İçeriğe Yönlendir

En Uygun Kredi

Ali Darbaz

Recommended Posts

Ali Darbaz

Bu gün çılgınca bişey yapıp kredi kartlarımın ikisininde limitini 50 lira kalacak şekilde düşürdüm. Cüzdanada  cuzi bir miktar para aldım. Artık gelme keyfime :) . Kredi kartının yarattığı kolay alışveriş yapma hissinden kurtulmak isitiyorum :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Kaya

Bir çok bankanın kredi kartını kullanıyorum.

Ciddi anlamda puan kazancım oluyor. Yöntemlerimiz sağ elle sol kulağı başının üstünden tutmaya benziyor ama, yakıt masrafımı bedavaya getirebiliyorum mesela.

Bankasına göre hareket ediyorum. Hangisi işime gelirse onunla. Aidat gelmeden kartı kapatıyorum. Her birini ayrı ayrı takip ederim.

Kapatmak istemeyen banka aidat iptal ediyor. En son yıllardır aidat almayan İş Bankası, aidat iadesine yanaşmadı ama, 1000 lira üç ay sıfır masraf/faiz (333,33 geri ödemeli) nakit verdi.

Limitlerimi sabitlemek için her bankanın aidatsız kartlarını stepne olarak tutuyorum. Aidat nedeniyle iptale kadar uzarsa süreç, farklı bir kartını, limitim sabit kaldığı için kolaylıkla çıkarıp kaldığım yerden devam ediyorum.

Tasarruf için kredi kartı şart diyorum ben.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
13 dakika önce, Recep Selim Kaya yazdı:

Bir çok bankanın kredi kartını kullanıyorum.

Ciddi anlamda puan kazancım oluyor. Yöntemlerimiz sağ elle sol kulağı başının üstünden tutmaya benziyor ama, yakıt masrafımı bedavaya getirebiliyorum mesela.

Bankasına göre hareket ediyorum. Hangisi işime gelirse onunla. Aidat gelmeden kartı kapatıyorum. Her birini ayrı ayrı takip ederim.

Kapatmak istemeyen banka aidat iptal ediyor. En son yıllardır aidat almayan İş Bankası, aidat iadesine yanaşmadı ama, 1000 lira üç ay sıfır masraf/faiz (333,33 geri ödemeli) nakit verdi.

Limitlerimi sabitlemek için her bankanın aidatsız kartlarını stepne olarak tutuyorum. Aidat nedeniyle iptale kadar uzarsa süreç, farklı bir kartını, limitim sabit kaldığı için kolaylıkla çıkarıp kaldığım yerden devam ediyorum.

Tasarruf için kredi kartı şart diyorum ben.

Hocam ben hypermiler olduğum için, yakıt masrafları hiç gözüme batmadı. Aslında gecen ay yakıt maliyetlerim 130 lira gibi bir rakamdı. Araba yakıt koymayınca, yürümek zorunda kalıyorum. Bu da Kardiyo puanımı artırıyor. Ayrıca arabanın servis kmside artmıyor. 

Ben en başta her şeyimi verimlilik üzerine aldığım için, eve gelen faturalarda dipte. Tüm beyaz eşyalarımı A+ aldım. Telefon sözleşmlerimde hep en uygun veren gsm aporatörüne gecerek diplere indirdim.

Arabanın yakıtı dahil, faturalara 500 liradan fazla vermiyorum. Doğalgaza bu ay 140 lira verdim. Onunda verimli yandığı noktada tutarak kapatmadan kullandığım halde 143 tl. Malesef kredi kartının verdiği satın alma hazına kapılara arabama bir sürü masraf ettim. haybiye 800 tl gömdüm. Telefonumda bir sürü beni al beni al aksiyon kamera reklamı çıkıyor. Haybiye 400 liraya aksiyon kamera almanın eşiğinden döndüm. 

Artık kapitalizmin tüketim toplumunun bir parçası olmak istemiyorum.  Minimalizme yöneliyorum. 

Yorum bağlantısı
Selim Kaya
13 dakika önce, Ali Darbaz yazdı:

Hocam ben hypermiler olduğum için, yakıt masrafları hiç gözüme batmadı. Aslında gecen ay yakıt maliyetlerim 130 lira gibi bir rakamdı. Araba yakıt koymayınca, yürümek zorunda kalıyorum. Bu da Kardiyo puanımı artırıyor. Ayrıca arabanın servis kmside artmıyor. 

Ben en başta her şeyimi verimlilik üzerine aldığım için, eve gelen faturalarda dipte. Tüm beyaz eşyalarımı A+ aldım. Telefon sözleşmlerimde hep en uygun veren gsm aporatörüne gecerek diplere indirdim.

Arabanın yakıtı dahil, faturalara 500 liradan fazla vermiyorum. Doğalgaza bu ay 140 lira verdim. Onunda verimli yandığı noktada tutarak kapatmadan kullandığım halde 143 tl. Malesef kredi kartının verdiği satın alma hazına kapılara arabama bir sürü masraf ettim. haybiye 800 tl gömdüm. Telefonumda bir sürü beni al beni al aksiyon kamera reklamı çıkıyor. Haybiye 400 liraya aksiyon kamera almanın eşiğinden döndüm. 

Artık kapitalizmin tüketim toplumunun bir parçası olmak istemiyorum.  Minimalizme yöneliyorum. 

Hypermiler değilim. Uzun yolda 90 'ı geçmemeye çalışırım ama. Aylık yakıt maliyetlerimi cebimden hiç para çıkmayacak şekilde, çıkacaksa da birden fazla kampanya birleştirerek halletmeye çalışırım. Mesela market alışverişimi yaparken, hangi bankanın kredi kartında market kampanyası varsa onunla yapar, Carrefour 'dan yapacaksam alışverişi 100 liralık alışverişe Opet 'te geçerli 20 lira verdiği puanı değerlendirir, Migros 'tan yapacaksam biriken moneyleri Petrol Ofisinde harcarım. Arada kalan farkı da kredi kartı yakıt kampanyası iliştiririm. Yürümem gerekirse DenizBank 'ın DenizKartım uygulaması adım başına puan biriktiriyor. indirimkartımda.com sitesinde kullanılıyor bu puanlar. Yani boşa da adım atmıyorum.

Beyaz eşya konusunda aynı kafadayız. Geçen ay gelen faturam 65 lira mesela. PTTCell 'liyim bu arada. 20 lira civarı faturam var.

Doğalgaz için Cosa Kombi kullanıyorum. Dünyanın öbür ucunda olsam, açık unutmuşsam kombiyi kapatabiliyorum.

Kapitalizmin olmadığı bir dünya yok maalesef. Kapitalizme kapitalizm olmaya çalışıyorum.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Selim Kaya
1 dakika önce, Ali Gök yazdı:

en para kullanıyorum. şubeye gitmeyi unuttum

biraz pahalı 

1 yıl içerisinde 6 ay boyunca ayda minimum 10 liralık 10 tane işlem yaparsanız, kart aidatı ödüyor size. Hala devam ediyor mu bilmiyorum ama, değerlendirebilirsiniz.

Yani size 100 lira ödüyor banka.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...