İçeriğe Yönlendir

Kuralları Çiğneyeni İhbar Eden Vatandaşlar

Fatih Sarıkaya

Recommended Posts

Köksal Yılmaz
11 dakika önce, Uğur Kamil yazdı:

Dolmuş ve taksicileri bir çözemedim zaten(düzgün araç kullananlarıda var tabi) öncelik onlarınmış gibi araba kullanırlar.

Taksicinin birine sormuştum(kuzenim olur), "ekmek parası için" diye bir sebep sundu, peki dedim kapattım konuyu.

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
12 saat önce, Uğur Kamil yazdı:

Hadi sigarayı bir nebze anlarımda o an külü düşer birşey olur dikkat dağıtır başkasına zarar verebilme ihtimali olur ama emniyet kemerine ceza yazılma olayı oldum olası bana mantıklı gelmiyor. Kemer takmadı diye kendinden başkasına zarar verme ihtimali yok.

Böyle düşünürsek intihar vakalarında polisin müdahale etmemesi lazım. Veya ötenazinin serbest filan olması lazım. Ama öyle değil. Devlet yeri gelir kişiyi kendisinden korur. 

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
12 saat önce, Uğur Kamil yazdı:

Devlet bütçe açıklaması yaparken trafik cezalarından X miktarda gelir bekliyoruz demeyi ne zaman bırakırsa ancak o zaman bu cezaların insanları düşünerek konulduğuna inanırım.(trafiği tehlikeye atan kurallar hariç)

o ayri bir konu.

İsin temelinden bahsettim ben.

Yorum bağlantısı
Bekir Memur
(düzenlendi)

Trafikle alakalı değil fakat belediyeyi kapı önünü direk yapmak için kazıp sonrada yapmadığı için cimere şikayet etmiştim direkt valiliğe gitmiş bir kaç gün sonra yana yana gelip önce kapı önünü yaptılar aşağı yolları aylar sonra yaptılar :)

Yanlışlık varsa şikayet doğal birşey bu bizim hakkımız

tarihinde Bekir Memur tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Bunu sikayetle değil kendileri yapmalı. Münferit şikayetle yürümez sistem.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
17 dakika önce, Mehmet Göktürk yazdı:

Bunu sikayetle değil kendileri yapmalı. Münferit şikayetle yürümez sistem.

şikayet yok ise boşa masraf olur ama? halinden memnun olan çoksa ellemesinler savurganlık olmasın

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
6 dakika önce, Çağlar Bayur yazdı:

şikayet yok ise boşa masraf olur ama? halinden memnun olan çoksa ellemesinler savurganlık olmasın

Di mi evet. Tezekte yaşamaya devam.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Celalettin Süğürtin
On 21.11.2018 at 11:46, Mehmet Ozyurek yazdı:

Kamyoncunun kamyonunda sigara içmesi suç.

Bana bir zararı yok. Beni ilgilendirmez. İçerse içsin. 

Kemer takmamış. Kendi bilir kendi canı.. Şikayet etmem.. 

Kırmızı ışıkta geçerse şikayet ederim.. Bana çarpabilir, yada ben ona çarpabilirim.. 

Aynı fikirdeyim. Özellikle birinci maddeye çok takıyorum, kendi özel aracımda sigara içmemi hangi gerekçeyle suç sayıyorlar, böyle bir kanun mantığı olabilir mi? 

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Ben asla emniyet kemerine karşı değilim ama şehir içinde metrobüslerde, otobüslerde ve minibüslerde ayakta yolcu taşınırken araçlarda emniyet kemerine nasıl ceza yazabiliyorlar anlamış değilim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
3 dakika önce, Emre Şimşek yazdı:

Ben asla emniyet kemerine karşı değilim ama şehir içinde metrobüslerde, otobüslerde ve minibüslerde ayakta yolcu taşınırken araçlarda emniyet kemerine nasıl ceza yazabiliyorlar anlamış değilim.

Aynı hızda gitmiyorlar. Cezanın ülkedeki amacı zaten rehabilitasyon değil. Para olmuş.

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
6 dakika önce, Mehmet Göktürk yazdı:

Aynı hızda gitmiyorlar. Cezanın ülkedeki amacı zaten rehabilitasyon değil. Para olmuş.

Ama kemerin hızla alakası yok ki, hem dolmuşçular daha hızlı gidiyor 😁

Para çok yeterli bir cevap olmuş gerçi.

Yorum bağlantısı
Haluk Şentürk

Küçük bir ilde trafik polisinin çocuğuyla tartışan sürücüye kafayı takıyorlar, olur olmadık aramalardan cezalardan durdurmalardan yıldırılan sürücü aracını satarak kurtuluyor. Not: şu an elektrikli scooter kullanıyor. Kısaca ceza yetkisinin kime ve nasıl verildiği: kişilerin de bunu ne şekilde kullandığı da denetlenmeli Bu sürücünün Cezalara yaptığı tüm itirazlar da mahkemede Red edildi. Bir de bir sürü harç parası falan ödedi. Made in Turkey

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Uğur Kamil
43 dakika önce, Emre Şimşek yazdı:

Onuda anlamış değilim zaten. Ayakta yolcu taşımak yasak ama bazı minibus ve otobusler bildiğin ayakta yolcu taşısın diye tasarlanıyor.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Bir saat önce, Mehmet Göktürk yazdı:

Celalettin Hocamın yabancı dili Fransızca :)

Bir saat önce, Mehmet Göktürk yazdı:

Sigarayı savunmuyorum, uzun süredir de içmiyorum.. Ancak, yazıya da katılmıyorum.. 

Sigara içerken günde 1000-1500 km'ye bana mısın demezdim.. Sigarayı bırakalı yola gidemiyorum.. Uykum geliyor.. 

Dikkatim dağılıyor. 

Sigara içerken daha dinçtim ben :)

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
20 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Onarım ne ya emoji23.png

Onlarda tamirci 

20 saat önce, Metin Akbal yazdı:

Canin cehenneme pislik mi demeliyiz o zaman (meclisten disari) :D

Düşünebilir lem 

20 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Eee neyi patlatacak ?

images (5).jpeg

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Celalettin Süğürtin
23 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Celalettin Hocamın yabancı dili Fransızca :)

Sigarayı savunmuyorum, uzun süredir de içmiyorum.. Ancak, yazıya da katılmıyorum.. 

Sigara içerken günde 1000-1500 km'ye bana mısın demezdim.. Sigarayı bırakalı yola gidemiyorum.. Uykum geliyor.. 

Dikkatim dağılıyor. 

Sigara içerken daha dinçtim ben :)

Belli bir düzeyde İngilizcem var ( B 1)  :-)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...