İçeriğe Yönlendir

Kaldırıma Kaptırdık Jant ve Lastik

Arif Aykın

Recommended Posts

Arif Aykın

Merhaba arkadaşlar, baktım da böyle bir konu göremedim varsa da birleştirirseniz sevinirim. Kaldırıma dönerken kantar ve tekeri çarptım sıkıntı yaratır mı :( fotoğrafta da görüleceği gibi jant kuşağı kırıldı küçük parça lastik te de 2 yerinde yüzülme var ama tedirgin ediyor Ankara’ya gidecem haftaya büyük ihtimal alınacak tedbir varsa alayım diyorum.

dvjgJV.jpg

5a96vj.jpg

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

Arifim gecmis olsun.Allah beterinden saklasin.Hemen bir lastikciye git soktur bak icten durum ne? belli eder kendini..Durumun varsa yenile coluk cocuk kullaniyorsun nolur nolmaz..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bence ikisi de ölmüş.. 

Ancak içten yama atarlarsa lastik belki bir müddet daha yaşayabilir. 

Jant için yapılacak bişey kalmadığını düşünüyorum. 

Çok geçmiş olsun. 

Yorum bağlantısı
Arif Aykın

Gün içerisinde getirecem abi sabah işten çıktım dün akşam 4 de gittik gece 12 de çıkacakken arıza çıktı sabah 8 de çıktım kapalıydı heryer baktım da uyanınca getirecem artık. Daha yeni taktırdık arka lastik havası inmiş vida batmış baktım tamir edilecek oda :( 

Yorum bağlantısı
Levent Güzelkalp

Geçmiş olsun Yanaktaki Hasarlar korkutuyor beni , Ben olsam değiştirirdim 

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Geçmiş olsun. Lastiğin hasarı yanakta, riskli. Jant da kuşaktan kırılmış, darbeleri ilk karşılayan yer. O bölgeye gelebilecek bir darbeyle jant ortadan kabak gibi ayrılabilir, allah korusun.

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Gecmis olsun. Lastige icten yama yapilir yeni ise atmaya kiyamazsan. Jant icin yaoacak birsey yok sanirim.

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Bir kurban bayrami bende 2 lastigi birden kaldirimda kestirmistim fark etmeden. Jantlar sorunsuzdu, 2 yeni lastigim cop oldu. Ozaman saolsun Caglar abi 2 jant lastik getirip bayrami bayram yaptirmisti bize.

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Bu jantı 3 sene kullandım sıkıntı yaşamadım, lastiğe birşey diyemem ama jant bence tamir edilebilir.

9ce09480724348c06dfe57da70614a3b.jpg

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Lastik bayağı yüzülmüş. Ben olsam çıkma bi şeyler bakarım.

Jantta da balans sorunu yapacaktır. Çatlak yoksa, tamir edilip kullanılabilir gibi duruyor.

Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu
4 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

Lastik bayağı yüzülmüş. Ben olsam çıkma bi şeyler bakarım.

Jantta da balans sorunu yapacaktır. Çatlak yoksa, tamir edilip kullanılabilir gibi duruyor.

Aynı fikirdeyim jant onarılıp kullanılabilir gibi duruyor sanayi deki jantcılara göstermeli...

Yorum bağlantısı
Ahmet Gül

Geçmiş olsun. Jant yapılabilir gibi, sormakta fayda var. Lastikçiye giderseniz yaparız abi bir şey olmaz diyecekler lastik için ancak ben riske girmeyin derim. Lastiğiniz yüzülmekten ziyade epey bir deforme olmuş. 

Yorum bağlantısı
Arif Aykın

Teşekkürler yorumlar için lastikçiye getirdim. 1. Sine güvenmedim Güvenmedim 3 lastikçi daha gezdim hepsi de lastikte ve jantda hiç bir şey Yok dediler. jant içe doğru değil dışa doğru hasar almış dedi ölçtü 0.7 cm parça gitmiş dedi. Jant içe doğru lastiğe doğru gelseydi tamir şartdı dedi ama bu durumda birşeye gerek Yok dedi kıvırcıktan parçayı düzeltti kopan yere bir şey yapamadı balans a baktı çok ufak değer oynuyor dedi onu da ayarladı. Lastik için lastik 2017 ortası üretimi dedi çok derin bir durum yok eğer olsaydı zaten şu anda orası şişerdi balon gibi inceldiği için dedi. Problemsiz güvenle bilebilirsin dediler. 🤔

Yorum bağlantısı
Fırat Önal

Geçmiş olsun. Jantı bilmem ama lastik çok kötü durumda.  Şu videoyu belki görmüşsünüzdür. İzlemediyseniz izleyince soluğu lastikçi de alacağınızdan eminim. Bütçe sıkıntılı ise çıkma 1 tane alsanız bile idare eder.

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

Lastikcilerin geneli cok kotu durumlardaki lastikleri jantlari surekli gorduklerinden normal derler.ama olmasi gereken durum imkan var ise degismek. yok ise surekli akilda tutarak ona gore kullanmak.Jant eyvallah ama lastige illa bi destek yaptir icerden. eger boyle devam etmeyi dusunuyorsan.

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Lastik kötü durumda bence.

Jant için kuşaktaki parça kalıntıları temizlenip çelik macun ile doldurulabilir. Üzerine zımpara-boya yapılırsa görüntüde sıfır gibi olur. Ancak ne kadar sağlıklı olur bilemem. Jant koruması olan bir lastikle kullanmak daha mantıklı olabilir.

Geçmiş olsun. 

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

Lastikteki yarik derinse cope gidecek. Derin degilse sicak yama yapilacak. Ankara lastikciler sitesinde yapiyorlar. İvedikte. Jant bukulmediyse kirilan yere aluminyum ile kaynak yapilip seklinuydurulacak. Bu sekilde kirik yer balon yapabilir. Stepne takin.

9 dakika önce, Mustafa Arıkan yazdı:

Lastik kötü durumda bence.

Jant için kuşaktaki parça kalıntıları temizlenip çelik macun ile doldurulabilir. Üzerine zımpara-boya yapılırsa görüntüde sıfır gibi olur. Ancak ne kadar sağlıklı olur bilemem. Jant koruması olan bir lastikle kullanmak daha mantıklı olabilir.

Geçmiş olsun. 

O sekilde olmaz. Macunun aluminyuma entegrasyonu mumkun degil. Kozmetik olur sadece.

Yorum bağlantısı
Remzi Karaca

Lastiğin içini görmek lazım, duruma göre gözlemlemek lazım. Kullanmaya karar verilirse, belki sağlı sollu değiştirip iç kısma alarak bundan sonra karşılaşacağı darbelerden korumuş olunur.

Jant çok rahat tamir olacak gibi görünüyor. Kırılan parça alınıp güzelce kaynak zımpara ve boya ile eskisi gibi görünür.
Ne jantları tamir ediyorlar bir görseniz...

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Görünürde lastik bence idare eder sert sürüş yoksa. Ama içten tel kırmış olabilir

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

jant kolayca tamir olur, olmasa da olur hatta ama tamir olsa iyi olur. O lastik aniden yolda gümleyebilir.değişmeli

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arif Aykın

Teşekkür ederim cevaplar için tekrardan lastikçide ve Ankara’ya gideceğim büyük ihtimal zaten gittiğimde orada göstermek olacak dediğiniz gibi olmadı tek bir lastik alacam. Lastikçi sürtülmüş dedi ben detaylı incelemedim ama tel vs hiç bir şey görünmüyor

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...