İçeriğe Yönlendir

Fiesta V - Yedek Su Deposundan Çıkan Hava

Sefa Korkmaz

Recommended Posts

Sefa Korkmaz

Herkese merhabalar. Aracım 2006 fiesta tdci. Aracı alalı 1.5 sene oldu ve aldığımdan beri yedek su deposunun kapağından hava kaçağı var. Bu hava kaçağı sebebiyle araç su eksiltiyor. Depoyu ve kapağı değiştim ancak sorun devam etmekte. Gittiğim ustaların yarısı araç conta yakmış suya kompresör veriyor diyor yarısı ise bu aracın contası çelikten diyip kolay kolay conta yakmaz diyor. Birkaç ustada conta yakan arabanın suyu fokurdar seninki gibi olmaz diyor. Yedek su deposundaki bu fazla basıncın sebebini bir türlü bulamadım. EGR diyen var, conta diyen var, devirdaimdendir diyen var. Bu konu hakkında yorumlarınızı ve tavsiyelerinizi merak ediyorum. 

Ayrıca sizlere bir sorum olacak. 

- Contası yanık araç 1.5 sene (20.000km) yol yapsa motor daha kötü durumda olmaz mı? 

Yorum bağlantısı
Sefa Korkmaz

genleşme kabı orjinal. Kapağıda 15 liraya aldım ancak orjinal olduğunu düşünüyorum. Üzerinde motorcraft ve seri numarası yazan yazılar var. Kapağın yan sanayi olup olmadığını nasıl anlayabiliriz

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
genleşme kabı orjinal. Kapağıda 15 liraya aldım ancak orjinal olduğunu düşünüyorum. Üzerinde motorcraft ve seri numarası yazan yazılar var. Kapağın yan sanayi olup olmadığını nasıl anlayabiliriz

Kapak sahte muhtemelen.
Kapağı değiştirin.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Levent Güzelkalp

Kapak ile depo orjinal ise geriye motorun hava basmasi kaliyor muhtemelen contada sikinti var bazi durumlarda su yaga karisip mayonez kivamina gelebiliyor ozellikle dolum agzi civari motoru sokmeden conta sikintisini anlamam icin bir bosh servisinden yardim alabilirsiniz. Depodan bir miktar su alip analiz ediliyor conta patlak ise kesin teshis edilebiliyor bir ara hepsiburada satiliyordu tronasol kagidi gibi dusunun

Yorum bağlantısı
Sefa Korkmaz

Araca cs kaçak testi yaptırdık ancak testte conta sağlam çıktı. Bu kapağın orjinali ile sahtesi nasıl anlaşılıyor acaba bir fikriniz varmı.

Yorum bağlantısı
Levent Güzelkalp

Ben guvendigim bir saticidan almistim netten bu aşama olsam yetkili servisten alırdım 20 30 tl fark eder diye düşünüyorum piyasaya göre. Olmadi bir arkadasinizdan falan denemelik alinabilir

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Kaçağın kapaktan olduğuna emin miyiz? Eksiltme başka bir problemden kaynaklanıyor olmasın?

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Kapağı yetkili servisten alın, almadan önce araç plakanıza ford life kart tanımlayın yaştan dolayı ciddi indirim çıkabilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sefa Korkmaz
8 saat önce, Metin Akbal yazdı:

Kaçağın kapaktan olduğuna emin miyiz? Eksiltme başka bir problemden kaynaklanıyor olmasın?

Eminim abi. Kapağın etrafında sulanmalar var. 

Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz

gecen persembe günü arkadasımın aracın motorunu incelerken biyere gidip geldikten sonra baktım kapaktan hava sesi tıssssssss diye hava geliyor dedim bu kapak sorunlu. gittik hemen tanıdık cıkmacıya orjinal cıkma kapak aldık 20 tl.

Yorum bağlantısı
Sefa Korkmaz

Bugün parçacıya gittim. Aldığım kapak orjinalmiş. Kapaktan yana sıkıntı yok sanırım. 

Yorum bağlantısı
Sefa Korkmaz

Takım olarak satılmıyor sanırım. Ayrı ayrı almıştım. İkiside orjinal.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...