İçeriğe Yönlendir

Delux Dikey Mouse

Cihat Küçükay

Recommended Posts

Cihat Küçükay

Merhaba

Bugün ilk başta bana da ilginç gelen, ama kullandıkça bağımlısı olduğum bir cihaz tanıtacağım ; Delux M618 plus vertical wireless mouse.

Bütün gün bilgisayar başında çalıştığım için mouse elimin bir uzantısı gibi oldu. Ama sürekli kullanımda bileğimde ağrılar oluşmaya başladı. Çaresini araştırdığımda (doktor dahil) bilgisayar başında sürekli çalışmamamı veya daha ergonomik bir mouse kullanmam gerektiğini gördüm.

Piyasada ergonomik mouse olarak satılanlar çok pahalı, bende malum Çinli sitede bunu buldum. Alışmak 1 hafta kadar sürdü. Alıştıktan sonra gerçekten bileğimde ağrı kalmadı. Ama kabul etmek gerekirse biraz büyük, laptop çantanıza büyük gelebilir. Elimin ağrısını geçirdi ya, gerisi sorun değil. Sonuç; alınması tavsiye, özellikle bileğinde sorun olanlar için.

1a25461209fcaff1ae1f72d684478b66.jpg1a33c905c9ec3a46145787911dccca5e.jpgd3087e0e08f4f5567cc63c0308761f2b.jpg3f3dc91772b0e40d09c8519013759989.jpg

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan

Güzelmiş. Buna benzer bir de logitech'in bir ürünü var. 

Ben bilek sorununa tenisçilerin taktığı kalın bileklikler ile çare buldum. Günde 10 saatten fazla bilgisayar başındayım. Bir sıkıntı yok. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Enteresan geldi. Ele nasıl oturduğunu soracaktım ki fotoları gördüm :) Paylaşım için teşekkürler.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Joystick gibiymiş, farklı ama çözüme ulaştırmış sizi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

kışın buzlu havalarda pickuplarda bulunmalı birer tane :)

şaka bir yana ergonomik açıdan işe yarayacağı açık. karpaltünel sendromundan muzdarip olmuşsunuz herhalde.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cihat Küçükay

Bu benim ilk aldığım dikey mouse'a benziyor. Ele oturması biraz daha zor, elinizin fırıncı küreği gibi büyük olması lazım [emoji41] ama ilk başlangıç için uygundur.

23713d699c13690fbf88fff0068bd450.jpg
Yorum bağlantısı
Abdurrahman Tekin

DIGITUS marka dikey de bende var abi , işyerinde aldı arkadaşlar ilk başlarda garip gelmişti  şuan alıştım 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

İlk kez gördüm, duydum, merak ettim nasıl bişeymiş, sürekli pc başındakilere iyi geliyorsa alışırım ben buna :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Haşmet Güngör

sürekli  bsayar başında olup mouse ile oynayanlar için güzel. Bulamadıysanız mutlaka bileklikli, mouse ped kullanın yoksa bileğin ağrımaması imkansız.(tecrübeyle sabit.)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Benim bileğim değil, dirseğimden bileğe kadar olan kolum ağrıyor, mouse kullanırken masaya yaslamaktan. :(

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cihat Küçükay
Benim bileğim değil, dirseğimden bileğe kadar olan kolum ağrıyor, mouse kullanırken masaya yaslamaktan. [emoji20]
Bende öyleydim bunu alana kadar [emoji41]
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tufan Caliskan

Ofis arkadaşım yıllardır bir benzerini kullanıyor. Artık yıpranmış. Arada sırada bende onun bilgisayarında işim olduğu zaman kullanıyorum. Elleriniz büyük ise çok kullanışlı ve kol ağrısına yol açmadan işinizi yapmanızı sağlıyor. Yıllar önce (en az 4 sene) ali babadan 20 USD'ye almış. Kaplaması eskimesine rağmen hala canavar gibi çalışıyor. 

NnV27X.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cihat Küçükay
Ofis arkadaşım yıllardır bir benzerini kullanıyor. Artık yıpranmış. Arada sırada bende onun bilgisayarında işim olduğu zaman kullanıyorum. Elleriniz büyük ise çok kullanışlı ve kol ağrısına yol açmadan işinizi yapmanızı sağlıyor. Yıllar önce (en az 4 sene) ali babadan 20 USD'ye almış. Kaplaması eskimesine rağmen hala canavar gibi çalışıyor. 

NnV27X.jpg
Bendeki markanın bir önceki modeli [emoji106]
Yorum bağlantısı
Erdoğan Temur

Zamanında benimde el parmaklarımda aşırı his kaybı ve bilek ağrılarım var. 

Bu ağrıların kaynağı; mouse kullanırken dirseğinizi masaya koymanızdan kaynaklanıyor.

En ince deri dirsek ile bilek arasında ve altındaki ince sinirler zarar görüyor.

Dirsek altı boş olacak bilek altınada destekleyici pad kullanmak.

Şu resim örnek olacaktır.

ergo-TR.png

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Karadağ

Sağ bileğimde ve parmaklarda ağrı hissedince, mause sol elle kullanmaya başladım. Bir haftada alıştım. Şimdilik rahatım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

Yok artik.Cahilligime verin ama ilk kez goruyorum.Gunun 9 saati pc basinda olan biri olarak kesinlikle almaliyim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cihat Küçükay
Zamanında benimde el parmaklarımda aşırı his kaybı ve bilek ağrılarım var. 
Bu ağrıların kaynağı; mouse kullanırken dirseğinizi masaya koymanızdan kaynaklanıyor.
En ince deri dirsek ile bilek arasında ve altındaki ince sinirler zarar görüyor.

Dirsek altı boş olacak bilek altınada destekleyici pad kullanmak.
Şu resim örnek olacaktır.

ergo-TR.png
Ben dirseğimi bir yere dayamıyorum. O yüzden bileğe biniyor bütün yük. Bu mouse ile bir nebze kurtuldum o dertten..
Alabileceğimiz bir link varmidir[emoji3]
Benim aldığım link aşağıda
Delux M618 ARTı Ergonomi Dikey Oyun Kablolu Fare 6 Düğmeleri 4000 DPI Optik RGB Kablosuz Sağ El Fareler Için PC dizüstü
https://s.click.aliexpress.com/e/ciNJfSE5
Yorum bağlantısı
Levent Güzelkalp
7 saat önce, Cihat Küçükay yazdı:

Ben dirseğimi bir yere dayamıyorum. O yüzden bileğe biniyor bütün yük. Bu mouse ile bir nebze kurtuldum o dertten.. Benim aldığım link aşağıda
Delux M618 ARTı Ergonomi Dikey Oyun Kablolu Fare 6 Düğmeleri 4000 DPI Optik RGB Kablosuz Sağ El Fareler Için PC dizüstü
https://s.click.aliexpress.com/e/ciNJfSE5

ekledim sepete abi teşekkür ederim

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cihat Küçükay
Video isteriz.. nasıl kullanılıyor bu 

Naptın abi [emoji16] normal mouse bu, sadece dikey [emoji41]

Bu kullanım videosu kablolu için

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...