İçeriğe Yönlendir

Honda Civic - Anahtar Sorunu

Muhammed Emin Uğurlu

Recommended Posts

Muhammed Emin Uğurlu

Selamın aleyküm öncelikle  aracımız 2009 honda civic aliexpressten almış olduğumuz anahtar kabına kendi anahtarındaki devreyi çipi herşeyi aktardık aldığımız sustalı anahtardaki ucuda açtırdık fakat kapıları falan açıyor ama araçta yeşil anahtar işareti yanıyor araç marş alıyor fakat çalışmıyor ne yapabliriz acaba ?images?q=tbn:ANd9GcSuHkaBAWtCS41CXIsgg8i

Yorum bağlantısı
Bekir Memur

bende ford için böyle birşey getirttim direkt içindekileri aktardım sorun yapmadı kullanıyorum

immo çipi doğru yere yerleştirildimi ? marş alıp çalışmama sebebi ondan 

Yorum bağlantısı
Muhammed Emin Uğurlu

Bende ford aracım için kullandım sorun olmadı ama bunda çalışmadı acaba bıçak değişti o yüzdenmi ?

Yorum bağlantısı
Selim Kaya

Devre üzerinden çipi ayırın.

Daha sonra sustalı kumanda kabında, anahtara yakın bit noktada o çipi koymanız için var olan boşluğa yerleştirin.

Elektronik devre ile çipi araya yeterli mesafe kablo çekerek ile tekrar lehimleyin.

İnce işçilik gerektirdiği için, lehimleme işini telefon tamircilerinde yaptırmanızı tavsiye ederim. Devre kartındaki lehim noktaları çok kolay hasar alabiliyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ramazan Başkan

Aynı sorunu bende yaşamıştım meğer anahtarın için de imbo. Çipi varmış onu bilmiyordum gereksiz parca diye cope atmıştım o minik parcayı 150 tl ye tekrar alıp prıgramlatmıştım.

• Mutlu 1
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Uğur Kamil

Cipi algılamıyor araç büyük ihtimal.
Yanlış yere monte etmiş olabilirmisiniz?

Cipi söküp elinizle kontağa yaklaştırıp cipi aracı anahtarla çalıştırmayı deneyin birde.

Yorum bağlantısı
Muhammed Emin Uğurlu

Aynen dediğiniz gibi çip anahtradan ayrı kaldığı için uzak kaldığı için okumuyormuş çipi devreden ayırıp kontağa yakın takıcan sonucu yazarım teşekkğr ettim

Yorum bağlantısı
Muhammed Emin Uğurlu

Malesef çipi devreden ayırırken lehim yeri kırıldı kumanda çalşıyor fakant çip kırıldı çalışmıyor

• Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Selim Kaya
On 27.11.2018 at 03:05, Recep Selim Kaya yazdı:

İnce işçilik gerektirdiği için, lehimleme işini telefon tamircilerinde yaptırmanızı tavsiye ederim. Devre kartındaki lehim noktaları çok kolay hasar alabiliyor.

15 saat önce, Muhammed Emin Uğurlu yazdı:

Malesef çipi devreden ayırırken lehim yeri kırıldı kumanda çalşıyor fakant çip kırıldı çalışmıyor

Daha önce başımıza geldi. Keşke ince işçilik yapabilen birine yaptırsaydınız. Geçmiş olsun.

Yorum bağlantısı
Muhammed Emin Uğurlu
20 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Görsek bi. Kırılan yer neresi.

abi çipin içindeki bobin göründü lehim yeri kırılıca tamiri olmaz dediler

7 saat önce, Recep Selim Kaya yazdı:

Daha önce başımıza geldi. Keşke ince işçilik yapabilen birine yaptırsaydınız. Geçmiş olsun.

nasıl düzelttiniz peki ? aynı numaralrdan çip alsak manuel kodlama yapablrmiyiz hondaya ?

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil
15 dakika önce, Muhammed Emin Uğurlu yazdı:

nasıl düzelttiniz peki ? aynı numaralrdan çip alsak manuel kodlama yapablrmiyiz hondaya ?

çip'in ve kumandanın bir resmi varmı? Nasıl bir sistem kullanıyor.
Anahtar chip'ini servis veya anahtarcı tanıtabilir. Ford'larda orjinal 2 anahtar varsa kendinizde tanıtabiliyorsunuz. Hondada durum ne bilgim yok.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

dikkat kırılır o çip yazacaktım da. vesil eolsun immo çipleri çok narindir cam dır yapıları

Yorum bağlantısı
Selim Kaya
4 saat önce, Muhammed Emin Uğurlu yazdı:

Bizdeki sıkıntı devre kartında olmuştu. Devre üstündeki lehimleme noktası da ayrılmıştı. Uğraşarak tutturabildik biraz. İmmo sağlamdı. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...