İçeriğe Yönlendir

Audisonun OEM Entegrasyonda Yeni bombası. AUDISON PRIMA FORZA APF 8.9

Hakan Tarım

Recommended Posts

Hakan Tarım

Eski 8.9bit'in üstüne geliştirilerek güçlendirilen, bazı özellikeleri iyileştirilen bir ürün. 

Yeni Forza APF sürümünde çıkışlar 4 ohmda 85 vRMS' e yükseltilmiş, yani 8 kanal 4 ohm 85 vRMS. Ciddi bir değer, artı olarak halen süregelen entegre dijital ses işlemcisi sayesinde tek ve minnacık bir cihaz ile tüm araç ses cihazlarını besleyebilecek düzeye gelmiş. 

4 ohm 8*85 - 4 ohm 4*260 - 2 ohm 8*130 RMS güç şeytani duyguları depreştirir cinsten 😛

Bunlar yapılırken THD durumlarında da iyileşme sağlanmış, ciddi düşüş var, damping faktör yükselmiş. 

En bomba olay ise Optik giriş 24bit 192khz frekansı destekliyor.  

Aracında gerçekten naturel ve kontrollü bir ses dinlemek isteyenlere şiddetle önerilebilecek bir ürün olmuş. 

Tek ürün ile 4 yol aktif sistem (cross kullanmadan) kullanmak mümkün :D :D

En önemli şeyi unuttuk, 9 kanal ses işlemcisine sahip :D

Gelelim ürünün teknik belgelerine. 

tech. pdf : https://www.audison.eu/wp-content/uploads/2018/11/Audison_APF8_9_bit_Tech_Sheet.pdf

manual pdf : https://www.audison.eu/wp-content/uploads/2018/11/AP-F8.9-bit-Manual.pdf

46495478_10156789477622943_3299561736994 46469316_10156789477707943_1336504710533 46468132_10156789478227943_8938182248440

• Beğen 4
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Hakan Tarım
3 saat önce, Metin Akbal yazdı:

Kaç paracık :)

henüz paracığı belli değil, Önümüzdeki ay içerisinde Türkiyeye ilk girşi yapacak. Ben sistemi bitirmeseydim TR'ye giren ilk ürünü alacaktım da, seriyi tamamladık :)

Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu

Merak ettiğim ilgi duyduğum teknolojilerden ama en son aracımda yaşanan hırsızlık olayından sonra mp3 transmitter bile takmadım :)

Yorum bağlantısı
Furkan Bakırel

2 kanali kopruleyip midbass için geri kalan kanallari tw ve mid için kullanildigini düşünürsek çok işlevsel kendi DSP si olmasi da gayet güzel cihaz tek basina hükümet😃😃.3 yol aktif de tek bir cihazla is bitiriliyor birde optik girişi desteklemesi büyük bir RCA kulfetini ortadan kaldirmis,drcsi el altında bir yere koyulursa kontrolü de rahat olur tâbi kendi dspsi ne kadar işlevsel tecrübe edemedim keşke alınabilir fiyatta olsalar...

Yorum bağlantısı
Hakan Tarım
2 saat önce, Servet Aydın yazdı:

2.mkare yer için gereksiz. İki oval bi ampli tamam 

6985 var verem mi 😛 orjinal ts-s20 de var 😛

1 saat önce, Hasan Karabekiroglu yazdı:

Merak ettiğim ilgi duyduğum teknolojilerden ama en son aracımda yaşanan hırsızlık olayından sonra mp3 transmitter bile takmadım :)

Bu cihazı saklaması çok kolay :) 3 sigara paketi bilemedim 4 paket büyüklüğünde.

Bir saat önce, Furkan Bakırel yazdı:

2 kanali kopruleyip midbass için geri kalan kanallari tw ve mid için kullanildigini düşünürsek çok işlevsel kendi DSP si olmasi da gayet güzel cihaz tek basina hükümet😃😃.3 yol aktif de tek bir cihazla is bitiriliyor birde optik girişi desteklemesi büyük bir RCA kulfetini ortadan kaldirmis,drcsi el altında bir yere koyulursa kontrolü de rahat olur tâbi kendi dspsi ne kadar işlevsel tecrübe edemedim keşke alınabilir fiyatta olsalar...

85 rms bir midbass için gayet yeterli aslında kapılara, Köprüye bile ihtiyaç duymaz. 

Tek başına da 4 yol aktif yapılabiliyor. 6 kanal ile tweet midrange midbass lar kullanılır, kalan 2 kanal köprülenip 240 rms 4 ohm bir bass bağlanır. 

Ve sonra Audison bittune ile ayar yapılırsa tadından yenmez :D 

Eğerki bittune imkanı yok ise, DSP paneli audison bitone hd den farklı değil, Hatta bu cihazın bitoneHD de olmayan bir özelliği daha mevcut. 

Sadece bass frekanslarına değil, midbass frekanslarına etki eden bassbost özelliği var. 

Yorum bağlantısı
Hakan Tarım
5 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

85 değilde ts207 bulsam sağlam kaçırmam 

ördek kafa mı diyorlardı buna ne diyorlardı ? Bi arkadaşın sandığında var sanırsam. 

46521786_10156714725128476_4631179401810

buymuş arkadaşda olan. 

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
4 saat önce, Hasan Karabekiroglu yazdı:

elini korkak alistirma bence 😊

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Hakan Tarım
18 dakika önce, Alpay Sumer yazdı:

elini korkak alistirma bence 😊

😂😂😂😂😂

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Furkan Bakırel

Ts-2080 ördek diyorlar iyi para ediyi

3 saat önce, Hakan Tarım yazdı:

6985 var verem mi 😛 orjinal ts-s20 de var 😛

Bu cihazı saklaması çok kolay :) 3 sigara paketi bilemedim 4 paket büyüklüğünde.

85 rms bir midbass için gayet yeterli aslında kapılara, Köprüye bile ihtiyaç duymaz. 

Tek başına da 4 yol aktif yapılabiliyor. 6 kanal ile tweet midrange midbass lar kullanılır, kalan 2 kanal köprülenip 240 rms 4 ohm bir bass bağlanır. 

Ve sonra Audison bittune ile ayar yapılırsa tadından yenmez :D 

Eğerki bittune imkanı yok ise, DSP paneli audison bitone hd den farklı değil, Hatta bu cihazın bitoneHD de olmayan bir özelliği daha mevcut. 

Sadece bass frekanslarına değil, midbass frekanslarına etki eden bassbost özelliği var. 

Bu bittune , bit play hd neyim ne ise yarar hic bilmiyim

Yorum bağlantısı
Hakan Tarım

BitplayHD ses işlemcisi, bittune ise özel aparatlarıyla araca bağlanıp ayarları (RTA'sından tutun da frekans gecikmelerine kadar) otomatik ayar yapabilen bir cihaz. 

Audisonun çıkardığı mükemmel bir yardımcı cihazdır. 

Yorum bağlantısı
Hakan Tarım
(düzenlendi)
15 saat önce, Furkan Bakırel yazdı:

Ses işlemcisi ne oluyor ? 

Yapılabilecekleri şöyle ileteyim sana. Bunlar manuel de yapılabilir ciddi uzmanlık gerektirir, bittune ile çoğu kısmı otomatik de yapılabilir.

Emin ol doğru ayar ile mükemmel sonuçlar çıkıyor. 

SEVİYE AYARI
• Giriş hassasiyeti - Kurulum CD'si kullanılarak ayarlanır,
• Yardımcı kaynaklar için ayrı düzey ayarları • 8 çıkış kanalının her biri için bağımsız seviye kontrolü,

EKOLAYZER
• Verilen yazılım ve kurulum disklerini kullanarak otomatik denkleştirme deneyi,
• Dört ayrı 31 bant grafik ekolayzer,
• Her bir yardımcı giriş için ayrı bant genişliği 31'li grafik ekolayzer,

CROSSOVERS
• Çapraz süzgeçler; Yüksek Geçiş, Düşük Geçiş, Band Geçidi, Tam Aralık, 10Hz ve 20kHz arasında 70 farklı frekans; Oktav için -6 ile -48dB arasında seçilebilir filtre eğimleri; Seçilebilir Linkwitz veya Butterworth hizalamaları; Her kanal için susturma; Her bir kanal için ayrı 0-180 ° faz ayarı,

ZAMAN AYARI
• Hoparlör mesafesinin girilmesini ve gereken gecikmenin otomatik hesaplamalarını sağlar. Dokuz kanal için gecikme ayarını manuel ince ayarlama,

DİJİTAL UZAKTAN KUMANDA (DRC)
DRC ana ses kontrolü gibi davranır ve aynı zamanda subwoofer hacmi, balance, fader, hafızaya alınmış ayarlar ve Dinamik EQ'yu açıp kapatmak için hızlı ayarlar sağlar.

STANDART VE UZMAN MODLAR
• Ayarlamaları büyük ölçüde basitleştiren ve her iki ön kanalı bağımsız olarak değil de birlikte ayarlamak gibi şeyleri yapacak standart modlar vardır. Fakat tam ve eksiksiz kontrol için Uzman modunu seçebilir ve her bir kanaldaki her ayarı ayrı olarak kontrol edebilirsiniz.

tarihinde Hakan Tarım tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...