İçeriğe Yönlendir

Focus III - Akü Problemleri / Tavsiyeleri

Erdoğan Sazlı

Recommended Posts

Erdoğan Sazlı

arkadaşlar bugün arabamı çalıştırmak istedim ekranda ''akü düşük voltaj '' uyarısı verdi.farklı zamanlarda 2 sefer bu uyarıyı

verdi.. fakat araba tek seferde çalışıyor.araç 2011model alalı 3 ay oldu.akü yeni.havaların soğuk karlı buzlu olması sebebiyle fazla binme şansım olmuyor.sadece hafta sonları binebiliyorum.sizce sebebleri ne olabilir.ne yapmam gerekir.cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Abdurrahman Balaban

havaların soğuk karlı buzlu olması sebebiyle fazla binme şansım olmuyor.sadece hafta sonları binebiliyorum.sizce sebebleri ne olabilir.ne yapmam gerekir.cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Sebebini yazmışsınız akü yeterince şarjlı değil

Uzun yol aküye ilaç gibi gelir..Uzaktaki akrabaları ziyaret vakti geldi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Çilo

Araç uzun süre kullanılmadığı için şarj olmuyor oda aküyü zayıflatıyor arabayı biraz çalıştırını ara ara.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Akü içindeki asit çalışma (şarj-deşarj) olmayınca sudan ayrışmaya başlar ve su donma eğilimine geçer. Aracı çalıştırın, rölantide çalıştırın, yada seyir halinde 1 saat civarı gezinin. Düzelecek.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Şahin Topaloğlu

servet hocamın dediği gibi 1 saatten aşagı kurtarmaz...

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Rafet kurşun

Aracim bir kaç defa ilk çalıştırmada akü düşük uyarısı verdi. Garantisi devam ediyor ne yapmalıyım? Servise götürsem garantiden değişir mi?

Yorum bağlantısı
Engin Özarı

Çoğu servislerde, akü, cam silecekleri, ampul gibi sarf malzemelerin garanti süresi 6 ay. Yineden şansı denemekte fayda var. 

Yorum bağlantısı
Rafet kurşun

Aracim 2011/10 çıkışlı 3 yılsa garanti daha dolmadi

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Bir kaç gün uzun bir gezmeye çıkın. Şarj olsun, sonrasında gözlemleyin bakalım.

Yorum bağlantısı
Rafet kurşun

Servise gittim. 2 gün ağır sarjda durmalı yada uzun yola çıkarsaniz sarj olur dediler. Yakın zamanda uzun yola çıkacağım için aracimi birakmadim

Yorum bağlantısı
Serdar Muti

akununz tamamen bos ıse yolda sarj ettırmeyın. cunku yolda sarj hızlı ve yuksek sarj demektır bu da akunun ıcındekı plakaların cabuk dokulmesı ve akunun cabuk bozulması demektır. servıse getırın once olcerler ve daha sonra sarja koyup bıttıkten sonra tekrar olcerler. cunku akuler sarj edıldıkten sonra bıle palakalardkı arızalar ortaya cıkabılıyor...

saygılarımla....

Yorum bağlantısı
Rafet kurşun

Tamamen boş değil uyarı verdi sadece bir kaç defa.

Yorum bağlantısı
  • 7 ay sonra...
Fahri Tetik

Arkadaşlar 2011 Focus 3 1.6 tdci trendx aracı 13 Ağustosta 60 bin bakımına getirdim araçta herhangi bir sorun yoktu. Dün akşam araç çalışmadı bu sabah takviyeyle çalıştırdık. Servis akü bitmiş değişecek dedi 540 tl istiyorlar. Aracın garantisinin bitelide 10 gün olmuş. Anlayacagınız garanti biter bitmez akü bitti. 540 tl akü için çok değilmi bu akünün biteceği belliydide bakım zamanı çıkmadımı ortaya ne yapabilirim bilgi verirseniz sevinirim.

Yorum bağlantısı
Fahri Tetik

Çok, hemde deli bi rakam.

Kendiniz bi akü alın. En fazla 200-250tl verirsiniz.

Aküyü sanayide bulamadım. Start stoplu aküymüş. Işıklarda durunca stop etme özelligi varya ondan dolayı başka akü olmuyormuş öyle diyorlar.

Yorum bağlantısı
Serdar Güngör
(düzenlendi)

Ben aldım yeni 60 amper 160 tl. ama sizinki farkı bilemiyorum start-stop olayını

tarihinde Serdar GÜNGÖR tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fahri Tetik

Ben aldım yeni 60 amper 160 tl. ama sizinki farkı bilemiyorum start-stop olayını

Sizin araç star stoplumuydu. Üstündeki akü 75 amper jell akümüymüş neymiş.

Yorum bağlantısı
Serdar Güngör
(düzenlendi)

Sizin araç star stoplumuydu. Üstündeki akü 75 amper jell akümüymüş neymiş.

Start-Stop yok bende ama 540 tl fahiş bir fiyat,servis harici daha uyguna bulacağınıza eminim

Linki inceleyin

http://www.startstopakufiyatlari.com/#portfolio

tarihinde Serdar GÜNGÖR tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Recep Güney

540 tl cok fazla... ama klasik ford servisi fiyati... disarida yari fiyatina bulursunuz...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fahri Tetik

540 tl cok fazla... ama klasik ford servisi fiyati... disarida yari fiyatina bulursunuz...

Arıyorum ama bulmadım. İhşallah buluruz. Aracı bakıma getirdiginizde focus 3 ü olanlar kesin ölçtürün akü değerlerini garanitisi bitince magdur olmayın benim gibi.

Yorum bağlantısı
Serdar Güngör

Burdan sipariş versem olmazsa ne olacak. Bana başka akü takma başına dert açarsın diyorlar illa orjinal akü takmam lazımmış.

Benim orjinal aküsü 40-45 amper küçücük bir aküydü,şimdi 60 amper taktım hiç bir sorun olmaz,siparişi verin gelsin bir elektrikçide orjinal aküyü çıkarırken elektrik bağlantısını kesmeden yenisini takın.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...