İçeriğe Yönlendir

Golf 1.2 TSI DSG

Uğur Naldemir

Recommended Posts

Uğur Naldemir

Selamlar  Golf 1.2 TSİ DSG almayı düşünüyorum İstanbulda şehir içi kullanacağım yakıt tüketimi ve motor şanzuman performansı hakkında bilgi ve önerilerinizi bekliyorum..

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Motor performansı ve yakıt konusunda bir sıkıntı yaşayacağınızı sanmam. Gayet makul bir tüketimi var, buna karşı performansı iyidir. 

Yorum bağlantısı
Tayfun Aydın

mantıklı bir araç zira 1.4 lerinde yağ yakma problemi var. okulumuzda bir arkadaşta göz göre göre servis bakımlı ve 60 binlerde olan 1.4 tsi yağ yakıyor. 1.2 tsi dsg daha mantıklı gibi duruyor.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
8 dakika önce, Tayfun Aydın yazdı:

60 binlerde olan 1.4 tsi yağ yakıyor.

10000 km de kaç lt? bakımlarda hangi yağ konuyor devamlı acaba?

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil

Motortan, yakıttan ve performanstan yana sorun yokda DSG denince durup bir düşünmek gerekiyor. Kavrama sorunu var ve ne zaman karşınıza çıkar belli değil. Düşük kmde sorun yaşayanda var yüksek kmlerde sorun yaşamayanda var.
DSG olucaksa servis bakımlı bir araç almanızı öneririm ve aldıktan sonrada bakımlara serviste devam etmek şartı ile. DSG arıza yapınca birazcık yardımcı oluyorlar diye biliyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İnan Çınar
17 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Mükerrer konu var aynı başlık 

Diğerini  kilitledim abi.

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Araç kaç yaşında kaç km’de, bunlar önemli. İstanbul’da oturuyor olsam manuele bakmam bile. Ama Golf de apayrı bir araba. Temizini bulmak lazım. Harika bir seçim olur.

Çok çok az yakmasını beklemeyin ama bence tüketim çok da fazla değildir.. Performansı yeterli bir araç. Turbosu narin biraz. Dikkat ederseniz sorun da yaşatmaz.

Yorum bağlantısı
Bekir Memur

Dsg performans konusunda mükemmel bir şanzıman fakat malum sorunları olabiliyor orası kafa karıştırıcı.

Yeni nesil 1.2 tsılar çok güzel eğerki sakin kullanılırsa litre bazından neredeyse dizeli yakalıyor tabi alınacak aracın 2 el olması durumunda kompresyon testinin iyi yapılıp dsgnin tam olarak uzmanları tarafından kontrol edilip alınması gerek.

Yorum bağlantısı
Emin Önal

Bana da bu model ve motorun reel yakıt tüketimi lazım İstanbul içi, katalog verisi değil ama, illaki kullanan vardır aramızda ?

Yorum bağlantısı
Emin Önal
2 dakika önce, Çağlar Bayur yazdı:

Leon 1.0 eco yu da inceleyin derim. çok dinamik bir duruşu var

O daha yeni abi, bahalı :)

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
17 dakika önce, Emin Önal yazdı:

Bana da bu model ve motorun reel yakıt tüketimi lazım İstanbul içi, katalog verisi değil ama, illaki kullanan vardır aramızda ?

1.2 tsi dsg fabia yoğun trafikte 8-8.5 oluyordu yol bilgisayarı.

Yol biraz açılınca 6lara düşüyor ama.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Maden

Bizim golf 1.2 tsi manuel. Ankara'da 6 litre ortalamayla biniyorum. İstanbul'da yoğun trafikte 7.5 8 lt yi bulur rahatlıkla. Performansından çok memnunum. 41 bine geldim şu ana kadar bir sorunla karşılaşmadım. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Uğur Kamil
20 dakika önce, Emin Önal yazdı:

Ben 1.2 jettayı 2-3 km kısa mesafe kullanıyorum dur kaklı trafik yok denecek kadar az. 1 tanede ışık var kullandığım yolda. Normal kullanımda 7 lt ortalama ile geziyorum ara sıra performanslı kullanımda.
Dikkatli kullanırsa 6.5(kullanım zevk vermiyor ama)
Uzun yolda 100 km geçmezsen 5 lt ekonomi olsun derseniz 70-80 arası 3,5 4 lt.

Şuanda 650 km cıvarında yaptım 300 km cıvarı uzun yol gerisi bahsettiğim gibi şehir içi 6.5 lt gösteriyr yol bilgisayarı. Yakıt fiyatları biraz düştüğü için bu aralar genelde şehir içinde performanslı kullanıyorum. İşten ayrıl dığım içinde bu aralar 1-2 km kısa mesafe kullanıyorum arkadaşların yanına uğruyorum sürekli motor soğuk oluyor.

1 ve 2. vitesi pek sevmez yakıt konusunda rölantide bile gitse 8 cıvarı anlık tüketim :)

Saatlerçe trafikte kalmayınca ve sürekli performanslı kullanmazsanız 7.5-8 arası çok rahat dolaşırsınız istanbulda akıcı trafikte ise 6 lt cıvarı

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emin Önal
35 dakika önce, Selim Bilgin yazdı:

1.2 tsi dsg fabia yoğun trafikte 8-8.5 oluyordu yol bilgisayarı.

Yol biraz açılınca 6lara düşüyor ama.

12 dakika önce, Uğur Kamil yazdı:

Ben 1.2 jettayı 2-3 km kısa mesafe kullanıyorum dur kaklı trafik yok denecek kadar az. 1 tanede ışık var kullandığım yolda. Normal kullanımda 7 lt ortalama ile geziyorum ara sıra performanslı kullanımda.
Dikkatli kullanırsa 6.5(kullanım zevk vermiyor ama)
Uzun yolda 100 km geçmezsen 5 lt ekonomi olsun derseniz 70-80 arası 3,5 4 lt.

Şuanda 650 km cıvarında yaptım 300 km cıvarı uzun yol gerisi bahsettiğim gibi şehir içi 6.5 lt gösteriyr yol bilgisayarı. Yakıt fiyatları biraz düştüğü için bu aralar genelde şehir içinde performanslı kullanıyorum. İşten ayrıl dığım içinde bu aralar 1-2 km kısa mesafe kullanıyorum arkadaşların yanına uğruyorum sürekli motor soğuk oluyor.

1 ve 2. vitesi pek sevmez yakıt konusunda rölantide bile gitse 8 cıvarı anlık tüketim :)

Saatlerçe trafikte kalmayınca ve sürekli performanslı kullanmazsanız 7.5-8 arası çok rahat dolaşırsınız istanbulda akıcı trafikte ise 6 lt cıvarı

Benim 1.6 hitler açık yolda 25km sahilden 6.6-7.3 lt ama aynı yol akşam 1 saatte 9,5-10.5 lt.

Neyse ki lpg var. Güncel depo ölçümü 11.5 lt

Lpg den vazgeçeçek olsam tam benlik 1.2tsi.

Yorum bağlantısı
Uğur Naldemir

Konuyu açtığım için mutlu oldum iyi sohbet olmuş.

Astra K 1.4 Turbo 150 beygir manuel aracımı sattım performans harikaydı fakat yakıt konusunda ne kadar yumuşak kullansamda pek memnun olamadım 

Golf 1.2 dsg sanırım otomatik olmasına rağmen beni o kadar üzmez aldıktan sonra da deneyimleri sizlerle paylaşırım teşekkürler 

Yorum bağlantısı
Hasann Polat
(düzenlendi)
9 saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

10000 km de kaç lt? bakımlarda hangi yağ konuyor devamlı acaba?

Daha önce alıştığım VW yetkili servisinde Castrol Edge 5W-30 yağ kullanılıyor. Ayrıca 10000 km'de 1 lt yağ tüketimi normal olarak kabul ediliyor.Daha üzeri yağ tüketimi için birçok faktör olabilir- örneğin 10000 km boyunca ne kadar üst devirlerde kullanıldı,kaç kere stop etme-çalıştırma yapıldı gibi..Ama genel anlamıyla güzel bir motor-şanzıman uyumu mevcut onu söyleyebilirim. Sadece aracı alırken DSG geçmişini(kavrama veya mekatronik değişmiş mi ? vs..) ve bakım geçmişini servisten öğrenmenizi tavsiye ederim. Aracın garantisi bitmiş olsa bile VW DSG şanzımanlarına 7 yıla kadar iyi niyet garantisi sunuyor(eğer aracın bakımları ve aksiyonları düzenli olarak serviste yapılmış ise).

tarihinde Hasann Polat tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Cem Işık

1.4 tsi dsg kodiaq ile sakin kullanımda 6.5 lt ortalamalara çok rahat erişiyorum. Golf daha hafif, rüzgar direnci daha düşük. Tüketimi de daha makul olacaktır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Barış Özbek

2,5 yıldır Golf 1.2 Tsi Dsg kullanıyorum. Oldukça da memnunum. 

Benim arabamın konusu burada.

Birçok veriye konudan ulaşabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
İnan Çınar
1.4 tsi dsg kodiaq ile sakin kullanımda 6.5 lt ortalamalara çok rahat erişiyorum. Golf daha hafif, rüzgar direnci daha düşük. Tüketimi de daha makul olacaktır.
Koca SUV dizelden az yakıyor. Daha ne olsun...
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cem Işık
5 dakika önce, İnan Çınar yazdı:
29 dakika önce, Cem Işık yazdı:

Koca SUV dizelden az yakıyor. Daha ne olsun...

Bizondan sonra alışamadım gitti yol bilgisayarı verilerine:) jeepte hep 19-20 litreleri görüyordum. Bunda çift haneli rakamlara ancak çok kısa mesafede kullanırsam görüyorum, 1-2 km gibi. 12 litre civarı gösteriyor o halde. Ankaraya gittim 3-4 ay önce 4 yolcu, gırtlak dolu bagajla, 160’lı süratlerle(son yarım saati yol bitmek bilmeyince hızlandım) 6.1 litre ile kontak kapattım. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tevfik Işık

2.el ve dsg biraz ürpertici geliyor. Alirken en cok dikkat etmeniz gereken şey aracin yetkili servis bakimli olmasi. 

Gecenlerde arkadasimin 45bin kmdeki passati dsg arizasi yapti. Arac yetkili servis bakimli oldugu icin çok cuzi bir rakama sorunu halletti. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...