İçeriğe Yönlendir

Yeni Corolla Sedan

Murat Azalma

Recommended Posts

Tansu Kalafatoğlu
(düzenlendi)
Erhan Doruk yazdı:

Hibrid lerin MTV leri nasıl hesaplanıyor? Sadece motor hacmine göre mi? akaryakıtlı olanlarla farkı var mı?

Sadece motor hacmine göre

tarihinde Tansu Kalafatoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Tansu Kalafatoğlu

Otonom sürücü denemeleri çalışan bir firma. Adastec. Corolla ile çalışmalara devam ediyor. Telif istemezler heralde. Arabaların üstünde logoları var. Siteleri var. Haberlere çıktılar 

t7uL0v.jpg
y9sogC.jpg

IHUeUy.jpg

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Bence Türkiye trafiği ve yolları otonom sürüşe uygun değil. Her an ne çıkacak bilemiyorsun. Testleri sanayi ara sokaklarında yapıp performans alırlarsa trafiğe çıkmasına izin versinler. 

• Beğen 2
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Mert Gulkokan yazdı:

Dün corolla sedan gördüm sanırım hibrit en üst paketti kör nokta uyarı sistemi vardı

O arabayı alan kesin mtv ötv muafiyeti vardır. Eskiden full paket c segment çok olurdu piyasada. Şimdi zor :( 

Erhan Doruk yazdı:

Bence Türkiye trafiği ve yolları otonom sürüşe uygun değil. Her an ne çıkacak bilemiyorsun. Testleri sanayi ara sokaklarında yapıp performans alırlarsa trafiğe çıkmasına izin versinler. 

Hocam zaten 10-20 sene sonrasının hesapları bunlar. Ama bir de yol şerit takip ve yaya çarpışma önleme sistemi geliştirmesi var toyota’nın. Mevcut sistemi geliştirme işleri yani. 

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Otonom sürücü denemeleri çalışan bir firma. Adastec. Corolla ile çalışmalara devam ediyor. Telif istemezler heralde. Arabaların üstünde logoları var. Siteleri var. Haberlere çıktılar 

t7uL0v.jpg
y9sogC.jpg

IHUeUy.jpg

muayeneden gecmez bu

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Ali Darbaz yazdı:

Benzin TV , Candan mühendisin iddasını yalanlamış. 

https://youtu.be/inbVXEHvsic

Testi izledim, araba çok güzel görünüyor gözüme. Gömdük filan ama Corolla alasım geliyor bazen, ama alırsam hybrid alırım herhalde.

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Japonlar euro spec’e hep üvey evlat muamelesi yapmıştır, ana hedefleri abd pazarı.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
(düzenlendi)

Candan u dönüşü :)

ayrıca 6000/0,20 = 30bin km amorti mesafesi. Hiç gerek yok valla. 

şehir dışı da gayet makul. Hızı düşük biraz. 100-120 diyor ama daha çok 80-100 gidiyor. Orayı anlamadım. 

bir de hibriti gömmüş uzun yolda. Hibrit aynı yolu aynı tarz sürüşle 4lt civarı bir şeyle bitirirdi. O konuda benzin tv bilinçsiz kalmış. 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

şehir dışı da gayet makul. Hızı düşük biraz. 100-120 diyor ama daha çok 80-100 gidiyor. Orayı anlamadım. 

bir de hibriti gömmüş uzun yolda. Hibrit aynı yolu aynı tarz sürüşle 4lt civarı bir şeyle bitirirdi. O konuda benzin tv bilinçsiz kalmış. 

yahu orda gömmedi. Zaten 4 litre ile gider dedi,asıl amacı şehir içi 3 küsür rakam söyledi. 

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Toyota arabayı vermiş, öv demiş. Burak Ertem'i severim ama sponsorlu videoları çok da şeyapmamak lazım. :) 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay

Audi A3 hariç sedan arabalara pek ilgim olduğu söylenemez ama bu yeni kasa çok hoş duruyor. Bunun Hb kasası olacak mı? 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Yurdaer Elay yazdı:

Audi A3 hariç sedan arabalara pek ilgim olduğu söylenemez ama bu yeni kasa çok hoş duruyor. Bunun Hb kasası olacak mı? 

Hb 1.2 turbo var bir de hybrid var

arkası mazda bl kasa kopyası :) ama güzel

images?q=tbn:ANd9GcSgX4MBsgZhWZgj4X5Yvnb
images?q=tbn:ANd9GcRVpuR0b9jtTTPJCUXXTfQ

Ali Darbaz yazdı:

yahu orda gömmedi. Zaten 4 litre ile gider dedi,asıl amacı şehir içi 3 küsür rakam söyledi. 

Yok. Şehir dışında fazla yakıyor dedi ama sanırım şehir içine göre daha fazla yakıyor demek istedi. Sorry. 

Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

images?q=tbn:ANd9GcSgX4MBsgZhWZgj4X5Yvnb

Güzelmiş gerçekten.. 1.2 turbo motor da çok makul. Benim için tabi ☺️

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Selim Bilgin yazdı:

Testi izledim, araba çok güzel görünüyor gözüme. Gömdük filan ama Corolla alasım geliyor bazen, ama alırsam hybrid alırım herhalde.

Zaten var bi gelenek. Genler çekiyor di mi :) a6’dan sonra eşek gelebilir dikkat. Bir de görünüş çok güzel ama malzeme kalitesi ve ömrü beklenildiği gibi gelmiyor bana. Bunu kanıtlayamam ama hissediyorum

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Zaten var bi gelenek. Genler çekiyor di mi :) a6’dan sonra eşek gelebilir dikkat. Bir de görünüş çok güzel ama malzeme kalitesi ve ömrü beklenildiği gibi gelmiyor bana. Bunu kanıtlayamam ama hissediyorum

A6 uzun bir müddet bizimle gibi, mevcut piyasada üzerine bi o kadar daha eklesen daha iyisini alamıyorsun.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Tansu Kalafatoğlu
(düzenlendi)

Adam lexus tamponunu corolla’ya takmış 😁😁

RotJeL.jpg16A401.jpgRIBn0g.jpg
KwpUuB.jpgUmxcKw.jpg

• Beğen 1
  • Şaşkın 3
Yorum bağlantısı
Barış AÇIL

ABD nin ülkeye giriş yapacak markalara izin vermesinde siyasi davrandigi Avrupa markalarin bir çoğuna kapılarını acmazken uzakdogu markalarının rahatlıkla girebildigine dair bir yazı okumuştum yıllar yıllar önce.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Barış AÇIL yazdı:

ABD nin ülkeye giriş yapacak markalara izin vermesinde siyasi davrandigi Avrupa markalarin bir çoğuna kapılarını acmazken uzakdogu markalarının rahatlıkla girebildigine dair bir yazı okumuştum yıllar yıllar önce.

Bu fransa olamaz. Abd olmasa fransa da yoktu bugün. İnsanlar amerika’da daha uzun km yapıyor. Büyük hacim, stressiz motorlar, daha az karmaşık mühendislik ve elektronik. Bunlar daha masrafsızlık anlamına gelir. Mesela vw 90’lardan beri dizel üstüne çok çalıştı. Çok yol aldı. Psa ile birlikte zirvedeler. Ama amerikalılar “bunlar napıyor böyle adamım” deyip mazot  ile araba arasındaki bağı kuramamıştır büyük ihtimalle :) mesela amerikada arabaya turbo koymaya gerek yok. Hacmi 2lt daha artır, mis. Gür gür gür gür :) tabi bu algılar rekabetin oluştuğu eski dönemlerde yaşandı ve kalıcı oldu. 

fransa olmasa da alman markaları özellikle lüks sınıfta çok tercih ediliyor. Yani mercedes bmw ve audi’nin lüks araçları epey öndedir. Halk daha çok japonları tercih ediyor. 

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Fransa zamanında kolonilerini kaybettiği için ABD'ye küsmüştür ve ondan dolayı araç göndermiyordur bence. 
Amerikalıların, pazarda Alman ve Japon araçları varken böyle kezbanlıklara çok da katlanacağını sanmıyorum ayrıca :)  ABD'de fabrika kurup sıfırdan üretim yapan ilk Japon motorlu araç firması Kawasaki imiş bu arada.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Tansu Kalafatoğlu

Tabandaki sos tuşu sadece basınca çalışmıyormuş. Facebook gruptan bir vatandaş kaza yapmış. airbag açınca 112 hattından aracı aramışlar. Durumunuz nasıl diye sormuş. Duruma göre ambulans gönderiyorlar. konum da görülüyor ama gps ile olduğunu sanmıyorum. Baz istasyonları aracılığıyla konum buluyorlar. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Tabandaki sos tuşu sadece basınca çalışmıyormuş. Facebook gruptan bir vatandaş kaza yapmış. airbag açınca 112 hattından aracı aramışlar. Durumunuz nasıl diye sormuş. Duruma göre ambulans gönderiyorlar. konum da görülüyor ama gps ile olduğunu sanmıyorum. Baz istasyonları aracılığıyla konum buluyorlar. 

arabalarda sim card mı var? kime kayıtlı?

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Çağlar Bayur yazdı:

arabalarda sim card mı var? kime kayıtlı?

112 ve 911 i simsiz de arıyor.

Hatta 911 i ara direk 112 acile bağlıyor. Demin denedim

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mustafa Tüfekçi yazdı:

112 ve 911 i simsiz de arıyor.

Hatta 911 i ara direk 112 acile bağlıyor. Demin denedim

sim cardsız telefonu 112 nasıl arayacak?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Çağlar Bayur yazdı:

sim cardsız telefonu 112 nasıl arayacak?

Arıyor abi denemesi bedava

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...