İçeriğe Yönlendir

Fiesta VI - Motor Arızası

Ali Can Pala

Recommended Posts

Ali Can Pala

Merhaba arkadaşlar

2011 ford fiesta 1.4 dizel aracımda "motor arızası, servise götürün" hatası veriyor ve stop ediyor, tekrar marşa bastığımda aynı şekilde devam ediyor. 8-10 kere üst üste denedikten sonra araç anca çalışıyor fakat arıza ışığı sönmüyor.

Pompacı baktı benlik sıkıntı yok mazot pompası vs sağlam dedi. Ustalar baktı bulamadılar. En son ford yetkili servise götürdüm ve arıza tespiti yaptırdım sözde EGR Valfi bozuk dediler , değiştirdim sorun yine aynı şekilde devam ediyor.

Daha önce bu tür arıza ile karşılaşan oldu mu ? Yorumlarınızı rica ediyorum..

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Serdar Kutluer

Merhaba arkadaşlar. Bugün sabah bende de aniden motor arızası ışığı yandı. Araç yığıldı (tabir doğruysa), gaz yememeye başladı, motor titremesi sallantıya döndü.

Hemen kenara çektim. Kontağı kapatıp biraz bekledim. Tekrar açtım. Işık hala yanıyordu ve sallantı devam ediyordu. Bir daha kapatıp tekrar denedim.  Değişen birşey olmadı. Neyse çekiciyle özel servise götürdüm.

Servise gidince motor düzgün çalışmaya başladı. Servis programla baktı, enjektör hatası verdiğini söyledi. Yakıttan olabilir dedi. Yakıt aldığım şehir içerisinde işlek bir yer.

Aracı ısıtmadan çalıştırdığım için olabilir mi? Gerçi hava 2-3 derece. donma falan yoktur. Görüşü olan var mı?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Aracı ısıtmadan çalıştırdığım için olabilir mi? Gerçi hava 2-3 derece. donma falan yoktur. Görüşü olan var mı?

Olmaz.
Yakıtı bitirip yakıt filtresini değiştirip başka bir yerden yakıt alın.
Tabi enjektör de bozuk olabilir.
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...