İçeriğe Yönlendir

LPG Gösterge Sorunu

Ozer Oz

Recommended Posts

Aracımda 60lt tank vardı tarihi dolduğu için 40lt tank ile değişti,   şamandıra değimesine gerek yok dendi ve o şekilde montaj yaptırdım ama  neredeyse 17-18LT Gaz almama rağmen 3 ışıktan 1 tanesi yanıyor zaten  tankın kapesitesi 31 - 32lt değil mi ? bu sorunun çözümü varmı yoksa fulleyip denemek mi gerek 

Yorum bağlantısı
Ahmet Çankaya

tankın üstündeki yuvarlak analog göstergenin konumlanmasından kaynaklanır genelde...

elinle sağa sola biraz çevirip tekrar denemeni tavsiye ederim...

Yorum bağlantısı
Bir saat önce, Ahmet Çankaya yazdı:

tankın üstündeki yuvarlak analog göstergenin konumlanmasından kaynaklanır genelde...

elinle sağa sola biraz çevirip tekrar denemeni tavsiye ederim...

51 dakika önce, Fatih Evcin yazdı:

yeni tank simit tip ise genelde hep yanlış gösteriyor

O analog göstergede hareket etmedi hiç gaz doldu ama 0 da görünüyordu gaz dolmasına rağmen sabah yeniden bakacagım o göstergeye, 

tank silindir 40 litrelik

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

Samandira gorevini gormuyor sanirim. Uyumsuz.Ayrica arac ici dijital gosterge cok hassas olcum yapamiyor. Bazen keyfi bile takildigi olabiliyor.

Yorum bağlantısı
Serkan Aktay

LPG de içerideki gösterge hiçbir zaman tam sağlıklı göstermez. Benim menzil şehir içi 330 km, fulleyince 120-130 km den sonra 3.cu ışığa düşüyor. Kirmiziyi doğru yakıyor ama. Yani da menzil 70-80 km. 

En güveniliri tankin üstündeki gösterge.

Yorum bağlantısı
7 dakika önce, Serkan Aktay yazdı:

LPG de içerideki gösterge hiçbir zaman tam sağlıklı göstermez. Benim menzil şehir içi 330 km, fulleyince 120-130 km den sonra 3.cu ışığa düşüyor. Kirmiziyi doğru yakıyor ama. Yani da menzil 70-80 km. 

En güveniliri tankin üstündeki gösterge.

o göstergeye tekrara bakacağım.. istasyonda gaz dolarken yükselmedi belki sonra yükseliyordur emin değilim ama.. 

Yorum bağlantısı
Tahir Ak

ek olarak Led seviye göstergesi LPG yazılımında kalibre edilip Max yüzde 10luk bir sapma ile doğru gösteriyor. tabi ustalar bunu yapmaz kendiniz program ve kablo edinip değerleri girerek yapabilirsiniz

Yorum bağlantısı
Fatih Evcin

tankın üstündeki göstergesi hafif hafif sağa sola oynatarak kalibre ediliyordu hatırladığım kadarıyla.

Yorum bağlantısı
1 saat önce, Fatih Evcin yazdı:

tankın üstündeki göstergesi hafif hafif sağa sola oynatarak kalibre ediliyordu hatırladığım kadarıyla.

tankı mı sallayacağız yoksa göstergeyimi sallamak gerek ?  bi çıkıp bakayım gösterge dogru gosterıyor mu 

Yorum bağlantısı
Fatih Evcin
2 saat önce, Ozer Oz yazdı:

tankı mı sallayacağız yoksa göstergeyimi sallamak gerek ?  bi çıkıp bakayım gösterge dogru gosterıyor mu 

tankın üzerindeki analog göstergesi hafif hafif sağa sola doğru çevirmek gerekiyordu, kesin değil ama öyle hatırlıyorum.

Yorum bağlantısı
5 saat önce, Fatih Evcin yazdı:

anladım teşekkür ederim. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...