İçeriğe Yönlendir

İmplant mı Köprü mü ?

Hasan Karabekiroglu

Recommended Posts

Hasan Karabekiroglu

Geçmiş olsun, yazdıklarınızı okuyunca kendi halime şükreder oldum.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bir köprüm var. 15 yıl olmuştur. Ben bile unutmuştum köprüm olduğunu.
Sonuçta üstü kapatılıyor, kendi dişimi düşününce, dişin çok zarar gördüğünü düşünmüyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Bir saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Bir köprüm var. 15 yıl olmuştur. Ben bile unutmuştum köprüm olduğunu.
Sonuçta üstü kapatılıyor, kendi dişimi düşününce, dişin çok zarar gördüğünü düşünmüyorum.

o nasil bir kopruymus emmi japonlar mi yapti? 

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Çene kemiği sağlam ise implant, değil ise elmecbur köprü yapılıyor. Bana söylenen. 3 dişim yok. Malesef implant olmuyor. Köprü dendi ve sağlam çene ve damak kemiğim olmadığı, sol çene mafsalı aşınık olduğu için gittiği yere kadar dendi. Ha yaparım diyen var. Landı alırım, üstüne de 10 yıllık yakıt parası isterim dedi. Kaçtım 

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Ayhan Asil

Kesinlikle köprü değil.... Yıllar önce ben de köprü yaptırdım. İki azı dişin arasındaki boşluğu doldurdular güya ama o gün bu gün o tarafı hiç kullanamıyorum. Ağrı yapıyor, anlayacağınız bir diş yaptıralım derken iki diş birden kaybetmişiz. 

Yorum bağlantısı
Cihat Küçükay

Eğer sağlık ve maliyet açısından şartlar el veriyorsa kesinlikle implant yaptırın. Köprünün yararından çok zararı var.

Yorum bağlantısı
  • 3 yıl sonra...
Kenan Guven

Vay be aradan 2 yıl geçmiş. Peki şu an nasıl dişleriniz, memnun musunuz? O dönem implant fiyatları da daha uygundu günümüze göre. 

Yorum bağlantısı
Rıdvan Ergün
(düzenlendi)
Kenan Guven yazdı:

Vay be aradan 2 yıl geçmiş. Peki şu an nasıl dişleriniz, memnun musunuz? O dönem implant fiyatları da daha uygundu günümüze göre. 

Kenan Bey 3 yıldan fazla zaman geçmiş😄😄

tarihinde Rıdvan Ergün tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çiğdem Bilen
(düzenlendi)

Diş kesmeden de köprü yaptırmak mümkün maşallah diyeyim ben 10 yıldır sorunsuz kullanıyorum. Yandaki sağlam dişe üstten ince bir tırnak atılıyor. Benimkinin rengi porselen gibi hiç fark edilmiyor dışarıdan ama şimdi teknoloji değişmiş cam fiberli vs çözümler var araştırın dişçinize sorun bence.

tarihinde Çiğdem Kaya Bilgiç tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Cem Işık yazdı:

Köprü sağlam dişleri de yıpratıyor ve 2-3 seneye o dişler de içten çürümeye başlıyor. Çare implant gibi duruyor:)

sağlam hort olmuş :)

pek öyle olmuyor, bende 10 senedir kullanıyorum, 3 diş, ortadaki yok, diğer ikisi kesilip köprülünde, kesilenlerin birinde 18 senelik dev gibi amalgam dolguda var üstelik, kaplamayı kırdığım için yenilendi köprü, alttaki dişler sıfır çürükle çıktı dolgulu olanda kurtardı, bunda olay düzenli diş bakımı ve yapılırken adam gibi yapılması, ondan sonra 15-20 sene gider hatta daha fazla....

implant güzel şey ama kalite olacak, yapan doktor çok iyi olacak, sinüs boşlukları fazlaysa ön tedavi uzun ve pahalıdır, şu devirde implant işi acaip zor artık, takma dişe kalacağız sanırım :)

smsn dişlerinize iyi bakın ve dua edinde şanlı olun, bazen süper bakımda olsa diş yine harap oluyor, çok sağlam mineye sahip dişler siz farketmeden seneler içinde içten çürüyor ve birgün bir bakmışsınız sapasağlam görünen diş kırılıp koca bir çukura dönüşmüş....

6181259fae298b9098d46fbf.jpg

Mehmet Göktürk yazdı:

Mısırlılar böyle yapmış..

altınmı o tel, bakırmı, zengin mısırlı olaydı gümüşten yaptırırdı, bu sanırım pramit işçisi dişi :D gerçi Mısırlıların piramiti yaptığına değil, zaten hazır olana konduklarına inanıyorum ama hadi olsun artık...

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Altın dayanmaz sanırım

Bakır da oksitlenir bilemedim şimdi

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Mehmet Göktürk yazdı:

Altın dayanmaz sanırım

teli incelemek lazım, yoksa o devirde kablomu vardı sıyırıp kullandılar, aha sana teori :)

Hdd67800715414ec6903257481914f78eM.jpg

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Mehmet Göktürk yazdı:

Altın dayanmaz sanırım

Ayarı düşük altın kullanılır dayanıklı olması için.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Hüseyin Maviş
Mehmet Göktürk yazdı:

Altın dayanmaz sanırım

Hocam, eskiden dişleri düşük ayarlı (Belki 14 ayardan da düşük) altın ile kaplama ve bağlantı yapıyorlardı. Muhtemelen o teller altındır.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
altınmı o tel, bakırmı, zengin mısırlı olaydı gümüşten yaptırırdı, bu sanırım pramit işçisi dişi [emoji3] gerçi Mısırlıların piramiti yaptığına değil, zaten hazır olana konduklarına inanıyorum ama hadi olsun artık...
Matematik + t cetvel + şakül ve işgücüyle yapılamayacak birşeyi yok.
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
İlkay Başaran yazdı:
Ali Cihangiroğlu yazdı:
altınmı o tel, bakırmı, zengin mısırlı olaydı gümüşten yaptırırdı, bu sanırım pramit işçisi dişi emoji3.png gerçi Mısırlıların piramiti yaptığına değil, zaten hazır olana konduklarına inanıyorum ama hadi olsun artık...

Matematik + t cetvel + şakül ve işgücüyle yapılamayacak birşeyi yok.

Tamam işte uzaylılarda vardı o saydıkların. Yoksa nasıl yapacaklardı 🤪

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Tamam işte uzaylılarda vardı o saydıkların. Yoksa nasıl yapacaklardı [emoji2957]
Zaten bizde uzaylıyız. Öbürsüleştirmeye lüzum yok.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...