İçeriğe Yönlendir

Arabanızı Nasıl Yıkıyorsunuz?

Mehmet Göktürk

Arabanızı Nasıl Yıkıyorsunuz İşaretleyiniz (birden çok seçenek işaretlenebilir)  

131 oy

Bu ankete oy verme veya sonucunu görme izniniz yok Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Mehmet Göktürk

Arkadaşlar araç yıkama ile ilgili bir anket yaptık. Eksik varsa hatırlatın düzeltelim. ekleyelim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Uğur Kamil
(düzenlendi)

%90 petrolde kendim yıkarım, kurularım ve 2-3 yıkamada bir hızlı cıla uygularım.
Petrolde çok sıra varsa oto yıkamacıda dışını yıkatıp geri kalan işlemleri yine kendim yaparım.

Araba temizliği konusunda biraz fazla titizim her seferinde yıkamacıya versem zaten para yetmez. haftada ortalama 3 kere yıkıyorum. Altı çok nadir olur ama daha fazla yıkadığımda çok olur.

tarihinde Uğur Kamil tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Yıkamadan önce hava durumuna bakarım, eğer 2-3 gün sonra yağmur varsa yıkatmam, denize akan köpük ve boşa kirlenen doğa, boşa giden suya yazık oluyor.

tarihinde Misafir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Uğur Kamil
7 dakika önce, Eren Sağ yazdı:

Yıkamadan önce hava durumuna bakarım, eğer 2-3 gün sonra yağmur varsa yıkatmam, denize akan köpük ve boşa kirlenen doğa, boşa giden suya yazık oluyor.

Rizede yaşasaydınız o zaman ayda 1-2 kere anca araba yıkardınız :D

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Petrolde köpüklü, durulamalı, kurutmalı yıkama. Durularken cila da atıyor. Daha sonra ince işçilik -tam kurulama, iç temizlik- bende.

Yorum bağlantısı
Tahir Ak

Tapatalk anket görünmüyor

ph nötr şampuan +çinmalı çizmeyen eldiven +çift kova su +benzinlik tazyiği

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
(düzenlendi)

Anketörleri eve almaz isek 1322TL cezası varmış. Oyumuzu verdik :)

tarihinde Sani Gerşon tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

ben sonuçları göremiyorum iyi mi? (eskiden bu sorun yoktu)

"You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results."

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Cerci

ben yikama makinasina park ediyorum birazda para atiyorum icine geri kalanini o hallediyor yikiyor kuruluyor 

Yorum bağlantısı
Celalettin Süğürtin

Yakın bir zamanda cila yapmışsam mümkün olduğunca cila gitmesin diye sadece su ile yıkayıp mikrofiber bezle kurularım. Cila etkisi gitmişse ve araba da yağlı ortamda kirlenmişse mecburen öncelikle olarak oto şampuanı ile, yoksa mutfak deterjanı pırıl :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

2 yıldır sadece kendim yıkıyorum. 

Para verdim pasta cila yaptırdım.  Sonra aynı kişilere yıkamaya bıraktım, fırçayla dalıp çizmişler her yerini. 

Zaten yıkama makinem vardı. Bir daha kimseye yıkatmadım. 

Süngerle oto şampuanıyla yıkar hızlı cila sonrası kurularım. 

9580362793010.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Kerem Kurluva

Haftada bir, düzenli dış ve iç temizlik yapıyorum.

Dış temizliği, gül başlı yıkama tabancası, kendi uydurduğum köpük pompası ve (boyu ve ucu ayarlanabilir) mikro fiber uçlu sopa ile, %90 kendim yapıyorum.

Kendim yıkayamadığım zamanlarda, yakınlarda bulunan bir yıkama otomatını kullanıyorum (Kadifeye yakın yumuşak fırçaları olan, jant temizleme ve cilalı yıkama özelliği de bulunan bir makine).

İç temizliği, şarjlı süpürge ve kendimin uydurup toparladığı bir aksesuar seti ile yapıyorum.  (Yer döşemeleri ve iç kaplamalar için kullandığım çeşitli uç ve hortumları, supurgemarketi sitesinden almıştım).

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Benzinliklerde su tutarım yada denk gelirse araç yıkadığım bir yer var, servisler felan hep orada yıkarlar. Orada sünger kova kullanarak yıkarım, cila pek kullanmıyorum.

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Memleketteyken petrolde kendim yıkarım. Bazen arkadaşlardan biri olursa yardım eder beraber yıkarız.

İş yerinin önünde de elektrikli süpürge ile içini temizlerim.

Ancak ilçede yaşamaya başladığımdan beri düzenli yıkayamıyorum. İlçede 3 tane petrol var sadece birinde yıkama makinesi var ama etrafı bakımsız zemin güzel betonlanmamış, toz toprak oluyor. 

İl merkezine gidersem yıkıyorum genelde. Yıkamacıya çok nadir veririm. Mecbur kalırsam.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

9 yıl amerikada yaşadım. Araçlar pek kirlenmezdi. Yıkama nedir pek bilmezdik.çevrenin mamur olması ile çok ilgili.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
7 dakika önce, Mehmet Göktürk yazdı:

9 yıl amerikada yaşadım. Araçlar pek kirlenmezdi. Yıkama nedir pek bilmezdik.çevrenin mamur olması ile çok ilgili.

Breaking Bad'te nelere kadir oldu Amerika'daki yıkamacı :)

Şu genişliğe, büyüklüğe bak hocam. Bizde yok böylesi :)

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Var tabi çok çok temiz isteyene. Bu yaz gittiğimde aracı boşa alıp alttan bir yürütücüye taktırdılar. Araç sistem içinde rayda gibi gitti. Enteresan.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Şimdi, Mehmet Göktürk yazdı:

aracı boşa alıp alttan bir yürütücüye taktırdılar.

Bundan bruada da var. Tekerin ikisini bi raya oturturoyrlar, 2 döner takoz tekeri itiyor.

Yaklaşık 100 kişilik bir katılım olmuş bu arada ankete :)

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Bir saat önce, Mehmet Göktürk yazdı:

Nerede okudum hatırlamıyorum ama tozlu ülkeler - tozsuz ülkeler ayrımı vardı sanırım. Bayındırlık bakımından.

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Kapının önünde imkan olunca her türlü şeyi orda yapıyorum. Çok defa arkadaşlarla yıkama-cilalama partisi yaptık. O şekilde olursa tadı oluyor. Öbür türlü oto şampuanıyla süngerle yıkayıp, kurulayıp çıkıyorum.

Yorum bağlantısı
Ali Yasir Bilici

Hangi oto yıkama olursa olsun büyük markalar dahil,sizin aracınıza özeniceğiniz kadar özenmez dikkat etmez.Araç bu dışarda duruyor kullanmak için var tabi ki çizilcek ama her araca kullandıkları fırçaları bezleri de kendi aracıma kullanmalarını istemem.Başıma geldi Adamlar kapı aralarını sildikleri bezlerle konsolu siliyorlar(Söylediğim firma büyük yıkama firması)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...