İçeriğe Yönlendir

2014 - 2017 Qashqai 1.2 Hakkında

İsmail Avcı

Recommended Posts

İsmail Avcı

Arkadaslar 2014-2017 kaşkay hakkindaki bilgileriniz nelerdir.duz vites dusunuyorum ,bu aracla ilgili bir suru tanitim vidyosu vs izledim bana kullanici yorumlari lazim asil ,var mi forumda tecrubesi olan .dizel duz vites de olabilir ama fiyatlar cok ucuyor.1.2 benzinli duz vites dolu model alip ,benzinli kullanabilirim?

Bir de sunu sorayim ;

1.2 kaşkay (2014-2017) mi

1.4 tiguan 122 bg (2012-2014) mi ?

Benzinli kullanicaz.

4 cekere ihtiyac yok .

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Benim qashqainin kasası farklı.. Bu sebeple yorum yapmayacağım.. 

Şunu söylerim sadece.. 

Hala Türkiye'nin en çok satan Suv'u Qashqai galiba. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Remzi Karaca

.... 

Hala Türkiye'nin en çok satan Suv'u Qashqai galiba. 

2-3 ay 2014 model 1.5 dCi kullandım, bunu nasıl başarıyor hala anlayabilmiş değilim.

Yalnız piyasası iyi bayinin verdiği takas fiyatının 6k üstüne aynı hafta içinde sattım.

Yorum bağlantısı
İsmail Avcı

2-3 ay 2014 model 1.5 dCi kullandım, bunu nasıl başarıyor hala anlayabilmiş değilim.
Yani sizin izleniminiz kötü ?
Acarmisiniz biraz
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
1 dakika önce, Remzi Karaca yazdı:

Ben de 2-3 yıldır kullanıyorum.

Sevmiyorum diyorum ama vaz geçemiyorum da.. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Remzi Karaca
Yani sizin izleniminiz kötü ?Acarmisiniz biraz

Ben Mondeo IV den geçmiştim ve bana konfor kötü gelmişti. Kullanınca resmen yoruyordu. Herhangi bir kazası falan olmamasına rağmen sol direk ayna kısmından çok rüzgar sesi alıyordu. Psikolojik olarak üşüyordum resmen. Araba sıfırdan beri bizdeydi ve iki kere bunun için servise gitti ama sonuç yok.Motor bildiğiniz Renault, önceden fulence de aynı motoru kullanmıştım. O konuda sorunsuz. (3 yaşında satıldı)

Sadece yerden yüksek ve sadece yüksek olunca SUV olmuyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
8 dakika önce, Remzi Karaca yazdı:

-Sadece yerden yüksek ve sadece yüksek olunca SUV olmuyor.

Motor neydi.. Şanzıman neydi, kaç çekerdi ?

Yorum bağlantısı
Remzi Karaca

Motor neydi.. Şanzıman neydi, kaç çekerdi ?

1.5 dCi 2 çeker baz (fakir) versiyon

6 ileri manuel

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Araç alma arifesindeyken 1.2 digic t otomatik vitesi kullandım, çekmeme, ayılıp bayılma gibi bir durumu yoktu. Üst düzey bir performans beklentisi yoksa yeterli bence. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
38 dakika önce, Remzi Karaca yazdı:

1.5 dCi 2 çeker baz (fakir) versiyon

6 ileri manuel

Suvcukmuş o :)

Yorum bağlantısı
Remzi Karaca
  Suvcukmuş o [emoji4]   

cukunu cükünü bilmem de ben Sedan'a koşarak geri döndüm [emoji4]

Ama sattığım kişinin ikinci qashqai si olacaktı. Öncekini para lazım olmuş satmış, parayı bulunca tekrar almıştı. Önceden bundan kullandın sattın ve hâlâ bundan almak mı istiyorsun diyecektim de dilim varmadı demeye. Sonuçta müşteri [emoji16]

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
İsmail Avcı
Ben Mondeo IV den geçmiştim ve bana konfor kötü gelmişti. Kullanınca resmen yoruyordu. Herhangi bir kazası falan olmamasına rağmen sol direk ayna kısmından çok rüzgar sesi alıyordu. Psikolojik olarak üşüyordum resmen. Araba sıfırdan beri bizdeydi ve iki kere bunun için servise gitti ama sonuç yok.Motor bildiğiniz Renault, önceden fulence de aynı motoru kullanmıştım. O konuda sorunsuz. (3 yaşında satıldı) 
Sadece yerden yüksek ve sadece yüksek olunca SUV olmuyor.

Ben de mondeo dan gececem ,mondeonun yol tutusu olmayacagi kesin de,konfor vs merak konusu,benim mondeo 2008 ,suv(cuk)da ruzgar sesinin de daha cok olacagini tahmin ediyorum ama 2008 mondeo ya gore heralde daha iyidir yalitim ?
Yorum bağlantısı
Remzi Karaca
Ben de mondeo dan gececem ,mondeonun yol tutusu olmayacagi kesin de,konfor vs merak konusu,benim mondeo 2008 ,suv(cuk)da ruzgar sesinin de daha cok olacagini tahmin ediyorum ama 2008 mondeo ya gore heralde daha iyidir yalitim ?
Ben 2012 Mondeo dan 2014 Qashqai ye geçmiştim ve daha kötüydü
Yorum bağlantısı
İsmail Avcı
Araç alma arifesindeyken 1.2 digic t otomatik vitesi kullandım, çekmeme, ayılıp bayılma gibi bir durumu yoktu. Üst düzey bir performans beklentisi yoksa yeterli bence. 

Otomatikte 165 tork ,manuelde 190 tork ,otomatik fena degildi diyosaniz düz de daha iyidir ?

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

Valla gecen gun bir calisanimizin arabasina bindim. Benzinliydi motorunu bilmiyorum ancak cekisi yeterliydi nevilgincki kalitesi bence vasatti. Xtraile bakmistim onunla kiyasliyorum. Yani beklentimin epey altinda kaldi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Arkadaşta var ara ara biniyorum. Golfe nazaran sert gürültülü ve içi çok kalitesiz geliyor. Zevk meselesi ben almam.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Kemal Korkmaz

Qashqai 1,2 otomatik olanı benim yan komşuda var  2 yıldır kullanıyor en boş paket jant kapaklı olandan gayet memnun . 

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Düz temiz tiguanı daha kolay bulursunuz daha hesaplı. Tiguan daha ferahtır. Daha SUV gibi durur. Kaşgay iç trimler biraz daha basittir. TEmiz araç hangisi ise onu alın.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu

çevremde bayağı Qashqai kullanan var ama bir tanesi 1,2 oda satınca rahatladı. kendisinin ifadesi ile "benen çok servistekiler kullandı" bundan dolayı 1,2 hiç tavsiye etmem. motorunda sürekli problem vardı. 1,5-1,6 dizel kullananlardan şikayet duymadım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 yıl sonra...
Bahadır Taşpolat

merhabalar, bu başlıktaki araçtan iyi anlayan avrupa yakasında bir servis/ustaya ihtiyacımız var,

araçtan ısınana kadar zırıltı benzeri bir ses geliyor, alt devirlerde yapıyor otomatik araç 1.2 motor

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Muhafazalardan geliyordur muhtemelen. 
Basit bulunması gerekir.  Zırıltı sonuçta 

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

fiestamda aylarca zırıltı aradım durdum.. Camla kaput arası 10 11 anahtar cıktı..

Hic beklemediğiniz bir yerden cıkacak.. Hersey olabilir..

Yorum bağlantısı
Levent Güzelkalp
merhabalar, bu başlıktaki araçtan iyi anlayan avrupa yakasında bir servis/ustaya ihtiyacımız var,
araçtan ısınana kadar zırıltı benzeri bir ses geliyor, alt devirlerde yapıyor otomatik araç 1.2 motor
Ayni arac bende de var genelde hanim kullandigi icin pel ustune dusmedim. Sorunun kaynagini bulursaniz memnun olurum ama bendeki sorun hep var gibi sanki isinincada devam ediyor
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...