İçeriğe Yönlendir

S-Max - Lastik Basınç İzleme Sistemini Aktifleştirmek

Ferhat Genç

Recommended Posts

Ferhat Genç

Merhabalar. Geçenlerde ELM ile Lastik Basınç menüsünü aktif ettim. Haliyle, araçta bu donanım olmadığı için ekranda herhangi bir veri göremiyorum. Sistem nasıl çalışır, siboplar değişebilir mi, bu özellikten yararlanabilir miyim, bilgi sahibi olanlarımız varsa bekliyorum...

jgva19.jpg

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Bu islerle ugrasan lastikciler var. Corumda olsaniz yardimci olurdum. Sensorun tanesi 250 300 civari.

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
2 saat önce, Sefa Çelik yazdı:

Sadece sensörlü sibop almak yetmeyecektir. Bir de bilgisayara bağlanıp sensör ile kadranı birbirine bağlamak gerekir. Bunu gezici meslek olarak yapanlar var. 

aynen. eşleştirme tarzi bir islem olmadan gostermez degerleri👍

Yorum bağlantısı
Ferhat Genç

Teşekkürler... Biraz maliyetli olacak gibime geldi söylediklerinizden anladığım kadarıyla. Sensörler pahalıymış gerçekten. 

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil

Sizin araçtakı hava basıncı gösterdiği için ayrı ayrı sensör takılması lazım siboplara birazcık maliyetli evet. Bir ara bakmıştım 100 tl cıvarıydılar tanesi.

Bende 2 gün önce aktifleştirdim kendi aracımdakini. Jettalarda abs sensöründen tekerin dönme çapından hesaplıyor. Lastiğin havası aşırı veya az olunca uyarı seviyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ferhat Genç
40 dakika önce, Uğur Kamil yazdı:

Sizin araçtakı hava basıncı gösterdiği için ayrı ayrı sensör takılması lazım siboplara birazcık maliyetli evet. Bir ara bakmıştım 100 tl cıvarıydılar tanesi.

Bende 2 gün önce aktifleştirdim kendi aracımdakini. Jettalarda abs sensöründen tekerin dönme çapından hesaplıyor. Lastiğin havası aşırı veya az olunca uyarı seviyor.

Dediğiniz gibi aslında 100 TL civarı ise ve çalışacağından emin olabilsem, ilk önce önlere sonra da arkalara takıp özellikten yararlanabilirim. Sizdeki sistem sanırım kaç bar veya kaç psi basınç olduğunu göstermiyor. Sadece hava az veya çok olduğu zaman uyarı gösteriyor. Mesela Hyundai Accentler'de de bu özellik var fakat sadece basıncın az veya çok olduğunu söylüyor. Rakamsal değer vermiyor.

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil

Evet rakamsal değer vermiyor sadece uyarı veriyor.

Servise bir sormak lazım sensör takılınca araca tanıtılması gerekiyormu diye. Sonuçta sensör bozulup yada hasar görüp değiştirenler oluyor.
yada sensöyleri üzerinde olan başka bir ford lastiği araca takıp denemek lazım.

Yorum bağlantısı
Ferhat Genç
6 dakika önce, Uğur Kamil yazdı:

Evet rakamsal değer vermiyor sadece uyarı veriyor.

Servise bir sormak lazım sensör takılınca araca tanıtılması gerekiyormu diye. Sonuçta sensör bozulup yada hasar görüp değiştirenler oluyor.
yada sensöyleri üzerinde olan başka bir ford lastiği araca takıp denemek lazım.

Sensörler nasıl çalışıyor? Sibop komple sökülüp sensörlüsü mü takılıyor ve veri aktarımını nasıl yapıyor bilginiz var mı?

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Valla amcamin Focus 2015 inin ignesini koparmislar sensoru de kaybetmisler yenisini 285 liraya sok tak iscilik kodlama aldi lastikci. Bu islerle ugrsan ozel yerler var. Servis pek ugrasmiyor.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

[emoji28]
Harika ya
Yorum bağlantısı
Muhammed Lütfullah Bozkurt

Bende sensör arıza uyarısı veriyor Convers+ ekranda fakat ölçüm de gösteriyor hepsini sorun ne olabilir

Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu

2012 model mondeo titanium aracımı yeni aldığımda patlak lastik üzerine gidip yeni bir lastik almak zorunda kalınca otosana ve düzce servisine gidip bu işi araştırdım. hatta forumda da yazdım. bu işin olmasının zor veya imkansıza yakın olduğunu anlayınca https://www.lastiksensoru.com/p429-orange-tpms-retrofit-lastik-basinc-takip-sistemi_d_25 ürünü alıp monte ettim. 2 ay sonra kendini telafi etti.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...