İçeriğe Yönlendir

Satılan Araçta Hasar Kaydı Çıkması ve Mahkeme Yolu

Hüseyin Vuruşkan

Recommended Posts

Çağlar Bayur
14 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

4bine yapılıyor, çıtır hasarlı satarım 

yapılmışı almam mındar

Yorum bağlantısı
Erkan Işık

Benim arkadaş var aracları pert kayıtlı  pert olarak alır onu getırır hasarın durumuna göre makyajını yapar satar koydugu ilan  2 saatte gıder ondan kendım yaptırırım dıyen son kullanıcı ,kaportacı boyacı vs gıbı ısın ıcınde olanlar alır burada pertci kazanıyor, bızım arkadas kazanıyor, ondan alan kazanıyor, son kullanıcı ucuz aldım dıyor ayrıca experler herseyı söylemıyor dıkkat etmek gerekıyor 

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Çağlar Bayur

muayene istasyonunun yaygın ismini özel ticarette  kullanabilmek büyük başarı

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tuncay Çataloğlu

Bir tanıdığım alırken hem plaka, hem de şase no dan hasar sorgulatıyor. Hiç hasar yok. İki yıl sonra satarken 5-6 tane hasar kaydı çıktığını söyledi.

Sigorta şirketleri herhalde bu kadar hasarı bu kadar geç işlemez. Sizce nasıl olabilir bu?

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Araç komple boyalı hasarlı diyorsunuz ona göre düşük bir fiyata veriyorsunuz arkadaşda 2000 TL kayıt görüp ellerini ovuşturuyor. Tam arabayı birine kerptirecekkn gerçek hasarı ortaya çıkıyor. Bence olaydaki kahramanımız sizi kazıkladığını düşünürken tufaya düşmüş. Sülün Osman geldi aklıma.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
11 saat önce, Tuncay Çataloğlu yazdı:

Sigorta şirketleri herhalde bu kadar hasarı bu kadar geç işlemez. Sizce nasıl olabilir bu?

Plakası yeni değişmiş araçları almayın.
Eski plakadaki hasarların yeni plakaya geçişi 15-20 gün sürüyor.
Bunu bilen satıcılar da bunu kullanıyor.
Bu sürede satamayan birinin tekrar satış yapıp tekrar plaka değiştirdiğine şahit oldum.

Yorum bağlantısı
Selim Kaya
8 saat önce, Evren Erakçora yazdı:

http://www.d-expert.com.tr/index.html
Tüv ekspertiz başlamış

A şubesinde full plus ekspertiz yaptırıp B şubesinde muayene yaptırsak ve ekspertizde kusursuz dedikleri muayenede kusurlu çıksa ne reklam olur ama. Olur olmadık şeye hafif kusur yazana bunu yapmak isterim. 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Bir tanıdığım alırken hem plaka, hem de şase no dan hasar sorgulatıyor. Hiç hasar yok. İki yıl sonra satarken 5-6 tane hasar kaydı çıktığını söyledi.
Motor no dan da sorgulama da hasar kaydi cikabiliyor ek olarak.
Yorum bağlantısı
Tuncay Çataloğlu

Hadi bir tane çıksa anlarım. Yeni olmuştur, geç girilmiştir diye. Ama 5-6 tane çıkması anormal. Sormadım ama sanırım Mehmet Beyin dediği gibi satıcı yeni plaka değiştirmiş olabilir.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
22 saat önce, Tuncay Çataloğlu yazdı:

sıkça duyarız olur öyle şeyler, azalan tramer bile gördü bu gözler..

vesile ile tramer tramer dedğimiz bu müessesenin müdürü maaşını kimden alıyor hiç merak etmiş mi bu tanıdığınız?

yani bir hadiseye bel bağlamışız ama neyin nesidir bilmeden, kör uçuşu halindeyiz...

22 saat önce, Mustafa Tüfekçi yazdı:

Tüv süd diyor süd ne ki

tüv nord un, süd ü ....almanya eyaletlerden oluşur..

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
On 12.12.2018 at 23:09, Mustafa Tüfekçi yazdı:

Tüv süd diyor süd ne ki

Güney, south.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Hüseyin Vuruşkan

merhaba arkadaşlar. benim açımdan güzel gelişmeler oldu. aracı sattığım kişiler hakkımda suç duyurusunda bulunmuş. uzlaştırmacı avukat atanmış bizim olaya. avukat beni aradı. olayı olduğu gibi kendisine anlattım. sizde haklısınız ama sizde aldığınız kişiyi dava edersiniz dedi. mahkemenin sonucunu hiçbir şekilde kestiremiyoruz, km olsa siz tamamen haksız ve suçlu çıkarsınız ama bu olayda karar ne olur bilemiyorum dedi. siz "ben verirken hasar kaydı düşeceğini söyledim" deseniz, onlar söyleyip söylemediğinizi ispat edemez dedi. ama bu insanlığa yakışmaz, aklımdan bile geçirmedim bunu dedim. bunun ortasını bulalım, bu iş mahkemeye taşınmasın dedi. Şuan sahip olduğum ve yanlarına görüşmeye gittiğim aracımı çok beğendiler (insignia), bunu bize ver dediler, ekspertize  gösterip üstüne teklif ettikleri para, aracı geçen sene onlara verdiğim fiyata gelince ve beni maddi manevi zarara uğratmadığı için kabul ettim. Avukat dahi ne olacağını kestiremiyorum dedi, hiçbir suçum yokken hiçbir şey gizlememişken aksine bu olay ortaya çıktığında geri alırım teklifime 45.000tl ile karşılık verildikten sonra mahkeme de aleyhime bir karar çıksa, hırsımdan ve can sıkıntısından kafayı yerdim sanırım. 1 lira da olsa, haksızlığa uğramak çok kötü birşey, Rabbim yardım etti ve bu konu böyle kapandı. Allah göstermesin bir gün karşınıza  veya çevrenizden birisine denk gelirse, bu aşamalardan geçtiğimi bilmenizi istedim. bahsi geçen olay mondeo :) 

AD6n9z.jpg

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Bir saat önce, Hüseyin Vuruşkan yazdı:

bahsi geçen olay mondeo :) 

AD6n9z.jpg

şimdi bu mondeo 30bin TL mi?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...