İçeriğe Yönlendir

Kara Şimşeğim - Caravelle

Yusuf Berke

Recommended Posts

Yusuf Berke

5 kişilik bir aileyiz. Genelde yüklü malzeme taşıdığım için emektar Fusion'um aileye yetmedi. Bu araçları 3-4 senedir araştırırdım. Son zamanlar iyice gereksinim olunca ve bu da uygun bir fiyata gelince aldım.

2.5 TDi 130 beygir, 340nm'lik, tabiri caizse mafya arabası tipli bir araç. Özellikle iç ışık dizaynı hoş. VW'i özlemişim cidden.

Aracın en zevkli yanı, koruma araçlarının arkasına takılınca sizi de koruma aracı zannetmeleri. Güzel de gidiyor. Tabi yapılmaması gereken şeyler.

Aracı aldığımda direksiyon aşırı ses çıkarıyordu. Sorunun direksiyon basınç hortumu olduğunu bulduk. İlk aldığım parça arızalıydı, değiştirdim bu hafta montajı olacak.

Gelsin fotoğraflar:

Aracın şanzıman arızası vardı. Yağına motor soğutma suyu karışmıştı. Uyguna ve şansla hallettik. Yağ soğutucunun patlaması sonucu olmuş.

ZXNppV.jpg oXQpp9.jpg 

Tamponlarda görünen boya hasarları vardı. Düzelttik.

Ve son hali:

ZXNpp3.jpg

lqYppQ.jpg

V9pNNB.jpg

nQPppN.jpgLlPNN0.jpg

Şu bölüm hoş dizaynlı bana göre. RCD510 gelecekti şu RCD200 yerine ama, bakalım. İlerleyen günlerde niyeti bozabilirim.

• Beğen 19
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Hayırlı olsun, güle güle kullanın. Über damgası yemezsiniz inşallah :) 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz

bizde de vardı 2013 model babama zorla sattırmıstık.

dün gitmiş bidaha almıs 2001 model 2,5
birde emektar city vanımız var 2003 2,5

hayırlı olsun güzel arabalar peynir ekmek gibi piyasası var.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

Arkadasimda bunun vip olarak (Gırtlağına kadar) tasarlanmiş olani var. 

Keyif kelimesinin tam karsiligi olarak binince inmek istemiyorum.

Hayirli olsun. guzel tercih.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cavit Çırakoğlu

Sağında solunda nikelaj yok ve otomatik ne güzel maşallah. Allah kazasız belasız binmeyi nasip etsin.  Bu makyajlı kasada 4x4 yok herhalde .  Olsa kaymaklı ekmek kadayıfı olurdu.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bunun donanım listesindeki üç harfli donanımları merak ettim .. 

Güle güle kullan :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yusuf Berke

Teşekkür ederim herkese. Daha bugün arkaya difüzörlü altlık ve bagaj üstü spoiler taktım. Silikonlar kuruyup son rötuşlar atıldıktan sonra foto gelecek.

10 saat önce, Cavit Çırakoğlu yazdı:

Sağında solunda nikelaj yok ve otomatik ne güzel maşallah. Allah kazasız belasız binmeyi nasip etsin.  Bu makyajlı kasada 4x4 yok herhalde .  Olsa kaymaklı ekmek kadayıfı olurdu.

4 MOTION apayrı bir dünya, Thermal paketle geliyor:)  Sağolun.

Bir saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Bunun donanım listesindeki üç harfli donanımları merak ettim .. 

Güle güle kullan :)

ABS, ESP, EBD, HBA... Daha bakamadım bile hepsine.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hakan Gürsu

Transporterin ilk kasası ile bi Antalya yolculuğu yapmıştım, , kendim kullanaraktan. Kullandığımda 2.5 130. Bg düz vitesti. Bir minubüsün böyle yol tutubildiğini görünnce çok şaşırmıştım. Kim bilir bu kasası nasıldır. Güle güle kullanın.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Erkan Işık
On 16.11.2018 at 19:32, Okay Kaygusuz yazdı:

bizde de vardı 2013 model babama zorla sattırmıstık.

dün gitmiş bidaha almıs 2001 model 2,5
birde emektar city vanımız var 2003 2,5

hayırlı olsun güzel arabalar peynir ekmek gibi piyasası var.

Bende benimkine kıyamıyorum :(( kıysam t6  alacam 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Transporterin ilk kasası ile bi Antalya yolculuğu yapmıştım, , kendim kullanaraktan. Kullandığımda 2.5 130. Bg düz vitesti. Bir minubüsün böyle yol tutubildiğini görünnce çok şaşırmıştım. Kim bilir bu kasası nasıldır. Güle güle kullanın.

Aynı kasa ile İstanbula gittim
Direksiyona ben geçtim. Tıngır mıngır gidiyordum.
Sahibi bas biraz dedi.
Bastım
Biraz daha. Biraz daha. Biraz daha derken.
Hızımız çoğu otomobilin maksimum hızının üstündeydi.
O şekilde gittik. Ben de hayran kalmıştım.
  • Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mert Üçkaleler

Yıllar önce bu kasa bu renk bir araç 200 km hız ile yol istemişti. Verdik ve geçti gitti... Hayırlı olsun aracınız kazası belasız kullanın.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Yusuf Berke

Aracın arkasına ufak bodykit uygulaması yaptım. Yan marşpiyel de takıldı ama temiz fotoğraf yok, sonra eklerim. 

Resimler:

7aAMDl.jpg

P1QPD8.jpg

grXZ6N.jpg

9aG2a8.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
Yusuf Berke

Direksiyon pompası problem yaratınca değiştik. Arabanın çalışması düzeldi. Eski pompa motoru yoruyormuş sanki. Şu an rölanti daha stabil. 

Şanzıman yağını değişmiştim. Hata kodlarını sildirip yeniden şanzıman alıştırması yapacağız. Relearn diye geçiyor. Memnunum şanzımandan ama bana uysun herif :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Yusuf Berke

2 aydır yatıyordu araç. Akünün bitmesini bekliyordum zaten ama kapıları bile açamayınca işkillendim biraz. Arabaya bagajdan girmek zorunda kaldım. Kontak vs. tepki yok. Akü kutup başları oksitlenmiş. Akü mü patladı, bilmiyorum. 1 gün şarja taktım, marş basmadı. Çevirmedi motoru. 2 gün şarja bırakacağım. Olmazsa 90 Ah akü lazım olacak. Her şey sıfırlanmıştır şimdi beyinde sanırım.

Yaz lastiklerim orta seviyede. Bir takım jant alacağım sanırım, çok güzel duran bir jant buldum (20"):

Lastikleriyle birlikte 4000₺ dedi. Fiyat çok uçuk ama jantlar çok güzel. 102'lik Caravelleye takmışlar, kaldırmamış. Çok az kullanılmış.

DOJqd3.jpg

mXLZk4.jpg

Bir de bunlar var, 17 inç. Kumlama ve boyamasını yapıp lastikleriyle birlikte verecek. 1500₺ dedi bunlara:

kMvRXJ.jpg

NLEJOg.jpg

4000₺ beni aşmasa çok güzel de, aşıyor beni. 17" olanı almak istedim, sizce nasıl olur?

Benim aracın üstündeki orijinal jantlar şunlar:

x5_691072686066.jpg

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin

2 ay neden hiç çalıştırmadınız aracı? Haftada bir marşa bassaydınız keşke.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...