İçeriğe Yönlendir

C4 - Kapı Kilidi Sorunu

Uğur Orşen

Recommended Posts

Uğur Orşen

Arkadaşlar benim 2005 model Citroen C4 aracım var dün akşamdan beri kapı kilitlerine anahtara basıyorum anında kitleyip geri açıyor kilitler ne yaptıysam olmadı yardımcı olabilecek varmı acaba

Yorum bağlantısı
Osman Ozcan

Kapılardan biri açık kaldığında bahsettiğiniz olay oluyor genelde.
Kontrol edin, kapılardan herhangi birinin kapanmasını inleten bir durum olup olmadığını teyit edin.
Kemer dilinin arada kalması, kilit karşılığında kopma vb. durumlar olabilir

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum bağlantısı
Uğur Orşen

Kapıları kontrol ettim hepsi kapalı fakat sol ön kapı kapalı olduğu halde bilgi ekranında sol ön kapı açık gösteriyor acaba kapı kilidi switchinde sorun olabilir mi.

Yorum bağlantısı
Osman Ozcan

[emoji106][emoji114]
Ondan olmalı.
Dikkatle bir bakın
Bir şey yapışmış veya araya sıkışmış olabilir

Yorum bağlantısı
Ahmet Çankaya
(düzenlendi)

sensörlerden biri arızalandığı için büyük ihtimal kapılardan biri yada bagajı açık olarak görüyordur.

tarihinde Ahmet Çankaya tarafından düzenlendi
ekleme
Yorum bağlantısı
Uğur Orşen

Kusura bakmayın pek bilgim yok araç konusunda Switch e bakabilmek için kapı döşemesini Sökmem gerekiyor galiba değilmi

Ahmet bey sol ön kapı sensörü nerede oluyor acaba çünkü kapılar kapalı olduğu halde sol ön kapı açık gösteriyor bilgi ekranında

Yorum bağlantısı
Osman Ozcan
Kusura bakmayın pek bilgim yok araç konusunda Switch e bakabilmek için kapı döşemesini Sökmem gerekiyor galiba değilmi
Ahmet bey sol ön kapı sensörü nerede oluyor acaba çünkü kapılar kapalı olduğu halde sol ön kapı açık gösteriyor bilgi ekranında
O zaman hiç ellemeyin
Tercihen Citroen servisten ayrılmış bir elektrik ustasına başında durmak suretiyle baktırın

Ben az buçuk anlıyorum C4 picassonun
Stop ampulünü değiştirmeye kalktım
Tornavidanın ucu aşındı
Açabildiğime önceden kalma ampülü takayım dedim.
Yanmıyor

Yorum bağlantısı
Osman Ozcan

Torx başlı vida idi
Niyet LED ampul ile değiştirmekti ama ikincisi açılmayınca normal ampul bari olsun dedim.
Değişen bir şey olmadı
Sol arka taraf yine yanmıyor

Yorum bağlantısı
Uğur Orşen

Arkadaşlar yardımlarınız için teşekkürler ustaya gittim sol ön kapı Switch inin bozuk olduğunu söyledi ve Manisa akhisarda bir sürü parçacıya sorduk ellerinde olmadığını söylediler ustada kilit soketindeki kablolara bı işlem yaptı kilidi temizledi taktı şuan kapılar kilitleniyor fakat soldaki kapıları açsanız dahi bilgi ekranında sol ön kapı ve sol arka kapı kapalı gözüküyor ama sağdaki kapılar bilgi ekranında gözüküyor bende yapıcak birşey yok diye bu şekilde kullanıyorum ama arabam artık kilitleniyor.

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Geçmiş olsun, sorununuz tamir olmamış ama sorunu gizlemişler.

Bana sorarsanız parçayı tedarik edip bu geçici durumu ortadan kaldırırsanız daha sağlıklı olur.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Uğur Orşen

Doğru söylüyorsunuz Selçuk bey benim tahminim sol kapı sensörünü iptal etti bu şekilde çözdü olayı usta ama ben hafta sonu İzmir'e gidip tekrar parçayı arıycam bulamazsam mecburen bu şekilde kullanmaya devam edicem

Çünkü kapı kilidi maalesef benim maaşım kadar yani çok pahalı.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...