İçeriğe Yönlendir

Fluence - Turbo Çevresinde Yağlanma

Murat_Durmaz

Recommended Posts

Murat_Durmaz

selamlar. yağlanma ilk zamanlar sanki daha az gibiydi. bugün yine baktımda artık çamur olmaya başladı. ayrıca hortumun ön tarafa olan diğer ucuda yağ. tavsiyeleriniz nedir. görünüşe göre turboda sıkıntı varmı sizde? bildiğim kadarı ile bu hortumun içinde soğuk hava dolaşıyor.turboda kaçak var anlamına mı geliyor ? turbo tamiri var mı, randıman alınır mı, işinden memnun kalacağım , yaptığı işe garanti veren işin ehli usta tavsiyeniz var mı,

kimileri terleme normal diyo. ancak benimki sanki fazla gibi?

7fe8cc32473fba55cdcee32e98622984.jpg443d702ba814887b796fd4baa624c827.jpg8cff8eac7952203d2b835b39c28a7498.jpgf3f0be3e419c18444eda866168598d1d.jpg834a0b6e458efa3f5180928b60a2c808.jpg

Yorum bağlantısı
Bekir Memur

ilk önce arabayı düz alana çekin yağ seviyesini kontrol edin fazla olmasın seviyesi normalse turboda sıkıntı olup olmadığı intercooler sökülünce içeriden çıkan yağın seviyesinden anlaşılır zaten

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

aynı zamanda da yağ buharı oluyor emme borularında. araç kaç km de? fleksi boru hiç değişti mi? orjinal mi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat_Durmaz
aynı zamanda da yağ buharı oluyor emme borularında. araç kaç km de? fleksi boru hiç değişti mi? orjinal mi
95 binde, hiç değişmedi. orjinal . sorun boruda mi turbo da mı?
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

95 binde herhangi tdci motorun emme borularını söküp içine bakarsak içinden yağ akar hatta. fıtratında var. fotodaki fleksi borularda kılcal çatlak başlamışsa oradan dışarı yağ çıkışı görünüyor olabilir. aynı zamanda dışarı hava da sızdırırsa performansı ve ara hızlnaması negatif etkilenir, tükreitimi de artar. az olsa da...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat_Durmaz
28 dakika önce, Çağlar Bayur yazdı:

95 binde herhangi tdci motorun emme borularını söküp içine bakarsak içinden yağ akar hatta. fıtratında var. fotodaki fleksi borularda kılcal çatlak başlamışsa oradan dışarı yağ çıkışı görünüyor olabilir. aynı zamanda dışarı hava da sızdırırsa performansı ve ara hızlnaması negatif etkilenir, tükreitimi de artar. az olsa da...

abi tavsiyen nedir?

Yorum bağlantısı
Murat_Durmaz
bölgeyi yağdan arındırıp esnek olan o boruyu takip etmek.
abi daha önce arındırdim. aynı şekilde yine yağlanma oldu.hatta geçen ay üstün körü bir turbocuya göstermiştim. tüm boruya sabunlu su dökmek suretiyle (bende içeride gaz verdim araca ) kontrol etti. dediği şu idi. önce motorcu görsün, hortumlara baksın.sağlam olduğunu söyler ise gel turboyu söküp kontrol edelim demişti. ayrıca yağlı olan parçanin orada kapak gibi bişi var. farklı bir resim yüklüyorum. orada yuvarlak içine aldım. onun için hava aldığını ve değişmesi gerektiğini söyledi. bunu döktüğü sıvı ile test ederek söylemişti.a08ebad0476c4c25236c5a3904a586ba.jpg
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

işte o temizlik sonrası ilk yağın sızdığı parçada kaçak var demekti, o kaçmış gözden.

Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz

hortumdan ziyade külbürtör kapagın havalandırma emiş hattında buhar yağ oranı fazla. oraya odaklanmak gerek hortum kacagını, deligini bulunsada içten içe yag basıyor araba olabilir.

Yorum bağlantısı
Murat_Durmaz
9 saat önce, Okay Kaygusuz yazdı:

hortumdan ziyade külbürtör kapagın havalandırma emiş hattında buhar yağ oranı fazla. oraya odaklanmak gerek hortum kacagını, deligini bulunsada içten içe yag basıyor araba olabilir.

bugün bir turbocu ya gönderdim resimleri. turbon yağ basıyor dedi. getir cihaza bağlayalım dedi. vakit bulursam gideceğim.

Yorum bağlantısı
Murat_Durmaz
9 saat önce, Okay Kaygusuz yazdı:

buarada resimde yuvarlak içine aldığım kapagın isminin külbütor kapağı  mi

Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz
13 saat önce, Murat_Durmaz yazdı:

buarada resimde yuvarlak içine aldığım kapagın isminin külbütor kapağı  mi

evet arkadasım orası oluyor orayı sökün o hatta yağ varmı bakın yoksa direk turbodan basıyordur mili asınmıstır tabi aracın yağı eksiliyorsa.

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
On ‎20‎.‎11‎.‎2018 at 21:31, Murat_Durmaz yazdı:

bugün bir turbocu ya gönderdim resimleri. turbon yağ basıyor dedi. getir cihaza bağlayalım dedi. vakit bulursam gideceğim.

Cihaza turboyu mu bağlayacakmış? Hava kompresörüne bağlayacak herhalde.

Basbayağı hortumlarda yağ biriktiği için artık zayıflayan hortum kenarından dışarı sızıyordur. Ne olacakki?

Yağ buharıdır o bastığı, yağ olsa zaten çalışmazdı.

Yorum bağlantısı
Murat_Durmaz
9 saat önce, Dogan Arsiray yazdı:

Cihaza turboyu mu bağlayacakmış? Hava kompresörüne bağlayacak herhalde.

Basbayağı hortumlarda yağ biriktiği için artık zayıflayan hortum kenarından dışarı sızıyordur. Ne olacakki?

Yağ buharıdır o bastığı, yağ olsa zaten çalışmazdı.

hava kompresorudur, neye bağlayacağıni sormadım. zaten bukonuda çokta tecrübem yok. 

bu hortumun içinde soğuk hava olması gerekmiyor mu?  hortumda yağ birikintisi normalolmasa gerek.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
On 20.11.2018 at 20:31, Murat_Durmaz yazdı:

Elletme. Karter buharı yapıyor bu yağı. Hortum kelepçesi değişecek sadece 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Murat_Durmaz
Elletme. Karter buharı yapıyor bu yağı. Hortum kelepçesi değişecek sadece 
Karter buhari derken? açabilir misiniz. kelepçeyi değiştirıp yağı içeride mi tutalım mantığı?
Karter buhari derken? açabilir misiniz. kelepçeyi değiştirıp yağı içeride mi tutalım mantığı?
hortumun diğer ucu da yağ(ön taraf) 039a190522fa49702c3b0ddf0ab7d996.jpg2146fcac96203e3b76a7c4f69fe08995.jpg
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Motorun alt kısmında sıcak yağ var. Bunun buharı emme manifoldundan motora gönderilir. Yağ buharı o görülenler. Hortum kauçuk. Kauçuk sıcak yağ buharına temas ettikçe yumuşuyor ve kelepçe yerlerinden kaçırıyor. Olağan bir durum. Bendeki dci motorlar da aynı 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Murat_Durmaz

bu durumun yakıta ve performansa etkisi olur mu? yüksek yakıt düşük performans mevcut. sebebi başka yerde mi arayayım? 

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Nedir tüketim?  Havalar soğuk tüketim artar. Ptc zaten habire devrede. Yakıtı 2 litre arttırıyor 

Yorum bağlantısı
Murat_Durmaz
Nedir tüketim?  Havalar soğuk tüketim artar. Ptc zaten habire devrede. Yakıtı 2 litre arttırıyor 
şu an 10 lt gösteriyor. sabah 10 km akşam 10 km kullanıyorum. ayrıca performans olarakta memnun değilm.uzun yol çok az yakıyor
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

10km ve eğim ya da yoğun trafik var ise görebilir. Kaloriferi açmadan deneyin birde. Yakıtı düşer 

Yorum bağlantısı
Murat_Durmaz

araç  rolantide çalışır iken aracın yakıtı sürekli artıyor.  diyelim ki akşam stop etmeden önce 10 lt ile kapattı. sabah çalıştırdımda artış başlıyor 10.1 , 10.2, 10.3 vs vs,  birgün özellikle hareket etmedim ve bekledim nereye kadar çıkacağını, 12 leri görünce  yola koyuldum. belki daha beklesem 13 14 gidecek. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...