İçeriğe Yönlendir

Fiesta V - C6 H4 Led

Mete Oğuzhan

Recommended Posts

Mete Oğuzhan

Abilerim kardeşlerim

2007 model ford fiesta aracıma tavsiye üzerine  C6 h4 led almayı düşünüyorum sizinde fikrinizi almayı istedim.

Bu markayı kullanan var mı ?

Tavsiye ve görüşlerinizi bekliyorum.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

aliexpress te kampanya vardı bitmedi ise hemen alın. 8 dolar civarı idi çifti

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Aydınlatmada bi verim alamazsınız. Çöpe atılmış bir 55TL ile bi de güme giden hevesiniz olur.

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Fatih Kurnaz

Ben daha önce İnwells marka kullandim. Hepsi asagi yukari ayni kalitede urunler. Sana birkac tavsiyem olacak; 1- Led tipi yüksek performansli ürünler halojen ampule göre tasarlanmis far taslarinda asiri parlama yaptiklarindan karşidan gelen ve arkasindan takip ettigin araclardaki söförü çok rahatsiz ediyor. Far ayari yapmak da bu durumu kurtarmiyor. Farin H4 olmasaydi kisalarda halojen uzunlarda led kullanabilirdin. 2- H4 tip ürün oldugundan normal led lerden daha az yaniyor ve isik deseni çok kötü. Özellikle uzunlarda performansi hiç iyi degil. 3- 6000 kelvin civarinda beyaz isik verdiginden sis ve yagmurlu havalarda performansi cok yetersiz geliyor.

Ben bu 3 tespitten dolayi yeniden halojene döndüm. Ama en cok da birinci maddeden dolayi. Çunku herkesrahatsiz oldugu icin selektör yapiyor. Bir sure sonra sende kendini kötü hissedip cikariyorsun.

Sana tavsiyem; her acidan sorunlu H4 gibi bir far için ya yüksek performansli halojen urunler kullan (Osram Nightbreaker Unlimited..vs) veya benim gibi mercekli sisteme gecerek halojen ama en iyisi dersen de xenon bir kit kullan. Bunlarin disinda yaptigin yatirimdan performans alamazsin.

Abilerim kardeşlerim
2007 model ford fiesta aracıma tavsiye üzerine  C6 h4 led almayı düşünüyorum sizinde fikrinizi almayı istedim.

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Kod bilmem ürünün fotosu lazım. H4'ün tek bir modeli işe yarıyor. Geri kalanı benzese dahi iş yapmıyor 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
14 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

Aydınlatmada bi verim alamazsınız. Çöpe atılmış bir 55TL ile bi de güme giden hevesiniz olur.

42tl ve düşüyor her gün

Yorum bağlantısı
Mete Oğuzhan
1 saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

aliexpress te kampanya vardı bitmedi ise hemen alın. 8 dolar civarı idi çifti

Abi sen kullanıyor musun ?

Bir saat önce, Fatih Kurnaz yazdı:

Ben daha önce İnwells marka kullandim. Hepsi asagi yukari ayni kalitede urunler. Sana birkac tavsiyem olacak; 1- Led tipi yüksek performansli ürünler halojen ampule göre tasarlanmis far taslarinda asiri parlama yaptiklarindan karşidan gelen ve arkasindan takip ettigin araclardaki söförü çok rahatsiz ediyor. Far ayari yapmak da bu durumu kurtarmiyor. Farin H4 olmasaydi kisalarda halojen uzunlarda led kullanabilirdin. 2- H4 tip ürün oldugundan normal led lerden daha az yaniyor ve isik deseni çok kötü. Özellikle uzunlarda performansi hiç iyi degil. 3- 6000 kelvin civarinda beyaz isik verdiginden sis ve yagmurlu havalarda performansi cok yetersiz geliyor.

Ben bu 3 tespitten dolayi yeniden halojene döndüm. Ama en cok da birinci maddeden dolayi. Çunku herkesrahatsiz oldugu icin selektör yapiyor. Bir sure sonra sende kendini kötü hissedip cikariyorsun.

Sana tavsiyem; her acidan sorunlu H4 gibi bir far için ya yüksek performansli halojen urunler kullan (Osram Nightbreaker Unlimited..vs) veya benim gibi mercekli sisteme gecerek halojen ama en iyisi dersen de xenon bir kit kullan. Bunlarin disinda yaptigin yatirimdan performans alamazsin.

https://urun.gittigidiyor.com/otomobil-motor-aksesuar/osram-12v-h4-cool-blue-intense-xenon-look-beyaz-isik-64193-cbi-hcb-set-351702625?gclsrc=aw.ds&&pkw=&pmt=&sc_gcsp=gg&ggmktg=PaidSearch*PLA*1616485643*60624106545*307642332138*{type}*351702625*aud-338833715699:pla-372841436820&gclid=CjwKCAiAuMTfBRAcEiwAV4SDkRT-QDrUVeLgr1SUtQaNKzqqcwrjzTfbuHJPGv-_lNnFVz2II7JgqBoCqNYQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds&mpch=ads&scxid=14489-145818-2357-0 

Bu ürün nasıl

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
1 saat önce, Mete Oğuzhan yazdı:

Abi sen kullanıyor musun ?

sipariş ettim yolda gelecek.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Bekir Memur

:) markayla değil led türüyle seçim yapılır inwels c serisi niken gibi ledler cob led bunların içerisinde adam akıllı voltaj koruması olmaz ısınır ömrü kısa olur odak mevzusu var o ap ayrı konu 

güzel tasarımı olan bir led alınmazsa kısaları uzun gibi yanar karşıdan devamlı selektör yer durursunuz  karşıdan gelenide düşünelim gece vakti göze tutulan bir ışık kazaya sebebiyet verir 

videoyu mutlaka izle

Yorum bağlantısı
Fatih Kurnaz

4200k renk sicakligi gayet iyi.Hem görüş kabiliyetin artar led e gore hemde istedigin xenon goruntusunu kismen yakalayabilirsin. Standart halojen ampullere göre %20 belki çok farketmeyebilir ancak yinede verim alirsin. Bu ürünlerin en buyuk sikintisi ömürleri. Yilda bir degistirmeyi göze almak gerekebilir.

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
3 saat önce, Fatih Kurnaz yazdı:

4200k renk sicakligi gayet iyi.Hem görüş kabiliyetin artar led e gore hemde istedigin xenon goruntusunu kismen yakalayabilirsin. Standart halojen ampullere göre %20 belki çok farketmeyebilir ancak yinede verim alirsin. Bu ürünlerin en buyuk sikintisi ömürleri. Yilda bir degistirmeyi göze almak gerekebilir.

Fatih bey tapatalk imzanızı kapatır mısınız?

Ben led tavsiye etmiyorum ayrıca.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Öngür
18 saat önce, Mete Oğuzhan yazdı:

Abilerim kardeşlerim

alacaksanız araştırın kaliteli bir şey alın devamlı sök tak yapmayın bu alttaki iyidir şuan ben kullanıyorum hem balaslı hem lümeli yüksek.

https://tr.aliexpress.com/item/HlXG-New-Upgrade-Mini-H4-H7-LED-Car-Headlight-50W-10000LM-Set-H1-H3-H11-9005/32832975978.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.1ec64c4dk369wr

Yorum bağlantısı
Coşkun Basan

H4 LED kullanmış ve şu anda halojen ampul kullanan biri olarak tamamına katılıyorum. Kimseyi rahatsız etmeye hakkımın olduğunu düşünmüyorum

Yorum bağlantısı
Mete Oğuzhan
23 saat önce, Murat Öngür yazdı:

alacaksanız araştırın kaliteli bir şey alın devamlı sök tak yapmayın bu alttaki iyidir şuan ben kullanıyorum hem balaslı hem lümeli yüksek.

https://tr.aliexpress.com/item/HlXG-New-Upgrade-Mini-H4-H7-LED-Car-Headlight-50W-10000LM-Set-H1-H3-H11-9005/32832975978.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.1ec64c4dk369wr

silver gold arasında ki fark ne fiyat hariç

Yorum bağlantısı
Oğuz Tiryaki

Merhaba
Benim aracimda h4 tipinde ampulü led kullandim kisalar tamam guzel aydinlatiyor fakat uzunlar vasat ki karsidan gelenin gözlerini her türlü rahatsiz ediyor işin önemli noktasida bu. Bende burdaki tavsiyelere uyup asagidaki urunu aldim kesinlikle memnunum daglar kadar fark olmasada kesinlikle iyilesme oldu aydinlatmada öneririm. Diğer tavsiyem ise Servet abinin genelde tavsiye ettigi Osram laser vardi bir dahaki sefere bunu deneyeceğim saygilar.
https://urun.gittigidiyor.com/otomobil-motor-aksesuar/philips-x-treme-vision-h4-130-fazla-isik-12342xv-s2-357952281?gclsrc=aw.ds&&pkw=&pmt=&sc_gcsp=gg&ggmktg=PaidSearch*PLA*232252887*22324021167*58375872927*%7btype%7d*357952281*aud-393702509967:pla-372841436860&gclid=EAIaIQobChMI5sGXq4Pj3gIVE5SyCh0g9Ak9EAQYBCABEgLA9fD_BwE&gclsrc=aw.ds&mpch=ads&scxid=14489-145818-2357-0

Yorum bağlantısı
Murat Öngür
4 saat önce, Mete Oğuzhan yazdı:

silver gold arasında ki fark ne fiyat hariç

Lumel yani ışık yoğunluk miktarı. 

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Erdogan Berlik

Led insanin kendini kandirmasi ile birlikte iki taraf icinde bir goz yamışmasıdır.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Neye göre hangi ölçüme değere bilgiye analize teste göre bu mesaj 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erkan Işık
(düzenlendi)
17 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Neye göre hangi ölçüme değere bilgiye analize teste göre bu mesaj 

Ben  kısalara led  taktım , karanlıkda resmini cekip atayım  foruma 3  aydır kullanıyoruz bir bakın fikir sahıbı olursunuz bu hafta ıcı paylasırım s7 led taktım , passata takmak için almısdım sonra passata takmak ıcın tanponu sökmen lazım deyınce vazgeçdım fiestaya takdım zıyan olmasın dıye h7 olması lazım takdıklarım , kimseden selektör yemiyorum 

tarihinde Erkan Işık tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Şimdi, karşıdan uyarı alma olayı ölçü değildir. Artık o kadar çokki led takılı araçlar. Mercek olmayıp ışığı dağıtmayan H1 h3 veya h7 elime denk gelmedi. Mercek ile deneme yaptım çoğunlukla 

Yorum bağlantısı
Erdogan Berlik

Mercek olmadan olmuyor. Isik fazla geliyor mevcut meceksiz fara.%90 led takanlar karsi tarafin gozunu aliyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...