İçeriğe Yönlendir

Focus I - Antifiriz Oranı

Mustafa Kenar

Recommended Posts

Mustafa Kenar
4 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Hangi ildesiniz ?

Konya

Yorum bağlantısı
Ali Ünal

2005 mk1 focus sahibiyim. arabayı ilk aldığımda triger + devir daim değişimi yaptırdım ve usta kırmızı antifrizden doldurmuş su koymadan. derecesi kaçtır bilmiyorum ama termostat arızalı olduğundan uzun süreli yokuş inişlerinde hararet düşmesi problemi yaşıyordum. termostatı değiştirdikten sonra 2 seneye yakın süre oldu arabada ne hararet ibresi olması gereken yeri geçti nede aşağı indi tek sorun olarak nitelendirilecek şey motorun geç ısınması. bu sürede aracım kış mevsiminde ankara da soğuk havalarıda gördü, yazları da antalya marmaris gibi sıcak memleketlerde ve öğle sıcağında uzun süreli yokuş çıkışlarında bile sorun yaratmadı. sizin sorununuz makyajsız kasalardaki yalancı hararet olayı gibi geliyor bana da.  104 gördü ama fan açmadı demişsiniz. eğer yokuş ta 104 görünce durup hemen baktıysanız termostat açmaması normal çünkü düzlüğe geldiğinizde hararet olması gereken dereceyi gösterecektir ve buda termostat açılması için yeterli değil ise açmayacaktır. bu tarz testleri kısa mesafe yerine uzun mesafe de yapmakta fayda vardır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Kenar

Lpg regülatör su bağlantısı nasıl olmalı 

1.secenek kalorifer borular kesilerek t şeklinde paralel mi olmalı 

2.secenek kalorifer borusu gidiş yönü kesilerek seri bağlantı yapılmalı 

(Sizce hangisi hararet etken olabilir veya focus 1 lerde sorunsuz bağlantı hangisi dir) 

Yorum bağlantısı
Tahir Ak
Lpg regülatör su bağlantısı nasıl olmalı 
1.secenek kalorifer borular kesilerek t şeklinde paralel mi olmalı 
2.secenek kalorifer borusu gidiş yönü kesilerek seri bağlantı yapılmalı 
(Sizce hangisi hararet etken olabilir veya focus 1 lerde sorunsuz bağlantı hangisi dir) 
doğrusu t ile alınan bağlantıdır. LPG kurulum şemaları da böyle der sıradan bir LPG montaj videosu açıp bakabilirsiniz
Yorum bağlantısı
Mustafa Kenar

Ama focuslar da lpg de harareti etkileyen faktör ler eger doğru bağlantı hangisi ise onu yapacam suyun termostat ulaşmasını etkiliyor sa 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...