İçeriğe Yönlendir

BMC Filtre Alayım mı?

Selim Bilgin

Recommended Posts

Selim Bilgin

Daha önce iki arabamda KN kullandım gayet memnundum. İkisini de temizlemek gerekecek kadar kullanmadan sattım.

Giulietta çok yaygın olmadığı için TR'de pek seçenek yok, bir kaç yerde KN var 700 Lira yazmışlar.

Almanya'dan BMC alınca kargo dahil 400 TL'ye geliyor, orijinal filtre 130 TL idi en son. 6 ayda bir değiştirsem 3 değişimde amorti ediyor.

İkidir sepete ekleyip geri kaldırıyorum, ne yapsam? :) 

fb603_08.jpg&width=0&height=270

Edit: KN de 560 TL'ye varmış. https://www.birlasshop.com/kn-e-2991-hava-filtresi 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

KN çok pahalanmış. Arkadaştan çıkma olarak 100’e almıştım. 

Bütçe varsa alınır bence. Kendini bir şekilde amorti ediyor. 

Yorum bağlantısı
Murat Öngür
(düzenlendi)

Al K&N rahat et gerisi ile uğraşma çok rahat 15 bin gidiyor. sonrasında yağını al temizle yağla devam et  :good1:

tarihinde Murat Öngür tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

BMC iyidir, kendini kanıtlamış bir filtredir. 

Benimde KN var, temizlik kitini almam gerekecek. İnternette birçok kişi WD40lar ile vs temizlemiş ama bakacağım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök

bende bi kn almaya niyetliyim. en ucuz filtre 50 lira . denk gelirse düzgün bitane uygun fiyatlı alacağım

değişeli 3 4 ay anca oldu leş gibi oldu . sağolsun sami aldı bi filtre banada malzeme alırken dükkanda bekliyor bi gidemedim bu ara değişeceğim en kısa zamanda

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz
15 dakika önce, Ali Gök yazdı:

bende bi kn almaya niyetliyim. en ucuz filtre 50 lira . denk gelirse düzgün bitane uygun fiyatlı alacağım

değişeli 3 4 ay anca oldu leş gibi oldu . sağolsun sami aldı bi filtre banada malzeme alırken dükkanda bekliyor bi gidemedim bu ara değişeceğim en kısa zamanda

Eve geldi o filtre. Evden al.

Yorum bağlantısı
Ali Gök
4 dakika önce, Sami Demirpaz yazdı:

Eve geldi o filtre. Evden al.

tamam bro 💪

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
2 saat önce, Metin Akbal yazdı:

Bu filtrelerin temizleme kiti de pahalı diye biliyorum.

Filtreyi aldığım yerde 11 Euro temizleme kiti. Türkiye'de bireysel getirip satıldığı için saçma sapan fiyatlar çekiyorlar.

1 saat önce, Sami Demirpaz yazdı:

Benimde KN var, temizlik kitini almam gerekecek. İnternette birçok kişi WD40lar ile vs temizlemiş ama bakacağım.

Kosla sprey ile temizleyen gördüm, temizlik neyse de yağlamada risk alınır mı bilemedim. :)

Bir saat önce, Ali Gök yazdı:

Sahibindende denk geliyor bazen, ben Fabia'nın filtresini çok az kullanmıştım, ilana koydum sıfırının yarı fiyatına geldi aldı bir arkadaş.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Gül

Sen hele bir al da 0-100 dene video çek buraya at. Seni denek olarak kullanayım 😎

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Gül

Sen hele bir al da 0-100 dene video çek buraya at. Seni denek olarak kullanayım 😎

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
20 dakika önce, Ahmet Gül yazdı:

0-100 değişmez muhtemelen ama daha önce vites küçülttüğü yerde küçültmeden devam ediyordu önceki arabalarda. Buna da yarar inşallah. :) Focus'ta yakıt da düşmüştü uzun yolda.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Turhan Onat
2 saat önce, Selim Bilgin yazdı:

Verdim BMC'yi sipariş, bakalım Almanya'dan nasıl gelecek.

Hayırlı olsun şimdiden. Link verme imkanınız var mı?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Anıl Akca
10 saat önce, Sami Demirpaz yazdı:

WD40 bir süre sonra yağlanma bırakıyor pek sağlıklı olacağını sanmıyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

K&N kullanıyorum ve temizleme kiti hiç almadım.

Evde toz deterjan ve ılık su ile yıkayıp kuruduktan sonra WD40 sıkıp kullanıyorum. 30.000km’den fazla oldu alalı. Her 4-5.000km’de bir temizler yağlarım. 

Arada pamuk olduğundan tekstilci arkadaşlara danıştım en iyi temizliğin ılık suda toz deterjan olacağını söylediler. 

Filtre kirlendikten sonra söküyorum arka yüzüne elimi sürüyorum en ufak kirlenme olmuyor. Yani en ufak yağ veya toz arkaya geçemiyor.

MAF’i da söküp kontrol ediyorum şu ana kadar sorunum yok.

Yorum bağlantısı
  • 7 ay sonra...
Selim Bilgin

Güncelleme;

Filtrem Almanya'dan sorunsuz şekilde geldi ve taktım, 6-7 aydır kullanıyorum.

İlk taktığımda belirgin bir gaz hissi iyileşmesi oldu, ayrıca daha önceki tecrübelerimde olduğu gibi tatlı bir emiş sesi vardı arabada, o biraz daha arttı.

15 bini geçince söküp temizleyeceğim bi, KN temizleme kiti ile yapacağım muhtemelen. Yine bilgi paylaşırım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...