İçeriğe Yönlendir

Harddisk Sorunu..Yardım Edebilirseniz Çok Çok Sevinirim..

Metin Mankal

Recommended Posts

Metin Mankal

Merhaba arkadaşlar.Masaüstü kullanıyorum. Sistem 250 gb ssd+1 tb depo harddisk+ İ5 işlemci....Sorun şu ki 1 tb olan harddiski açamıyorum.Bir süredir yavaşlamıştı ama şimdi hiç görmüyor bilgisayar.Söküp harici hdd kutusuna taktım yine yok.İçindekiler benim için çok önemli. Ne yapmam, nasıl bir yol izlemem lazım..Yardım ederseniz inanın çok sevinirim..

Yorum bağlantısı
Haşmet Güngör

Bilgisayar hiç görmüyorsa , korkarım hdd  bozulmuş.  Bsayarım ikonuna  sağ tıklayıp yönete girin ordan DİSK YÖNETİMİNE orda gözküyor mu söyleyin. şöyle bir şey göreceksiniz. Orada da gözükmüyorsa ,Son çare farklı bir bsayarda deneyin. Orada da sonuç yoksa, maalesef. Dosyalarınızı kurtaran firmalar var ama ucuz değil. Ne kadar önemli olduğuna göre karar verin.

r5YjM3.jpg

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Selim Kaya

Bir ihtimal Linux'te görebilirsiniz. Linux kurulu bir bilgisayarda ikinci ya da harici HDD olarak deneyin.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
İhsan Yıldırım

Hd tune indirip healt kısmındaki bilgileri buraa atabilirmisiniz

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Metin Mankal
1 saat önce, Haşmet Güngör yazdı:

Bilgisayar hiç görmüyorsa , korkarım hdd  bozulmuş.  Bsayarım ikonuna  sağ tıklayıp yönete girin ordan DİSK YÖNETİMİNE orda gözküyor mu söyleyin. şöyle bir şey göreceksiniz. Orada da gözükmüyorsa ,Son çare farklı bir bsayarda deneyin. Orada da sonuç yoksa, maalesef. Dosyalarınızı kurtaran firmalar var ama ucuz değil. Ne kadar önemli olduğuna göre karar verin.

r5YjM3.jpg

Yok Haşmet Abi..Maalesef durum bu..

Lldp6z.jpg

Bir saat önce, İhsan Yıldırım yazdı:

Hd tune indirip healt kısmındaki bilgileri buraa atabilirmisiniz

Bilgisayar harddiski görse atacağımda ...Hiç bir şey yapamıyorum şu anda..

• Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Metin Mankal
1 saat önce, Recep Selim Kaya yazdı:

Bir ihtimal Linux'te görebilirsiniz. Linux kurulu bir bilgisayarda ikinci ya da harici HDD olarak deneyin.

Yarın araştıracam bakalım okulda..Son üç yılın tüm dijital çalışmalarım ve fotoğraflarım buradaydı..

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Kart arızası olabilir gibi, ayni seri HDD bulup kartı değiştirilerek deneme yapılabilir.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin

Donanımsal bir arıza yoksa Linux görebilir.

Donanımsal bir arıza var ama HDD'nin disk kısmı sağlamsa işin erbabı birisi kurtarabilir verileri. Özellikle forensic uzmanları iyi bilir bu işleri.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İhsan Yıldırım
44 dakika önce, Metin Mankal yazdı:

Yok Haşmet Abi..Maalesef durum bu..

Lldp6z.jpg

Bilgisayar harddiski görse atacağımda ...Hiç bir şey yapamıyorum şu anda..

Peki hdd ye elektirik geliyormu dokunabilirmisiniz? Yani motor donuyorsa sansimiz dusuk  mekanik kisim arizalidir bizim uzmanlik alanimiza girmez biz acamiyoruz  ama kartta bir ariza var ise onarabiliriz  en azindan deneriz 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hamit inan

Yan sabitleme yuvalarından vida ile sac parçası gibi bir yere sabitle.Bir fanın önünde dursun. Güçlü soğutma yapsın. Açar açmaz haşmet beyin dediği yerden yeniden kontrol et. Soğuk tutma işleminden sonra orada görünmezse linux falan fayda etmez.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Mankal

Harddiskin motor çalışıyor.Ancak bilgisayar görmüyor.Okuldaki makinaya taktım,1 dakika kadar gördü bilgisayar sonra gitti..Bilgi işleme bıraktım.Bir de onlar bakacak bakalım..

Yorum bağlantısı
Hamit inan
5 dakika önce, Metin Mankal yazdı:

Harddiskin motor çalışıyor.Ancak bilgisayar görmüyor.Okuldaki makinaya taktım,1 dakika kadar gördü bilgisayar sonra gitti..Bilgi işleme bıraktım.Bir de onlar bakacak bakalım..

Kurcalatmadan mutlaka dediğimi yapın.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Bir musibet bin nasihate bedeldir. Yedek almalıydınız.
PC'nin bios'u görmüyorsa geçmiş olsun. Kurtarma firmaları halleder, canınız sağolsun.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Levent Güzelkalp

Kurtarma firmalari epey ucret istiyor diye aklimda kalmisti umarim makul sekilde cozersiniz

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tuncay Çataloğlu

bende de benzer durum olmuştu. acroniste oluşturduğum başlangıç cd sinden bilgisayarı başlatıp, acronis programı içerisinden görmüştü. o şekilde verilerimi kurtarmıştım.denemeye değer.

Yorum bağlantısı
Metin Çilo

Metin Hocam bende "power data recover" diye bir kurtarma programı var. Daha önce bende harrdiski biçimlendirince veriler kaybolmuştu kurtardım.

Forum da bir kaç arkadaşımda işini görmüştü.

İhtiyaç hasıl olursa yardımcı olurum.

Yorum bağlantısı
  • 7 ay sonra...
Metin Mankal
Recep Selim Kaya yazdı:

@Metin Mankal hocam merhaba. 

Epeyce zaman geçmiş aradan. Sorunu çözebildiniz mi? Beni de yorucu bir süreç bekliyor sanırım. 😞

Harddiskin kart arızalıymış.kart arayışındayız şu an..

Yorum bağlantısı
Selim Kaya

Tespiti nasıl yaptınız?

Bendeki sorun işletim sistemi yüklemeyi denediğimde boyutu 0 (sıfır) görüyor. Biosta hiç görmüyor. Yönetici ekranında ise adı görünüyor hacim kısmında hiç bir şey yok. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...