İçeriğe Yönlendir

Sustalı Anahtar Çoğaltma (Focus 2005-2011)

Cengiz Yılmaz

Recommended Posts

Cengiz Yılmaz
(düzenlendi)

162yDY.pngNn9qWQ.jpg Merhaba,

Ford Focus sedan titanium benzinli 2008 model aracımı yeni aldığım zaman tek bir sustalı olmak üzere kumandalı anahtar ile pasif olmak üzere yedek bir adetde anahtar daha teslim edildi. Dolayısıyla kumandalı olan anahtarımı kaybetmekten korkuyorum. Kaybettiğim takdirde Kamandalı yedeğim yok.

Sadece kumandalıyı çoğaltmak için birkaç anahtarcıdan fiyata aldım 250 lira ile 500 lira arasında fiyat değişiyor. Siz değerli arkadaşların önereceği bir fikir varsa lütfen paylaşır mısınız?

Şimdiden çok teşekkür ederim.

Saygılarımla

tarihinde Cengiz Yılmaz tarafından düzenlendi
imla hataları vs.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Celal Maraşlıoğlu

Cengiz bey günaydın rüyanızda mı gördünüz 😊

• Beğen 1
  • Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
(düzenlendi)

Merhaba cengiz bey aliexpress vs sitelerden alacaginiz uyumlu bir kaba anahtarinizin icerigini aktarabilirsiniz.yapan arkadaslar vardi. benzer konu :

tarihinde Alpay Sumer tarafından düzenlendi
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Murat Öngür

n11 gibi sitelerde de var 20 30 arası içerisindeki imobilayzırı ve kartı alın aynı yerlere takın devam edin .

nasıl montaj yapıldığıda youtube de var

Yorum bağlantısı
Yücel Metin

Ford C-Max için 3 Düğmeler Uzaktan Araba Anahtarı D-Max S-Max Odak Mondeo Fiesta Galaxy Fusion KA, 4D60 veya 4D63 Çip, 433 MHz
https://s.click.aliexpress.com/e/XqdMIXX

Ben  Aliexpress sitesinden önceki araçlarımada, Focus aracımada almıştım.  Anahtar ucunu ve immobilizeri kodlamayı anahtarcı yapmıştı. kapıları kodlamayıda ben yaptım uzun süre kullandım sıkıntı çıkmadı. 

Yorum bağlantısı
Erdoğan Temur

Anahtarcılar da fenaymış haa. sanırsın arabanın komple sistemi değiştirecekler.

Alın bir sustalı anahtar kabı içine yerleştirin anahtarcıda diş açtırın.

Anahtar yönüne dikkat edin sağ mı sol mu ona göre seçim yapın.

Yorum bağlantısı
Ayhan Asil

Ben Ankara'da yaptırmıştım. Ancak detayını hatırlamıyorum. Bu kadar pahalı değildi. Konuları biraz karıştırın bulabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Selim Kaya

Burada istenen, içerisinde elektronik devrenin de bulunduğu bir takım sanırım. Sadece plastik kabı ve anahtar ucu beklentiyi karşılamayacaktır.

Ben de aldım yakın zamanda sadece kabı ve ucu var. Kumandalı olan anahtarımın içini immo çipi ve elektronik devresiyle aktarmam gerek.

@Cengiz Yılmaz beyin istediği, tam takım anladığım kadarıyla. Sadece uç açtırılıp, immo tanıtılacak.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Cengiz Yılmaz
3 saat önce, Yücel Meta yazdı:

Ford C-Max için 3 Düğmeler Uzaktan Araba Anahtarı D-Max S-Max Odak Mondeo Fiesta Galaxy Fusion KA, 4D60 veya 4D63 Çip, 433 MHz
https://s.click.aliexpress.com/e/XqdMIXX

Ben  Aliexpress sitesinden önceki araçlarımada, Focus aracımada almıştım.  Anahtar ucunu ve immobilizeri kodlamayı anahtarcı yapmıştı. kapıları kodlamayıda ben yaptım uzun süre kullandım sıkıntı çıkmadı. 

Merhaba,

Çok faydalı paylaşımınız için teşekkür ederim.

Bu linkten Focus aracım için Resimdeki Elektronik kartda  4D63 uygunmu?

Focus araçta Hangi Çip daha uyumlu olur? 

Sipariş verebilirim. 

Rica etsem özelden sizi nasıl arayabilirim.

Saygılarımla.qdmYoV.jpgBaRMJj.jpg

Yorum bağlantısı
Cengiz Yılmaz
3 saat önce, Murat Öngür yazdı:

n11 gibi sitelerde de var 20 30 arası içerisindeki imobilayzırı ve kartı alın aynı yerlere takın devam edin .

nasıl montaj yapıldığıda youtube de var

Merhaba,

Benim amacım kumandalı anahtarı başka birine aktarmak değil. 

Kumandalı orjinal anahtarın başka yedeği yok. 

Kayıp edebilirim diye aynı kumandalıdan Aynı özellikte yeni bir tane daha edinmek.

Saygılarımla

Yorum bağlantısı
Cengiz Yılmaz
(düzenlendi)
2 saat önce, Ayhan Asil yazdı:

Ben Ankara'da yaptırmıştım. Ancak detayını hatırlamıyorum. Bu kadar pahalı değildi. Konuları biraz karıştırın bulabilirsiniz.

Merhaba,

Forumdaki konuları arattığımda bulunamadığım için ve epey saatler aramama rağmen bazen samanlıkta toplu iğne aramak kadar zor olabiliyor kabul edersinizki.

Bu yüzden Yeni konu başlığı açtım.

Bu konu başlığı başka ihtiyaç duyan arkadaşlarımıza da faydalı olur ümidiyle.

Sustalı anahtar dedim olmadı. Kumandalı sustalı anahtar dedim kumandalı olmadı. Anahtar çoğalma dedim yine olmadı.

Sonuç bulamadığım için böyle konu açtım.

Yanlış birşey yaptıysam özür dilerim.

Saygılarımla

imla hataları vs.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cengiz Yılmaz
2 saat önce, Recep Selim Kaya yazdı:

Burada istenen, içerisinde elektronik devrenin de bulunduğu bir takım sanırım. Sadece plastik kabı ve anahtar ucu beklentiyi karşılamayacaktır.

Ben de aldım yakın zamanda sadece kabı ve ucu var. Kumandalı olan anahtarımın içini immo çipi ve elektronik devresiyle aktarmam gerek.

@Cengiz Yılmaz beyin istediği, tam takım anladığım kadarıyla. Sadece uç açtırılıp, immo tanıtılacak.

Merhaba,

Derdimi tam olarak anladığınız için çok teşekkür ederim Recep Selim bey. 

Anahtarı kopyalamak en az 250 ₺ isteniyor. Kaybedersek yenisine 600-700₺ istiyorlar.

Bir keresinde orjinal sustalı kumandalı anahtarımı otoparkçı almıştı. Bir saat sonra aracı ve anahtarımı aldım. Bide baktım kumanda işlemiyor. Otopark görevlisi anahtarımı diğer kumandalı anahtarla aynı yere koyduğu için Frekansları karışmış veya sıfırlanmış. Dolayısıyla yeniden kodlamak gerekti. Onuda bu forumlardan Allah razı olsun öğrenip Kodladım.

Anahtarı kopyalamakta fayda var. Bu kopya kumandalı anahtarı kullanıp orjinal anahtarımı saklayacağım.

Saygılarımla

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Ben başka bir açıdan yaklaşayım. Kumandalı anahtarı kaybetmekten neden korkuyorsunuz. Kaybolsa bile herhangi oto anahtarcıdan aynısını yaptırabilirsiniz. Diğer kumandasız anahtar  sayesinde yeni anahtara kodlama yapılıyor. İlla kumandalı olmasına gerek yok. Siz şimdi boşa masraf edeceksiniz. Anahtar kaybolursa o zaman düşünürsünüz. Hepimizde (Fordlar) fabrikasyon 1 adet sustalı-kumandalı, 1 adet de düz anahtar var. O düz anahtar, diğerinin yaptığı her işi yapar, onda da çip var sadece kumandası yok. Boşa sıkmayın canınızı.

• Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Cengiz Yılmaz
3 dakika önce, Önder Özcan yazdı:

Ben başka bir açıdan yaklaşayım. Kumandalı anahtarı kaybetmekten neden korkuyorsunuz. Kaybolsa bile herhangi oto anahtarcıdan aynısını yaptırabilirsiniz. Diğer kumandasız anahtar  sayesinde yeni anahtara kodlama yapılıyor. İlla kumandalı olmasına gerek yok. Siz şimdi boşa masraf edeceksiniz. Anahtar kaybolursa o zaman düşünürsünüz. Hepimizde (Fordlar) fabrikasyon 1 adet sustalı-kumandalı, 1 adet de düz anahtar var. O düz anahtar, diğerinin yaptığı her işi yapar, onda da çip var sadece kumandası yok. Boşa sıkmayın canınızı.

Merhaba,

Ben sizin kadar rahat olamıyorum.

İlle iş işten geçtikten sonramı önlemini fazlasıyla para ödeyip yapmalıyız?

Yinede öneriniz için teşekkürler.

Saygılarımla

Yorum bağlantısı
Erdoğan Temur

Merhaba,

Cevap veren arkadaslara verilen cevaplarına fikirlerine daha yumuşak cevap verelim.

Forumun anlaşmalı anahtarcisi Ankara da Yücel anahtar vardı. Orayla görüşüp bilgi alabilirsiniz.

İlgili kişi Uğur Ayyıldız

Tel No : 0555 410 62 10

• Beğen 1
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Yücel Metin
(düzenlendi)

@Cengiz Yılmaz hocam mk2 ve makyajlı kasasının kodları aynı. Kapılar 433MHz . immobilizer  4d63 chip var. 

Ne yazıkki benim anahtarımı aldığım Aliexpress satıcısı toptan satışa dönmüş 5 adetten az göndermiyor. ama aşağıda vereceğim Aliexpress satıcısı sizin aracınıza tam uyumlu yedek anahtar satıyor extra 20 TL karşılığı resim göndermeniz  durumunda anahtarı uç kısmınıda çekiyor. Araştırıp farklı satıcılarda bulunabilir.

Bizim forumda çok konu var anahtar geldikten sonrada yardım edecek çok arkadaşımız var diye düşünüyorum.

Dandkey 4D63 Çip 3 Düğme Yedek Çevirme Katlanır Ford Odak Fiesta 2013 Için uzaktan kumandalı anahtar Fob Vaka HU101 Bıçak Ile Logo
https://s.click.aliexpress.com/e/upPXoqH

tarihinde Yücel Meta tarafından düzenlendi
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Remzi Karaca

Anahtarı kopyalamak en az 250 ₺ isteniyor. Kaybedersek yenisine 600-700₺ istiyorlar.

Tamamen bilgi edinmek için soruyorum. Aradaki farkın sebebi nedir?
Kumandalı olan kaybolunca kumandasız anahtardan bir tane kumandalı olarak kopyalanabilir. Sonuçta immobilizer kopyalayıp, uç açacak. Kumanda tanımasını da ayriyetten yapınca işlem tamam olmuyor mu?
Kumandasızdan kopyalamak niye daha pahalı?
Yorum bağlantısı
Cengiz Yılmaz
1 saat önce, Erdoğan Temur yazdı:

Merhaba,

Cevap veren arkadaslara verilen cevaplarına fikirlerine daha yumuşak cevap verelim.

Forumun anlaşmalı anahtarcisi Ankara da Yücel anahtar vardı. Orayla görüşüp bilgi alabilirsiniz.

İlgili kişi Uğur Ayyıldız

Tel No : 0555 410 62 10

Merhaba

Yanlış birşeymi dedim? Erdoğan bey. Kırıcı olduysam özür dilerim. 

Sanırım tasvip etmediğim konuda fikrimi yazmayı kırıcı olarak buldunuz. 

Bundan sonra daha dikkat edeceğim. Mümkün olduğu kadar olumsuz dahi olsa sadece teşekkür etmeye çalışacağım.

Saygılarımla

7 saat önce, Celal Maraşlıoğlu yazdı:

Cengiz bey günaydın rüyanızda mı gördünüz 😊

Teşekkürler

Yorum bağlantısı
Cengiz Yılmaz
(düzenlendi)
1 saat önce, Yücel Meta yazdı:

@Cengiz Yılmaz hocam mk2 ve makyajlı kasasının kodları aynı. Kapılar 433MHz . immobilizer  4d63 chip var. 

Ne yazıkki benim anahtarımı aldığım Aliexpress satıcısı toptan satışa dönmüş 5 adetten az göndermiyor. ama aşağıda vereceğim Aliexpress satıcısı sizin aracınıza tam uyumlu yedek anahtar satıyor extra 20 TL karşılığı resim göndermeniz  durumunda anahtarı uç kısmınıda çekiyor. Araştırıp farklı satıcılarda bulunabilir.

Bizim forumda çok konu var anahtar geldikten sonrada yardım edecek çok arkadaşımız var diye düşünüyorum.

Dandkey 4D63 Çip 3 Düğme Yedek Çevirme Katlanır Ford Odak Fiesta 2013 Için uzaktan kumandalı anahtar Fob Vaka HU101 Bıçak Ile Logo
https://s.click.aliexpress.com/e/upPXoqH

Merhaba,

Verdiğiniz bilgiler çok faydalı. 

İstanbul/Anadolu Yakası'nda bildiğiniz önerebileceğiniz Anahtarcı telefonu yazabilirseniz sevinirim.

Yardımcı olduğunuz için çok teşekkür ederim.

Saygılarımla

imla hataları vs.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cengiz Yılmaz
(düzenlendi)
37 dakika önce, Remzi Karaca yazdı:

Tamamen bilgi edinmek için soruyorum. Aradaki farkın sebebi nedir?
Kumandalı olan kaybolunca kumandasız anahtardan bir tane kumandalı olarak kopyalanabilir. Sonuçta immobilizer kopyalayıp, uç açacak. Kumanda tanımasını da ayriyetten yapınca işlem tamam olmuyor mu?
Kumandasızdan kopyalamak niye daha pahalı?

Merhaba,

Anahtarcının demesine göre mevcut kumandalı anahtardan kopyalama yapmak daha basit.

Mevcut orjinal kumandalı anahtarı yok ise biraz daha zahmetli oluyor. 

Bu zahmetin bedeli de fiyata olumsuz yönde etki yapıyor.

Saygılarımla

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Öngür
4 saat önce, Cengiz Yılmaz yazdı:

Merhaba,

Benim amacım kumandalı anahtarı başka birine aktarmak değil. 

Kumandalı orjinal anahtarın başka yedeği yok. 

Kayıp edebilirim diye aynı kumandalıdan Aynı özellikte yeni bir tane daha edinmek.

Saygılarımla

Anladım alışveriş merkezlerinde bulunan anahtarcılar yapıyor istediğiniz kopyalmayı 250 TL Civarıydı sanırım isterseniz o tarz yerlere bakın .

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
4 saat önce, Cengiz Yılmaz yazdı:

Merhaba,

Ben sizin kadar rahat olamıyorum.

İlle iş işten geçtikten sonramı önlemini fazlasıyla para ödeyip yapmalıyız?

Yinede öneriniz için teşekkürler.

Saygılarımla

Aracı satana kadar anahtar kaybetmezsek ne olacak. İş işten geçmeden fazlası olarak ödediğimiz tutar? Ayrıca kumandalı ya da kumandasız anahtardan kopyalama yapmak arasında fark yok. Araba anahtarcıya gitmiş olsun yeter. Kontak aç kapa yaparak kodlanıyor yeni anahtar. Belirli sayılarda kontak aç- kapa.

Herkesin tercihi farklı tabi.

• Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Cengiz Yılmaz
4 saat önce, Önder Özcan yazdı:

Aracı satana kadar anahtar kaybetmezsek ne olacak. İş işten geçmeden fazlası olarak ödediğimiz tutar? Ayrıca kumandalı ya da kumandasız anahtardan kopyalama yapmak arasında fark yok. Araba anahtarcıya gitmiş olsun yeter. Kontak aç kapa yaparak kodlanıyor yeni anahtar. Belirli sayılarda kontak aç- kapa.

Herkesin tercihi farklı tabi.

Teşekkürler

Aracımı satarsam alıcıya yedekleri hediye edeceğim.

Saygılarımla

5 saat önce, Murat Öngür yazdı:

Anladım alışveriş merkezlerinde bulunan anahtarcılar yapıyor istediğiniz kopyalmayı 250 TL Civarıydı sanırım isterseniz o tarz yerlere bakın .

Teşekkürler

Yorum bağlantısı
Cengiz Yılmaz
(düzenlendi)

Merhaba

Benim Perpa ticaret merkezinde dört beş yıl önce 50 veya 60 liraya pasif anahtarımdan yeni bir adet daha pasif anahtar yedek olarak yaptırmıştım.

Şu anda bir kumandalı anahtarım iki tane de pasif anahtarım var. Lakin kumandalı anahtarımı kaybedecek olursam yeniden kumandalı oluşturmak Anahtarcının demesine göre biraz zahmetli bir işçilikmiş. Mevcut kodlar hepsi silinerek yeniden kodlama yapılıyormuş kendi cihazlarıyla bundan dolayı 6 veya 700 lira gibi bir para talep ediliyor.

Benim maksadım daha ekonomik bir yolla kumandalı yeni bir yedek anahtar oluşturmak. 

Tüm arkadaşlarıma deneyimlerini ve fikirlerini paylaştıkları için teşekkür ediyorum.

Saygılarımla

imla hataları vs.
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...