İçeriğe Yönlendir

Fiesta 4 mü Fiesta 5 mi?

Kadir Özdemir

Recommended Posts

Kadir Özdemir

Merhabalar ilk aracım 98 model ka dan sonra 2013 model fiesta almıştım.Fiestanın alıcısı var.Acaba satıp fiesta 4 yada 5 mi alsam diyorum.Ghia fiesta 5 ler eskiden beri hoşuma gider.4 ile 5 in görüntü haricinde farklar ve kronik problemleri nelerdir mesela ka larda direksiyon kutusu kronik bunlarda varmı öyle birşey 15 16 gibi 4 kasa bulunurken 21 22 gibi 5 kasa da var.Teşekkür ederim herkese.

Yorum bağlantısı
İnan Çınar

Görüntü dışında bir farkları yok. Fakat şöyle bir durum var. Üzgün surat diye bahsi geçen mk4 fiestalarda flairde bile abs, klima ve çift airbag bulma olasılığınız varken(guvenlik+konfor paket olanlarda)  mk5 te flairler tek airbag ve klima ile geliyor. Abs ve 2. Airbag ghialarda  var. Ek paket olayı mk5 te yok.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Kadir Özdemir

Cevap için teşekkürler görüntüsü pek hoşuma gitmiyo ama 1 2 sene idare etmek için alınabilir o zaman ucuz alıp ucuz satarım çok performans meraklısı değilim 1.25 idare eder sanırım şimdiki fiestamda 1.25 ama bu 2013 sonuçta

Yorum bağlantısı
Kadir Özdemir

Bi tane 2000 model baktım araçta 2 değişen komple boya vardı hasar kaydı yoktu.Aracın iç kapı döşemeleri yıpranıktı.Ve orta klima üfleme yerinden biri yerinden çıkıyordu.Kliması fazla soğutmuyor ve 4 te devreden çıkıyordu.Debriyaj yukarda kavrıyordu.Lpg ye geçiyor ama 10 saniye sonra yine benzine geçiyordu.Lpg de sabit kalmıyordu.Beyin kontrol edilmiş ve buji buji kablolarına da bakılmış muhtemelen enjektörlerden kaynaklanıyor.Alt takım frenler falan iyiydi şaselwr iyiyidi.Computest te motor yüzde 57 çıktı.Motor iyi çıksa alacaktım değişene bakmayacaktım.19 bucuk isteniyordu.18 e düştü.ama masrafı çok diye almadım.15 e verse alacaktım bu haliyle 😂🤣

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

Fiesta V, Bence gercek anlamda eglenceli ve boyundan buyuk beklentileri karsilayan yapisiyla enteresan bir arac.

Yorum bağlantısı
Kadir Özdemir
9 saat önce, İnan Çınar yazdı:

Kadir yakınında araba bulayım diye profiline baktım da meslektaşmışız 😀

Bu araç Muğlaymış

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-acil-satilik-631411587/detay

Abi 112 de çalışıyorum att yim 🙂 bu iki araç ta gözümden kaçmış çünkü 1.25 ghia lara baktım hep 240 binde baktığım araç motor yüzde 57 çıktı eğer alsaydım muğlaya gelmeden motoru kucağıma alırdım 🙂 benim ka yı şu an babam kullanıyo 200 binde lpg li ne yağ yakıyo ne su eksiltiyo bu araç nasıl yüzde 57 ben anlayamadım açıkçası 250 260 km olanlar gözümü korkutmadı değil 🙂 ka lar enduro motor biraz daha dayanıklı galiba bunlara nazaran

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Ka başka bir dünya yağsız susuz hatta benzinsiz bile gider. Fiesta bakıyorsanız fun bulursanız alın,çok zevkli 1.4 motoru var.

Yorum bağlantısı
İnan Çınar
1 saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

Ka başka bir dünya yağsız susuz hatta benzinsiz bile gider. Fiesta bakıyorsanız fun bulursanız alın,çok zevkli 1.4 motoru var.

Abi benim Muğla da önerdiğim araç  da 1.4 fun. Daha avantajlı bence de...

1.25  flair  75 bg. jant kapaklı,spoyler yok. Göstergeler  standart. Sis farı  yok.

1.4 90 bg alaşım jant, orijinal spoyler var, beyaz zeminli spor gösterge var. Sis farı  mevcut. 

Yorum bağlantısı
Kadir Özdemir

Ghia larda 4 hava yastığı ve elektrikli ayna var fakat onlardada 1.4 yok galiba 🙂 1.4 fun yeterli gibi.

Yorum bağlantısı
Berat Ad
On 02.12.2018 at 15:51, Kadir Özdemir yazdı:

Bi tane 2000 model baktım araçta 2 değişen komple boya vardı hasar kaydı yoktu.Aracın iç kapı döşemeleri yıpranıktı.Ve orta klima üfleme yerinden biri yerinden çıkıyordu.Kliması fazla soğutmuyor ve 4 te devreden çıkıyordu.Debriyaj yukarda kavrıyordu.Lpg ye geçiyor ama 10 saniye sonra yine benzine geçiyordu.Lpg de sabit kalmıyordu.Beyin kontrol edilmiş ve buji buji kablolarına da bakılmış muhtemelen enjektörlerden kaynaklanıyor.Alt takım frenler falan iyiydi şaselwr iyiyidi.Computest te motor yüzde 57 çıktı.Motor iyi çıksa alacaktım değişene bakmayacaktım.19 bucuk isteniyordu.18 e düştü.ama masrafı çok diye almadım.15 e verse alacaktım bu haliyle 😂🤣

%57 motora 15bin verilir mi yav

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...