İçeriğe Yönlendir

C-Max II - Kalorifer Sökümü

Alpay Köse

Recommended Posts

Alpay Köse

slm arkadaşlar.aracımın kaloriferinden uzun zamandır koku geliyordu.tamirciye gittim klima tahliye borusunda antifiriz damlası gördük.araçta çok az su eksiltme var 1500 km 1 su bardağı gibi.1 yıldır böyle kullanıyorum.sökümü için 400-500tl civarı ve üzerinde para istediler.artı klima gazı antifiriz ve radyatör.kendim sökebilirmiyim diye düşünüyorum.daha önce bu işlemi yaptıran varmı yada izmirde bana sökümünde yardımcı olacak arkadaş veya daha uyguna yaptırabileceğim yer varsa önerilerinizi alabilirim.arabadan biraz anlarım.daha önceki aracımda focustu.gün içerisinde cevap veremeyebilirim.teşekkürler.aracım 2012 model benzinli

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

Adaşim foruma hosgeldin.Bakim olarak elinden geliyorsa yapabilirsin. bayagi ivir zivir cikar ama yapilir.Klima isine girmenizi tavsiye etmem o biraz daha cetrefilli cunku..

Yorum gelecektir, acele etmeyin ama daha basit yöntemi vardir belki.

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Bütün torpido ve konsol sökülüyor bildiğim kadarıyla, epey dertli bir iş, özellikle toplama kısmı.

Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya
(düzenlendi)

Gözünü karartıp girişmen gerek.Ben sökecek adam bulamadığım için mecbur söktüm.2 saatte söktüm bir günde taktım :) 

Söküp takmak için istedikleri 500-tl değer bir iş.Birdaha sökermisin deseler.Yine sökerim.Yeterki vaktim olsun.Birde yanınızda biri olsun fikir alışverişi açısından.Sizin göremediklerinizi görür.Sizin araç benimki gibide karmaşık değildir.

VLdWMn.jpg

tarihinde Fatih Sarıkaya tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Alpay Köse

Yorumlar için teşekkürler arkadaşlar.daha karar veremedim.ama şimdilik araştırıyorum.eğer kendim yaparsam fotoğrafları nı çekerim.

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
13 dakika önce, Fatih Sarıkaya yazdı:

Gözünü karartıp girişmen gerek.Ben sökecek adam bulamadığım için mecbur söktüm.2 saatte söktüm bir günde taktım :) 

Söküp takmak için istedikleri 500-tl değer bir iş.Birdaha sökermisin deseler.Yine sökerim.Yeterki vaktim olsun.Birde yanınızda biri olsun fikir alışverişi açısından.Sizin göremediklerinizi görür.Sizin araç benimki gibide karmaşık değildir.

Maşallah bu kadar işlem yapılmış, resimler duruyorsa bir konuya ne güzel yakışır. :good1:

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya
23 dakika önce, Selçuk Bakış yazdı:

Maşallah bu kadar işlem yapılmış, resimler duruyorsa bir konuya ne güzel yakışır. :good1:

Formda konusu var selçuk bey.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
8 dakika önce, Fatih Sarıkaya yazdı:

Formda konusu var selçuk bey.

Elinize sağlık, genelde bütün konuları okumaya özen gösteririm ama bu gözden kaçmış olabilir, link varsa paylaşabilir misiniz?

Ben aradım bulamadım da :) 

Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya
7 dakika önce, Selçuk Bakış yazdı:

Elinize sağlık, genelde bütün konuları okumaya özen gösteririm ama bu gözden kaçmış olabilir, link varsa paylaşabilir misiniz?

Ben aradım bulamadım da :) 

2015 yılında açmışım konuyu :) 

Ön Göğüsü Komple Söktüm / Scorpio

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • 5 ay sonra...
Alpay Köse

Arkadaşlar söküm işini kendim yaptım.peteği çıkardım.yarin petekçiye gideceğim.sonucu yazarım.Ayrica YouTube bir video yükledim.

• Beğen 2
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Eline sağlık, kestiğin kısımlarıda yapıştırman zaten kolay.....

Yorum bağlantısı
Alpay Köse

Teşekkürler Ali bey.yarin petek işini halledeceğim.sonrasi dediğiniz gibi kolay.

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Alpay Köse

Konuyu kapatayım.peteği 250 liraya aldım hortum kelepce silikon 40 lira tuttu.peteği monte ettim.aracin motor kısmından kalorifer hortumlarını bağladım suyunu tamamlayıp calistirdim.hava yaptı evimin oradaki tamircide havasını aldırdım 10 TL.şu an sorun yok.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...