkabilirdi, o derece farklı) Focus'tan üretici ve tüketici olarak geri alınan memnuniyeti, bu yenpyeni Focusla taçlandırmak istendiği sonucuna vardık.

alq3Yg.jpg

0RVnRL.jpg

nQPMQB.jpg

7amgBP.jpg

XMWkb0.jpg

• Beğen 17
Yorum bağlantısı
Murat Atagenç

Sedan yine çirkin bence.

Focus deyince hb ve çok yakışıklı olmuş..

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak

Geyik (moose) testini izledim az evvel. Sonuç, bildiğin ford. Ne kadar haylazlık yapsan da araba sürücünün hatasını çok iyi kapatıyor. Bravo ford ‘a. 

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Dün bir yakınım da oradaydı (sosyal medyadan). Sürüş sırasındaki izlenimlerini anlattığı videonun linkini diğer konuya ekledim (yeni Focus fiyatları). Cam tavana bayıldım ya.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

4jmlYq.jpg

ses sistemi için test parçası getirmiştik, gayet dolgun %90 kullanıcının extra ilave gerek duymayacağı bir tasarım yapılmış.

grlojN.jpg

İnce stepne üstü bas, kaymaklı ekmek kadayıfı gibi leziz.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Hb güzel.. Renk seçimi de güzelmiş.. 

Focus 3 lansmanından mutsuz dönmüştünüz, bunu beğenmişin. :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Muhip Yılmaz

Güzelim araba ne hale gelmiş, ayrıca bağımsız süspansiyonda yok. Bağımsız süspansiyon Türkiye için sadece SW seçeneğinde var. Torsiyonlu bir araca bu paraları hayatta vermem. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Kaya

İlk makyajda vites değiştirme butonu şeması güncellenmeli bene. Set halinde alınıp montajı yapılmış.

Focus ismi yaşatılacaksa, herhangi bir detayda, bu Focus diyebilmeliyiz.

Bir çok arabanın birbirine benzediği bir dönemde, bazı efsanelere vurgu yapmak gerekir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
(düzenlendi)

Araci sevdim. ama gostergeler ayni kalmis nerdeyse o kismi yine sevemedim. Ses sisteminin olmasi gayet olumlu geri donusler yapacaktir.

Hb kasa yine cok tutulur, ama Sedan olan bana nedense insignia yi hatirlatti🤔

tarihinde Alpay Sumer tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hakan Gürsu

Valla alt yapısına bişey bişey diyemem ama, dış ve iç tasarımını hiç beğenmedim.

Yorum bağlantısı
Fatih Keskin

Ben sedanı kullandım akşam eve dönerken hb te yolculuk yaptım sedan bence d sınıfı çoğu modele göre çok ferah ve geniş hissettiriyor.

Müzik sistemi benim gibi bu işlerden pek anlamayana çok fazla bile gelebilir.

Direksiyon ısıtma en çok hoşuma giden özellik oldu.

Dikkat ederseniz en kirli araçlar bizimkiler.Çamur ve kaygan zeminde çok zorladım ama nafile bende yol tutuş olarak soru işareti kalmadı.

Bi kaç foto ile devam ederim yorumlamaya

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Demekki herkesin gozu yeni nesil araclarda cikan ortadaki multimedya ekranina asina olmus. Ben israr ediyorum ureticiler cama vantuzla yapistirma teknolojisi ile tanismalilar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Bir saat önce, Metin Akbal yazdı:

Demekki herkesin gozu yeni nesil araclarda cikan ortadaki multimedya ekranina asina olmus. Ben israr ediyorum ureticiler cama vantuzla yapistirma teknolojisi ile tanismalilar.

Yaz benide,  o yerine sanki sıgmamis , egreti duran tablet tarzini sevmeyenlerin listesine.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eray Çalışkan

Başta olumsuz yorumlar daha çok geldi focus'a ama ne yalan söyleyim ilk gördüğüm andan beri hb kasasını çok beğendim. Focusların sedanlarını bir türlü beğenememiştim zaten, beyaz sedan filo focus yollarda çok gördüğümüzden de soğudum mu acaba diyordum ama bu kasada da bariz hb kasa ön planda. Ben beğendim.

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
6 saat önce, Alpay Sumer yazdı:

Araci sevdim. ama gostergeler ayni kalmis nerdeyse o kismi yine sevemedim. Ses sisteminin olmasi gayet olumlu geri donusler yapacaktir.

Hb kasa yine cok tutulur, ama Sedan olan bana nedense insignia yi hatirlatti🤔

Göstergeler konusunda kesinlikle hemfikirim. Bir şeyler tasarlanmalıydı.. Sedana ise bir şey demiyorum onun da bir alıcı kitlesi var.

Yorum bağlantısı
Serkan Karakoca
21 dakika önce, Emre Şimşek yazdı:

Göstergeler konusunda kesinlikle hemfikirim. Bir şeyler tasarlanmalıydı.. Sedana ise bir şey demiyorum onun da bir alıcı kitlesi var.

adamlar oraya bir hayalet yapmaları lazımdı eskisi ile alakası kalmamalıydı o kısmın ...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

130 bin lira verip alinacak araba değil. 130 bin liraya aylik faiz 2000 kusur veriliyor.  Bu araba bu paranin hakki degil. 

Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan

SW'si üretilmeyecek mi acaba. 

Yorum bağlantısı
Cem Işık
6 dakika önce, Harun Kocaçalışkan yazdı:

SW'si üretilmeyecek mi acaba. 

SW olmazsa olmaz,şekli de çok güzel olmuş bence. ST Line bu resimde görülen

37A745D8-C83E-4DFD-B8E3-A1FF98F4012B.jpeg

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

ST Line olan modeller mavi renk ile harika. Ben güzel buldum, beğendim.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...