İçeriğe Yönlendir

Megane 2 - 1.6 16v Otomatik

Emre İnci

Recommended Posts

Emre İnci

2010 model 110.000 km de megane 2 benzin lpg aracım var. Aracımda rölantide belli belirsiz titreme var. Devirde en ufak titreme oynama yok. Fakat devir sabit durmakla beraber biraz düşük geldi bana. 1000 devirin bir buçuk çizgi altında. Yani 800 ile 700 rpm arasında normal midir? Benzin de ve lpg de sonuç aynı. Devirde dalgalanma yok araç içinde çok hafif titreme var. Farklı megane 2 kullandım titreşim benim aracıma göre daha az. Diğer megane 2 araçlarda devir 900 rpm civarında. İdeal devir kaç olmalı? Sebebi ne olabilir? 

Ayrıca bazen start düğmesine bastığım gibi çalışıyor. Bazende 2-3 sn de marş alıyor bu probleminde kaynağı yukarıda bahsettiğim problem ile aynı olabilir mi? Yardımlarınız için tesekkür ederim...

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

devir ayarı yoktur, yani rölanti devrine sizin yapabileceğiniz bir ayar yok. diğerleri denen karşılaştırdıklarınız hangileri? geç çalışma ve soğuk motorda titreme kaynağı genlede eksik yapılan kurum temizliği kaynaklı oluyor. 100 bin km ye kadar hiç enjketör veya kurum temziliği yapıldı mı? mesela fiat larda her 30 bin km de bakımlarda yapılır yetkili servislerde

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre İnci
2 dakika önce, Çağlar Bayur yazdı:

devir ayarı yoktur, yani rölanti devrine sizin yapabileceğiniz bir ayar yok. diğerleri denen karşılaştırdıklarınız hangileri? geç çalışma ve soğuk motorda titreme kaynağı genlede eksik yapılan kurum temizliği kaynaklı oluyor. 100 bin km ye kadar hiç enjketör veya kurum temziliği yapıldı mı? mesela fiat larda her 30 bin km de bakımlarda yapılır yetkili servislerde

Aracı yaklaşık 5 ay önce ikinci sahibinden aldım. Evveliyatı hakkında bilgim yok maalesef ama ben buji filtre ve yağ bakımını yeni yaptırdım. Ekranda her hangi bir ikaz lambası yanmıyor fakat motor lambası diğer lambalara göre daha geç sönüyor.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Megane2'lerde ve Clio3'lerin benzinli modellerinde bobinler çok dayanıksız. Bobinleri de bi kontrol edin derim.

Yorum bağlantısı
Emre İnci
12 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

Megane2'lerde ve Clio3'lerin benzinli modellerinde bobinler çok dayanıksız. Bobinleri de bi kontrol edin derim.

Kendim test edebilir miyim?

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Bir saat önce, Emre İnci yazdı:

Kendim test edebilir miyim?

Hayır, değişmeniz gerekiyor. Bir test yöntemi yok.

Yorum bağlantısı
Emre İnci

Bu arada ariza lambası yanmıyor. 3 silindirde ateşleme olsa ariza lambası yakması gerekmez mi?

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

Tam olarak islevini kaybetmemis ama performans sorunu yasiyordur.Ariza isigi yakmadan da sorunlu olabilir.

Yorum bağlantısı
Emre İnci
(düzenlendi)

Bu aralar bir de gün içinde uzun marş problemi meydana geldi. İlk çalışmada problem yok fakat 20-30 dk beklemeden sonra uzun marş yapıyor.

tarihinde Emre İnci tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 5 hafta sonra...
Emre İnci

Sorun halen devam etmekte. Isı müşiri değişti. Lpg diyaframı değişti. Katalitik kontrol edildi...

Yorum bağlantısı
Emre İnci
(düzenlendi)
13 dakika önce, Alpay Sumer yazdı:

Keske bobine de el atilsaydi. ilk supheli diyebiliriz.

Unutmuşum yazmayı bobinlerde kontrol edildi. Herhangi bir sorun yok. Vuruntu var rölanti de ama bunun sebebi bobin değil rölanti düşük bunu çözemedi ustalarım

Yorum bağlantısı
Halil Gümüş

Marş dişlisi siyiriyor olabilir. Bazen tek seferde alıyor bazen almıyorsa önce ona bakın. Benim megan da sorun dislideydi. Değiştim düzeldi.

Yorum bağlantısı
Emre İnci
11 dakika önce, Halil Gümüş yazdı:

Marş dişlisi siyiriyor olabilir. Bazen tek seferde alıyor bazen almıyorsa önce ona bakın. Benim megan da sorun dislideydi. Değiştim düzeldi.

Sıcakken yapıyor sadece. İki mars arası 15 do geçtiğin de mars suresi uzuyor

Yorum bağlantısı
Tahir Ak

sorunun kesin çözümü için
lpg sigortası çıkarılır ver bir hafta kadar benzinde binilir

Bu sürede hatanın devam etmesi aracın benzin sisteminde sorun olduğunu gösterir LPG suçlu değildir.
Bu ayrımı yaptıktan sonra diğer adımlara geçin.

Yorum bağlantısı
Emre İnci
(düzenlendi)
16 dakika önce, Tahir Ak yazdı:

sorunun kesin çözümü için
lpg sigortası çıkarılır ver bir hafta kadar benzinde binilir

Bu sürede hatanın devam etmesi aracın benzin sisteminde sorun olduğunu gösterir LPG suçlu değildir.
Bu ayrımı yaptıktan sonra diğer adımlara geçin.

Tam olarak bu sigorta nerededir. Bagajdan depo vanasını kapatsak aynı kapıya çıkar mı

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...