İçeriğe Yönlendir

Mondeo III - Antifriz

Sedat Çakır

Recommended Posts

Sedat Çakır

Merhaba arkadaşlar 2004 Mondeo araç için kullanılması gereken antifıriz nedir kırmızımi,mavi mi önerilen hangisidir.

Yorum bağlantısı
Tayfun Aydın

Mavi antifiriz daha soğuklara karşı dirençlidir. Kırmızı -25 lere kadar dayanır maviler -60 lara kadar dayanabiliyor diye biliyorum Sedat Bey. Yaşadığınız yeri baz alarak hangisini koyacağınıza karar vermeniz gerekli. Erzurum gibi doğu vilayetlerinde iseniz mavi  daha iyi..

Yorum bağlantısı
Serkan Aktay

Benim usta mavinin kırmızıdan daha iyi olduğunu söylüyor. Nedenini bende bilmiyorum. Belkide  @Tayfun Aydın beyin dediğinden dolayıdır.

Yorum bağlantısı
Tahir Ak
Benim usta mavinin kırmızıdan daha iyi olduğunu söylüyor. Nedenini bende bilmiyorum. Belkide  [mention=84786]Tayfun Aydın[/mention] beyin dediğinden dolayıdır.
abooo kaç kaç kaç o ustadan içeriğine baksa yeter. eski antfrizlerde ciddi ağır maddeler var h
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
(düzenlendi)

kirmizi antifirz organik bir yapida mavi renk antifiriz ise hibrit organik yapidadir. siz kirmizi olani kullanin.

Cok soguk memleketlerde bile kullaniyorum yeterki kalitrli marka ve uygun karisimda olsun. herturlu ulkemize uygundur.

tarihinde Alpay Sumer tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Kırmızı kullanacaksınız, mavi alüminyum bloklu motorlara zarar verir diye biliyorum bende.

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

valla kardeşim ne kullanırsan kullan ama antifirizi koyduktan sonra aracı alıp gitme... dükkandayken aracı çalıştır motor ısınsın.. hararet seviyesini kontrol et.

antifirizi değiştikten sonra çıkıp gittim 2-3km civarı baktımki hararet kırmızıda hemen sağa çekip durdum telefon açıp durumu anlattım geri gel dedi.. birde tuttum cahillik geri gittim..

meğer 0 antfiriz koyunca ne kadar korozyon kir pas var söküp atmış ..  o pisliklerde boruyu tıkamış su dönmüyor motorun içinde ... ucuz yırttık yada yırtamadık emin değilim. 

bu arada ben mavi renk kullanıyorum.

tarihinde Alpay Sumer tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Bir saat önce, Ozer Oz yazdı:

Deler radyatörünü

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

ben 8 yıldır kırmızı pembe ne derseniz artık :) 8 yıldır araç bende geçen radyatörü söktürdüm temizletmek için çokta birşey çıkmadı. 

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
On 20.11.2018 at 17:57, Ozer Oz yazdı:

valla kardeşim ne kullanırsan kullan ama antifirizi koyduktan sonra aracı alıp gitme... dükkandayken aracı çalıştır motor ısınsın.. hararet seviyesini kontrol et.

antifirizi değiştikten sonra çıkıp gittim 2-3km civarı baktımki hararet kırmızıda hemen sağa çekip durdum telefon açıp durumu anlattım geri gel dedi.. birde tuttum cahillik geri gittim..

meğer 0 antfiriz koyunca ne kadar korozyon kir pas var söküp atmış ..  o pisliklerde boruyu tıkamış su dönmüyor motorun içinde ... ucuz yırttık yada yırtamadık emin değilim. 

bu durum yasandiginda mavi renk antifiriz mi kullanilmisti?

Yorum bağlantısı
2 saat önce, Alpay Sumer yazdı:

bu durum yasandiginda mavi renk antifiriz mi kullanilmisti?

Evet mavi renk kullandım ve hava komprassoru ile  hava tutarak açtık boruları .. sirkülasyon 0 dı

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
2 saat önce, Ozer Oz yazdı:

Evet mavi renk kullandım ve hava komprassoru ile  hava tutarak açtık boruları .. sirkülasyon 0 dı

acaba mavi antifirizin tikanmaya daha dogrusu pasi,korozyonu sökmeye katkisi olabilirmi?

Yorum bağlantısı
6 dakika önce, Alpay Sumer yazdı:

acaba mavi antifirizin tikanmaya daha dogrusu pasi,korozyonu sökmeye katkisi olabilirmi?

Olmasa eğer araç öyle tıkanmazdı diye düşünüyorum 

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
2 saat önce, Ozer Oz yazdı:

Olmasa eğer araç öyle tıkanmazdı diye düşünüyorum 

Ozaman mavi olani kullanmamak gerek diyelim.

Yorum bağlantısı
Halil ibrahim Oruc

Kirmizi olan organik antifriz sayet g12+ ise  sulandirmadan -58e kadar koruma saglayabilir. Ayrica korozyona yol acmaz 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...