İçeriğe Yönlendir

Sözün Bittiği Yerdeyiz

Fatih Evcin

Recommended Posts

Fatih Evcin

Türkiye’nin ilk balerininin heykeline tecavüz girişimi!

İstanbul'da Babil Kültür, Sanat ve Bilim Derneği tarafından Maltepe Yalı Mahallesi, Beşçeşmeler'de sergilenen Türkiye'nin ilk balerini Meriç Sümen heykeline dün gece geç saatlerde saldırıda bulunuldu.

Görgü tanıkları olayı şöyle anlattı: “2 kadın, 4 erkekten oluşan bir grup, heykelin bulunduğu yere geldi, içlerinde alkollü olan bir erkek pantolonunu indirerek sokakta sergilenen heykele tecavüz etmeye çalıştı. Çevredeki esnaflardan birinin müdahalesi sonucu grup kaçtı. Daha sonra tekrar gelerek heykeli devirip kırdılar.”

Konuya ilişkin açıklama yapan Babil Kültür, Sanat ve Bilim Derneği Başkanı İnci Şenel, herhangi bir güvenlik kamerasının olayı kaydetmediğini ve suçluları tespit edemediklerini ve şikayetçi olamadıklarını anlatarak "Çok üzücü bir olay. Ahlaki değerlerin bu kadar yerle bir olduğunu bir kez daha görmek beni çok şaşırttı. Sözün bittiği yerdeyiz" diye konuştu.

DYo4DO.jpg

• Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Şimdi, Sani Gerşon yazdı:

Heykelin o saatte dışarıda işi neymiş?

Heykel, bale yapsın, yapmasın demiyoruz ama hobi olarak evde yapsın.

Hak edenlere ağır laf yazınca siliyorsunuz ondan sonra :))

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu

Asansörde damacana hadisesini yaşadı bu millet bu ne ki ?

• Beğen 4
  • Mutlu 2
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
İnan Çınar
21 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

Heykelin o saatte dışarıda işi neymiş?

Bence rızası vardı. Hiç karşı koymuş gibi  durmuyor.

• Beğen 4
  • Mutlu 6
Yorum bağlantısı
Ali Gök
(düzenlendi)

heykel tahrik etmiş demekki canım

bazen böyle kararlar da çıkıyor gazetelere

tarihinde Ali Gök tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Bir saat önce, Fatih Sarıkaya yazdı:

Telefonum şu polifonik melodisi vardı :) ne nostalji oldu şimdi bana bu :) 

4jYbAp.jpg

su telefonu kullanmistim 😊 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

3. sayfa haberleri hoş olmuyor arkadaşlar.. Dolayısıyle cevaplar da hoş olmuyor. 

Aşırı magazinsel bu konu.  Bize bir fayda sağlamaz. 

• Beğen 1
  • Teşekkür 2
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
1 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

3. sayfa haberleri hoş olmuyor arkadaşlar.. Dolayısıyle cevaplar da hoş olmuyor. 

Aşırı magazinsel bu konu.  Bize bir fayda sağlamaz. 

Magazinsel mi? Bence direkt olarak kültür ve ahlak seviyemizi gösteriyor.

• Beğen 10
  • Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
Magazinsel mi? Bence direkt olarak kültür ve ahlak seviyemizi gösteriyor.

Seviye mi? Olan şey ölçülebilir.
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

İçmeyi bilmeyen gidip anasına kızına sarıyor. Heykel ne ki 

Kaldı ki oradaki erkekimsi yaratıklar yanlarındaki dişlere aklı sıra komiklikler şakalar yapma derdinde. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Muhip Yılmaz

Heykele uzun fistan giyidirilmesiyle sonuçlanacak durumdur... 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
İsmail Avcı

Psikolojik, sosyolojik,ahlaki cok ciddi problemlerimiz var ..bi cocuk babasiyim cok korkuyorum imtihan olmaktan ,ailem kizim soz konusu olursa bi caaniye donusebilirim ..Allahim hepimizin evlatlarini korusun

Yorum bağlantısı
Ayhan Asil

Alkol; kullanmasını bilmeyende hakkaten çok kötü duruyor. Yapılabileceklerin sınırı yok demekki. Çünki akıl baştan çıkıp gidiyor, Aynı şahsa ayık kafayla milyarlar verilse bu hareketi yapmayacaktır diye tahmin ediyorum. 

Yorum bağlantısı
Erdem Bozkurt

bu sapıkça eylemleri yapanların hepsi aynı kafada,kendi kafanı değiştir heykelleri değil,sanamı kaldı bu işler? bu tip eylemler birazcık medyada fazla yer alıyor bunları yazmamak,göstermemek lazım aslında,80 milyonluk ülkede 3-5 arıza çıkmış anormal değil....

Yorum bağlantısı
İnan Çınar
Alkol; kullanmasını bilmeyende hakkaten çok kötü duruyor. Yapılabileceklerin sınırı yok demekki. Çünki akıl baştan çıkıp gidiyor, Aynı şahsa ayık kafayla milyarlar verilse bu hareketi yapmayacaktır diye tahmin ediyorum. 
Bilinçaltı ile ilgili bir durum alkol alınca açığa çıkıyor. O yüzden size katılmıyorum. Yaptığı davranış zihniyetine ters değil normalde. Sadece cesaret gösteremiyor. Alkol alınca cesaret kazanıyor. Yukarda bahsi geçen damacana vakası örnek mesela. Kimsenin görmediğini sanması cesaret vermiş ona da... asansörün içinde hallenmiş...
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Derin Acar

Gene ayık kafayla yapmamışlar. Alkollüydü bilmem ne denilip geçilir.

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Mehmet Naki Çatalyürek
On 19.11.2018 at 16:17, Fatih Evcin yazdı:

Türkiye’nin ilk balerininin heykeline tecavüz girişimi!

İstanbul'da Babil Kültür, Sanat ve Bilim Derneği tarafından Maltepe Yalı Mahallesi, Beşçeşmeler'de sergilenen Türkiye'nin ilk balerini Meriç Sümen heykeline dün gece geç saatlerde saldırıda bulunuldu.

Görgü tanıkları olayı şöyle anlattı: “2 kadın, 4 erkekten oluşan bir grup, heykelin bulunduğu yere geldi, içlerinde alkollü olan bir erkek pantolonunu indirerek sokakta sergilenen heykele tecavüz etmeye çalıştı. Çevredeki esnaflardan birinin müdahalesi sonucu grup kaçtı. Daha sonra tekrar gelerek heykeli devirip kırdılar.”

Konuya ilişkin açıklama yapan Babil Kültür, Sanat ve Bilim Derneği Başkanı İnci Şenel, herhangi bir güvenlik kamerasının olayı kaydetmediğini ve suçluları tespit edemediklerini ve şikayetçi olamadıklarını anlatarak "Çok üzücü bir olay. Ahlaki değerlerin bu kadar yerle bir olduğunu bir kez daha görmek beni çok şaşırttı. Sözün bittiği yerdeyiz" diye konuştu.

DYo4DO.jpg

SEVERiM HEYKELLERi:
Heykelden insana zarar gelmez.Seni dinler ama tepki vermez.
Ne dosttur nede düşman.
Küfretmezler, hakaret etmezler, haksızlik yapmazlar, kimseyi incitmezler.
Hisleri ve ihtiraslari yoktur. Sessiz sedasiz dururlar.
Kendi hallerine birakirsan cok uzun yasarlar, ama esen siyasi ruzgarlarin
Siddetine göre, dangalak, nankör insanlar hırslarını savunmasız heykellerden çıkarırlar.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...