İçeriğe Yönlendir

Park Sensörü Neden Çalışmıyor Olabilir ?

Sedat Demircan

Recommended Posts

Sedat Demircan

merhaba geçen ay netten park sensörü sipariş edip kendim mondeo mk2 aracıma monte ettim gayet de sağlıklı çalışıyordu.Aradan bi kaç hafta geçti ve şuan park sensörü ekranı geri vitese alınca kırmızı çizgiler çıkıyor yani ekran çalışıyor ve elektrik geliyor,ama gelgelelim ölçüm yapmıyor ve sesli uyarı vermiyor,her sensöre ayrı ayrı yaklaştım ama algılama yapmıyo,sensörlerin hepsinin aynı anda bozulma olasılığı bence zayıf? acaba ana modül mü arıza yaptı da algılama yapmıyo? Aklıma gelen diğer sey de,aracıma geçen haftalarda geri vites ampullerini 4400 lümenlik kaliteli led ile değiştim,geriyi çok daha sağlıklı görüyorum böylece,acaba geri vites lambasını bunla değişmenin herhangi etkisi olmuş olabilir mi sensörün çalışmamasına?

Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu

Geri vitese takınca arka aydınlatma çalışıyor mu ? Geri vites müşürü sıkıntılı olabilir ayrıca ana mobül de iptal olabilir

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
(düzenlendi)

yarim kontak yapin geri vitese takin. sensorlere dokunun hafif titreme olmasi gerekir. eger yok ise yikama esnasinda vs durumdan ariza yapmis olabilir.

tarihinde Alpay Sumer tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

minik bir mıknatıs, eski hoparlör arkası da olur, her sensöre yavaşça yaklaşıp uzaklatırın tık tık tık ses varsa sensörler sağlam. beynin soketini çekip bekleyip geri takın bazen işe de yarar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Hepsi birden bozulmuş olamaz. Geri vites ampulü de önemsizdir.

Hatta ampul olmasa da farketmez.

Modül bozulmuştur.

Aldığın yer ile bi görüş bakalım.

Sökmeye uğraşma. Sadece modülü değiştir.

Yorum bağlantısı
Sedat Demircan
On 29.11.2018 at 10:44, Hasan Karabekiroglu yazdı:

Geri vitese takınca arka aydınlatma çalışıyor mu ? Geri vites müşürü sıkıntılı olabilir ayrıca ana mobül de iptal olabilir

aydınlatma calışıyo,ekrana cereyan da geliyor ama ölçüm yapmıyo

17 saat önce, Alpay Sumer yazdı:

yarim kontak yapin geri vitese takin. sensorlere dokunun hafif titreme olmasi gerekir. eger yok ise yikama esnasinda vs durumdan ariza yapmis olabilir.

sensöre dokununca titremeyi elimle anlayabilir miyim ucuz park sensörünün bile:) ?

17 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Hepsi birden bozulmuş olamaz. Geri vites ampulü de önemsizdir.

Hatta ampul olmasa da farketmez.

Modül bozulmuştur.

Aldığın yer ile bi görüş bakalım.

Sökmeye uğraşma. Sadece modülü değiştir.

aynen değişim talep ettim ticari site olduğu için kabul etti abi

17 saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

minik bir mıknatıs, eski hoparlör arkası da olur, her sensöre yavaşça yaklaşıp uzaklatırın tık tık tık ses varsa sensörler sağlam. beynin soketini çekip bekleyip geri takın bazen işe de yarar.

ses sensörden mi gelecek?

Yorum bağlantısı
Sedat Demircan

sensöre kulak verdim herbirinden sürekli tır tır diye  ses geliyo şükür ki..artık adam modülü değişmese bile yeni kaliteli bi modül alır takarım,yeterki sensörler çalışsın,çünki işçiliği çoktu onun

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sedat Demircan

modülü değişim için gönderdim ufak kutuyu bakalım..teşekkr ederim

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...