İçeriğe Yönlendir

En Uygun Kredi

Ali Darbaz

Recommended Posts

Ali Darbaz

Merhaba 

Bir şekilde acil durumda nakit ihtiyacını karşılamak gerekir ise, en uygun kredi nasıl alınır. Geçenlerde Kredi kartı nakit avans olayı önerildi. Fakat, kredi kartı nakit avans alıp, asgari %30 ödenmesi durumunda faiz oranları ne olmakta. Bunun dışında daha düşük kredi alma yöntemleri var ise paylaşırsanız sevinirim. Kredi kartı alışverişinden, nakite dönme yolunda yeni bişiler deneyeceğim. Fakat biraz nakit ihtiyacı gerekiyor. Sıkıntıya düşmeden nakit akışını nasıl sağlarız. En uygun kredi nasıl çekilir. 

Saygılar 

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Tutara ve geri dönüş süresine bağlı olarak farklı alternatifler çıkacaktır. 

Hala var mı bilmiyorum ama Garanti'de 5.000 lira 5 ay faizsiz gibi seçenekler vardı, bir yada iki defa kullanmıştım benzer tutarlarda faizsiz. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
11 dakika önce, Sami Demirpaz yazdı:

Tutara ve geri dönüş süresine bağlı olarak farklı alternatifler çıkacaktır. 

Hala var mı bilmiyorum ama Garanti'de 5.000 lira 5 ay faizsiz gibi seçenekler vardı, bir yada iki defa kullanmıştım benzer tutarlarda faizsiz. 

Maksimum 12 ay olarak düşünüyorum. Rakamda en cok 3000 tl 

Yorum bağlantısı
Murat Öngür

Uygun kredi mi kaldı en son faizlerden sonra, ing ye bir bakın derim yinede.

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bir finansçı değilim, hatalı isem bir finansçı arkadaşımız düzeltir.. Benim gördüğüm.. Hazır krediler her zaman pahalıdır. 

Şubeyle görüşmek gerek. Uygun bir kampanya veya paket bulacaklardır. 

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Erdoğan Temur
27 dakika önce, Ali Darbaz yazdı:

Kredi kartı alışverişinden, nakite dönme yolunda yeni bişiler deneyeceğim.

Kredi kartlarını kapatmayı düşünüyorsanız. 

Önce aylık ödeyebileceğiniz miktarı belirleyip ilgili bankaya gidip. Borcunuzu taksitlere böldürüp kartlarınızı kapattırabilirsiniz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu

Başlık ile tam uyuşan bir site var oradan incelenebilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
5 dakika önce, Erdoğan Temur yazdı:

Kredi kartlarını kapatmayı düşünüyorsanız. 

Önce aylık ödeyebileceğiniz miktarı belirleyip ilgili bankaya gidip. Borcunuzu taksitlere böldürüp kartlarınızı kapattırabilirsiniz.

Malesef, bu tip bir işe kalkışıldığında, kredi notunun düşeceği bilgisini verdiler. ayrıca faizin faizini ödüyorsunuz.  Benim yöntemim çok daha küçük bir meblağ ile işleri cevirip (+) ya geçmek. 

5 dakika önce, Hasan Karabekiroglu yazdı:

Başlık ile tam uyuşan bir site var oradan incelenebilir.

Bu site sadece mevcut bankalardaki kredi hesaplama sistemlerini kullanıyor. Ben farklı yöntemlerde öğrenmek istemiştim. Mesela Nakit Avans almak veya esnek hesap gibi. 

Yorum bağlantısı
Ersev Kaya

Ali bey, meslek olarak Bilişim demişsiniz. Eğer esnaf iseniz çok fazla kârınız olacaktır.  Geçen sene Mart ayında iş bankasının 150 bin lira için yanlış hatırlamıyorsam, 210-220 bin arası  toplam geri ödemesi vardı. Esnaf kefalet'ten 176 bin lira geri ödemeli kredi çektim. Kredi bitince de 4500 lirasını geri veriyorlar.

Saygılarımla

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Bankaların internet şubelerinde anında kredi bölümleri var. Onay falan gerekmeden hemen kullanabiliyorsunuz. 3000 tl için faiz birşey tutmayacaktır. 
Yada esnek hesap limiti tanımlatın hesabınıza lazım oldukça oradan çekersiniz ihtiyacınız olduğu kadar. boşuna faiz ödemezsiniz. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Bahsettiğim gibi, artık nakit ödemeye geçmek, kredi kartının bağlılığından kurtulmak üstüne bir çalışma yaptım. Bunu yerine getirmek içinde anahtar bir meblağ yetecek. 1500 ile 2500 arası bir meblağ yetecektir. 

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Hesapladım yapıkredi 3000 tl yi 12 ay taksitle 3720 tl ye geri alıyor. 720 tl vermek gereksiz olur bu iş için. 

Eş dost akraba dan istenebilinir. Yada dediğim gibi hesabınızın eskek hesabını kullanın daha ucuza gelir bence. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
9 dakika önce, Ersen Tapan yazdı:

Hesapladım yapıkredi 3000 tl yi 12 ay taksitle 3720 tl ye geri alıyor. 720 tl vermek gereksiz olur bu iş için. 

Eş dost akraba dan istenebilinir. Yada dediğim gibi hesabınızın eskek hesabını kullanın daha ucuza gelir bence. 

Esnek hesap en hesaplı yöntem şimdilik. Ayrıca bir birikim hesabı olurşturdum . Her ay maaşımdan belli bir miktar dolar olarak bu yerde birikicek. Bu Birikimi Kredi kartı kullanılması gereken mühim durumlarda kullanmayı düşünüyorum. Çok güzel bir sistem yapmış yapıkredi. İnternet şübesinden bu şekilde 5 6 ay dişi sıkıp nakite doğrudan geçmek için güzel bir yöntem olucak. Zamana bıraktım anlıycağınız. Şimdi değil ama 6 ay sonra krediye gerek kalmadan birikim hesabı ile bu işi çözerizz. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ersen Tapan
1 dakika önce, Ali Darbaz yazdı:

Şimdi değil ama 6 ay sonra krediye gerek kalmadan birikim hesabı ile bu işi çözerizz. 

En mantıklısı bu. Geçiş için para harcamaya gerek yok. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

Maas bankanizin sartlari herzaman daha uygun olacaktir.

En uygun olani kmh denilen ek hesabinizdir. kredi karti faiz orani yuksektir. bankalar hicbir surette en uygun kredi diye bir olusumda degillerdir😊 sadece aralarinda ufak farklar vardir.

Yorum bağlantısı
İbrahim Arslan

25 yıldan fazladır iş bankası ile çalışırım ve kredi kartlarını kullanırım.

Şimdiye kadar hiç olmamıştı ama son 1 senedir nedense iş bankasının kredi kartı nakit avansı masrafsız ve normalden daha düşük faizli.

5-12 taksit arası borç veriyor ve şu anda oran 2.25 aynı bankanın tüketici kredisi ise 2.70

İstendiği  zamanda da maximum  mobil üzerinde kalan ana para ödenip nakit avans kapatılıyor.

Tabii kartınızın limiti ile sınırlı.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Oğuz Yılmaz

Kredi karti kullanmamak icin cektiginizi soylediginiz icin paradoks olusturacak ama bu aralar Yapi Kredi kullaniyorsaniz taksitli nakit avans cekin, cok daha hesapli oluyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi

En güzeli samimi arkadaşlarınız ile gün grubu oluşturun.Paraya en çok ihtiyacı olan ilk ay toplu parayı alır ve işini görür hem yardımlaşma hemde işin görülmesi açısından en güzel tasarruf metodu budur.Tabi çevrenizde bu tarz dostlarınız var ise.

Ben arada sırada,eşim sürekli güne giriyor.Faizsiz toplu para eline geçiyor.Gayet güzel hemde arkadaşlar ile bir araya gelmek için bahane oluyor.

Geçen aylarda ben arkadaşları gaza getirdim 1000 tl lik güne girdik,saolsunlar  parayı ilk ben aldım ses çıkaran olmadı :) .Hem muhabbet oldu hem bahaneyle para biriktirmiş olduk. 

• Beğen 7
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
1 dakika önce, Ahmet Türedi yazdı:

En güzeli samimi arkadaşlarınız ile gün grubu oluşturun.Paraya en çok ihtiyacı olan ilk ay toplu parayı alır ve işini görür hem yardımlaşma hemde işin görülmesi açısından en güzel tasarruf metodu budur.Tabi çevrenizde bu tarz dostlarınız var ise.

Ben arada sırada,eşim sürekli güne giriyor.Faizsiz toplu para eline geçiyor.Gayet güzel hemde arkadaşlar ile bir araya gelmek için bahane oluyor.

Geçen aylarda ben arkadaşları gaza getirdim 1000 tl lik güne girdik,saolsunlar  parayı ilk ben aldım ses çıkaran olmadı :) .Hem muhabbet oldu hem bahaneyle para biriktirmiş olduk. 

Ha Ha Ha bende aynısına girdim. Apartman komple güne girmiş hanımlar bende katıldım. Ama bana sıra çok var. En sondayım. Ama bizimki mütevazi 200 tl :) Arabanın muayenesine denk getirdim. Önceden planlayıp o şekilde ayarladım sıramı :) Mtv ve muayene için iyi oldu :) 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Yok mu size 2000 lira faizsiz borç verebilecek bir eş dost akraba?

Kredi kartından kurtulmak için kredi çekiyorsunuz yanlış mı anladım yoksa. Onun yerine kredi kartı taksitlerini kapatana kadar azalta azalta bitirin daha iyi olmaz mı?

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
16 dakika önce, Emre Şimşek yazdı:

Yok mu size 2000 lira faizsiz borç verebilecek bir eş dost akraba?

Kredi kartından kurtulmak için kredi çekiyorsunuz yanlış mı anladım yoksa. Onun yerine kredi kartı taksitlerini kapatana kadar azalta azalta bitirin daha iyi olmaz mı?

Gerek kalmadı, bir çözüm ürettik :) 

Yorum bağlantısı
Erdoğan Temur

Gerek kalmadı, bir çözüm ürettik [emoji4] 
Anlaşıldı önümüzdeki günü siz alacaksınız [emoji14]
  • Beğen 3
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan

3000 liranın tamamına aynı anda ihtiyacınız yoksa, "eksi bakiye" diğer bir deyişle nakit avans daha avantajlıdır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Bir saat önce, Harun Kocaçalışkan yazdı:

3000 liranın tamamına aynı anda ihtiyacınız yoksa, "eksi bakiye" diğer bir deyişle nakit avans daha avantajlıdır.

eksi bakiye dogru, diger bir deyiş nakit avans yanlis. Dogrusu kmh.😊

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Nihat Palolu

Kredi için alışılmış rakamlar ve taksit sayıları dışında kullanmak avantajlı olabilir.

Örneğin, 3000 TL 12 taksit yerine, 2900 TL 11 taksit.

Krediyi ay ortasından sonra çekip, ilk taksiti sonraki ayın ilk ortasından önceye belirlemek.

İlk taksiti kredinin çekildiği ay içinde ödeyip her ay için 1 ay önceden gitmek.

Son 2 taksiti tek seferde kredi kapatma seçeneğini kullanarak ödemek.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...