İçeriğe Yönlendir

Opel 1.4 Twinport Gösterge Camı Temizleme

Fatih Sarıkaya

Recommended Posts

Fatih Sarıkaya

Özellikle aracın tam modelini yazmadım.Bu twin portlar aşşağı yukarı birbirlerinin aynı.

Plastx ürününü aldım.Bir güzel uygulamaya başladım.Uygulamayı akşam vakti evde yaptım.Gündür daha iyi olurdu ama yeterli vaktim yoktu.Baya bi yordu beni.Kollarım ağrıdı.Öncelikle dremel ile yapacaktım ama riske girmek istemedim(daha öncelerinde dremel ile kötü tercübelerim var).Uygulama bitti yıkadım kuruttum sonuç beni pek memnun etmedi.Ulen dedim boşamı uğraştım buna.Göstergeyi gidip araca geri taktım.Malum gösterge olmadan araç çalışmıyor.

Sabah işe gitmek için araca bindim.Birde ne göreyim.Olmuş be yahu.Ben beğendim açıkcası.Evde kendisi uygulamak isteyenlerede tavsiye ederim.

bVQmQb.jpg

Eski hali

qd9V9R.jpg

MV9m9g.jpg

Yıkadıktan  sonraki hali

XM2m2k.jpg

Bitmiş hali

dv4m4X.jpg

5apbpL.jpg

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Eray Çalışkan

Göstergeyi sökmeden elle araç üzerinde Plastix kullarak yapabilir miyiz sizce? Elimde var plastix ama gösterge falan sökemem. kollrım ağrıdı demişsiniz ama siz yaparken bir alet kullandınız mı?

Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya
1 dakika önce, Eray Çalışkan yazdı:

Göstergeyi sökmeden elle araç üzerinde Plastix kullarak yapabilir miyiz sizce? Elimde var plastix ama gösterge falan sökemem. kollrım ağrıdı demişsiniz ama siz yaparken bir alet kullandınız mı?

Bu göstergeyi sökebilmek için 8 parça göğüs ile alakalı parça söktüm direksiyon dahil.Benim araçda sadece yıldız alyan anahtar kullandım.Tüm vidalar yıldız alyan.Göstergeyi sökmeden olurmu olur belki ama içinize sinmeyebilir.Uygulama yapmadan önce yıkamıştım.Bu söküm işi biraz riskli.Airbag meselesi var.Sökecek olursanızda bu riskleri göze almış olmanız gerekir.Göstergeyi sökmeden uygulamada daha çok yorulursunuz.Sökülmüş haline uygulayacağınız mukavamet ile takılı haline uygulayacağınız mukavamet bir olmayacaktır.

Yorum bağlantısı
İnan Çınar

Elinize sağlık. Olmuş bence. Airbaglerden dolayı cesaret edemezdim ben ama helal olsun iyi cesaret göstermişsiniz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tahir Ak

ben 3 harflilerde satılan ucuz pasta ile bastırmadan araç plastik trimlerdeki çizikleri almıştım.çizik çoksa gösterge camında da uygulanır bence denemek lazım.plastix malum ucuz bir ürün değil. elinize sağlık 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya
5 dakika önce, Tahir Ak yazdı:

ben 3 harflilerde satılan ucuz pasta ile bastırmadan araç plastik trimlerdeki çizikleri almıştım.çizik çoksa gösterge camında da uygulanır bence denemek lazım.plastix malum ucuz bir ürün değil. elinize sağlık 

Patanın plastikteki çizikleri giderebileceği aklıma gelmemişti.Birgün onuda deneyeyim.Fikir için teşekürler.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Güzel olmuş, elinize sağlık.

12 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Çok güzel olmuş... Neyini beğenmemiştin ki :)

Abi akşam evde ışıklar vurunca çizikler belirginleşiyor ya beğenmeme ondandır :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök

ateş etmiş gösterge elinize sağlık

neden kirlenmişti peki kapalı sistem tozda girmez onun içine el ayakta pek değmezki oraya çizilsin 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya
3 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Çok güzel olmuş... Neyini beğenmemiştin ki :)

3 saat önce, Selçuk Bakış yazdı:

Güzel olmuş, elinize sağlık.

Abi akşam evde ışıklar vurunca çizikler belirginleşiyor ya beğenmeme ondandır :) 

Selçuk bey dediğiniz gibi.

Bir saat önce, Ali Gök yazdı:

ateş etmiş gösterge elinize sağlık

neden kirlenmişti peki kapalı sistem tozda girmez onun içine el ayakta pek değmezki oraya çizilsin 

İnanmassın sigara külü bile çıktı içinden :) 

Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya
3 saat önce, Alpay Sumer yazdı:

gayet iyi olmus. ellerinize saglik.

3 saat önce, Emre Öğüt yazdı:

eline sağlık Fatih abi

24 dakika önce, Ayhan Asil yazdı:

Harika olmuş ellerinize sağlık.

Çok teşekür ederim.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...