İçeriğe Yönlendir

Tam Otomatik 2000-2002 Yıllar Arası Araç Önerisi?

Salih Güney

Recommended Posts

Salih Güney
(düzenlendi)

Herkese Hayrlı Akşamlar...

Şuanda güncel fiyatlara göre 2000-2002 arası tam otomatik araçlara bütçem yetiyor. 

Benim sormak istediğim; Tam otomatiklerde en önemlisi evveliyatında bakımları zamanında yapıldıysa otomatik şanzımanda  hangisini tercih etmeliyim?

1.Japon (Honda Civic 1.6, Honda Accord, Toyota Corolla,Avensis Mitsubishi Carisma 1.6. 2000-2002)

2.Alman ( Wolksvagen Bora 1.6, Passat 1,8 Polo 1,6 Classic, Opel Vectra 2.0. 2000-2002)

3.Güney Kore ( Hyundai Admire 1.6, 2000-2002.)

4. Fransa  (Renault Megane,Laguna 1.6 Privilege 2000.)

Yukarıda bahsettiğim modellerin kullandığı şanzımanlar, kronik arıza konularında beni aydınlatırsanız sevinirim.

Biraz araştırdım herkes o yıllarda en iyisi sağlamlık az sorun çıkarma(kullanmayla, bakımlarını zamanında yaptırmayla doğru orantılı tabi.) konusunda genel kanı japon marka

otomobil al kafan rahat olsun. İlk defa araç sahibi olacağım, eşimde kullanacağı için benzin-lpg li, tam otomatik sedan bir araç almayı istiyorum.

Farklı fikirleri olan, 

yukarıda modellerde bilgi sahibi olanların görüşüne ihtiyacım var.

Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim. 

tarihinde Salih Güney tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
(düzenlendi)

O yaşta tork konvertörlü olan modellere bakılmalı. Japon al kafan rahat olsun kısmı biraz göreceli bana göre. 

Ben olsam o yaştaki Hyundailerden uzak dururum. Hyundai’nin daha Hyundai olmadığı yıllar. 

Honda, Toyota bakılabilir japon olarak. 

Almanlardan da VW, Opel bakılabilir.

ilave olarak Seat ve Skodayı da listeye alabilirsiniz. 

O yıllarda bu markaların kullandıkları tork konvertörlü şanzımanlar fena değiller. 

Opel’de Aisin var, VW’de bildiğim kadarıyla kendi üretimi 4 ileri şanzıman var. Benzinli modellerde.

Ben olsam Skoda Octavia, Seat Toledo,Leon, Opel Astra G, VW Bora, Golf bakarım. 

tarihinde Mustafa Arıkan tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
26 dakika önce, Salih Güney yazdı:

4. Fransa  (Renault Megane,Laguna 1.6 Privilege 2000.)

Renault'un şanzımanı beceremediği yıllar. Uzak durun derim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Salih Güney
(düzenlendi)

Yorumlar için teşekkür ederim.

Tabi birde piyasada alış-satış oranı sirkilasyonu olan olsa daha iyi olmaz mı? 

Mustafa bey yanlışım varsa düzeltin, 

Seat toledo,skoda octavia alış-satış olarak yavaş giden araçlar değil mi.?

Aısin için iyi yorumlar duymuştum.

Japon,Alman bir adım önde onlardan birini tercih edeceğim galiba. 

tarihinde Salih Güney tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
35 dakika önce, Salih Güney yazdı:

Yorumlar için teşekkür ederim.

Tabi birde piyasada alış-satış oranı sirkilasyonu olan olsa daha iyi olmaz mı? 

Mustafa bey yanlışım varsa düzeltin, 

Seat toledo,skoda octavia alış-satış olarak yavaş giden araçlar değil mi.?

Aısin için iyi yorumlar duymuştum.

Japon,Alman bir adım önde onlardan birini tercih edeceğim galiba. 

Al-satçı mısınız? Değilseniz alıp satarken en ufak problem yaşamazsınız. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Salih Güney
41 dakika önce, Mustafa Arıkan yazdı:

Al-satçı mısınız? Değilseniz alıp satarken en ufak problem yaşamazsınız. 

Al-satçı değilim. Kesin bi arabayı alda satmasını sonra düşünürsün dediğinizi duyar gibiyim. 

sadece, 

satarken zorluk çekmek istemem o yüzden sordum.

Yorum bağlantısı
Salih Güney
7 dakika önce, Köksal Yılmaz yazdı:

Mazda da güzel seçenek bence. Japon dışı düşünmezdim.

Mazda da Çok fazla  seçenek yok araştırdığım kadarıyla.

Yorum bağlantısı
Furkan Bakırel

Borayı çok dusunmezdim performans olarak çok üzer , Vectraya da bulasmanizi tavsiye etmem elektronik olarak sorunlu araçlar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu

Bende sizin gibi düşünürken ne alsam alsam diye sonunda civic ile yola devam kararı aldım ve şu anda 2002 model civic otomatik kullanıyorum memnunum bütçe belirtmemişsiniz araç için ayırdığınız bütçe nedir buda önemli ancak naçizane tavsiyem alacağınız aracı iyi incelettirin alırken pahalı gelebilir alacaginiz araç ancak sonra masraf çıkarmasın 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Salih Güney
5 dakika önce, Mehmet Kazancıoğlu yazdı:

Bende sizin gibi düşünürken ne alsam alsam diye sonunda civic ile yola devam kararı aldım ve şu anda 2002 model civic otomatik kullanıyorum memnunum bütçe belirtmemişsiniz araç için ayırdığınız bütçe nedir buda önemli ancak naçizane tavsiyem alacağınız aracı iyi incelettirin alırken pahalı gelebilir alacaginiz araç ancak sonra masraf çıkarmasın 

bütçe 28.000 tl.  evet fikir almak, bir bilene danışımak çok güzel ama kafada karışıyor dağılıyorsun. toparlıcaz bakalım hayrlısı...  bi karar vercez inşallah.

Yorum bağlantısı
Murat Atagenç

O paralara alınabilecek her türlü otomatik araba çok risklidir. Değilse de piyasası falan olmayan araçtır.

Birini kabullenmek lazım öncelikle.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Salih Güney
12 dakika önce, Murat Atagenç yazdı:

O paralara alınabilecek her türlü otomatik araba çok risklidir. Değilse de piyasası falan olmayan araçtır.

Riskli olduğunu çok iyi biliyorum, farkındayım. 

Riskleri göze alıp birinde karar kılacağız. 

Araştırmalar devam ediyor,

sizlerinde yardımlarıyla.

Yorum bağlantısı
Mehmet Cihat

chevrolet lacetti alırsın o paraya benim gibi :) 4 ileri tam otomatik aisin var hem model yüksek hem km düşük olur 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
40 dakika önce, Murat Atagenç yazdı:

O yaştaki bir araçta sadece şanzıman değil motorda ciddi risklidir. 

Ama bakımı düzgün yapılmış araç bulmak lazım her yönden. 

Benim araç 2003 Passat, babamda da 97 Vectra var. Babamın araçta sadece şanzıman yağı filtresi değişiyor. Taş gibi hala maşallah. Benim araçta da sadece bir o-ring değişti şanzımanda. Düzenli yağ ve filtresi değişiyor. 240.000km çok şükür bir problemimiz yok. 

Tork konvertörlü şanzımanların bakımları yapılırsa 400-500 bin km’leri rahat görür kapak açmadan. :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Salih Güney
8 dakika önce, Mustafa Arıkan yazdı:

O yaştaki bir araçta sadece şanzıman değil motorda ciddi risklidir. 

Ama bakımı düzgün yapılmış araç bulmak lazım her yönden. 

Benim araç 2003 Passat, babamda da 97 Vectra var. Babamın araçta sadece şanzıman yağı filtresi değişiyor. Taş gibi hala maşallah. Benim araçta da sadece bir o-ring değişti şanzımanda. Düzenli yağ ve filtresi değişiyor. 240.000km çok şükür bir problemimiz yok. 

Tork konvertörlü şanzımanların bakımları yapılırsa 400-500 bin km’leri rahat görür kapak açmadan. :) 

Mustafa bey,  yorum,örnekler biraz olsun rahatlattı beni sağolun...

nedense Honda civic ve opel vectra 2.0, 2000 model daha bir yakın görüyorum.

tabi artı-eksi baktırmadan kimse birşey diyemez...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Vectra’dan uzak durun. Temizi yok denecek kadar az. Elektronik sorunları çok.  (Biz neredeyse hiç yaşamadık çok şükür.)

Civiclerin fiyatları almış yürümüş akıl alır seviyede değil. 

Pek hoşlanmadınız ama ben olsan Leon, Toledo, Octavia ciddi ciddi düşünürüm. Heleki Octavia Elegance filan alırsanız hafızalı koltuk filan herşey var.

Yorum bağlantısı
Salih Güney
7 dakika önce, Mustafa Arıkan yazdı:

Vectra’dan uzak durun. Temizi yok denecek kadar az. Elektronik sorunları çok.  (Biz neredeyse hiç yaşamadık çok şükür.)

Civiclerin fiyatları almış yürümüş akıl alır seviyede değil. 

Pek hoşlanmadınız ama ben olsan Leon, Toledo, Octavia ciddi ciddi düşünürüm. Heleki Octavia Elegance filan alırsanız hafızalı koltuk filan herşey var.

leon ufak diye. düşünmediğim aklımda olmayan model ve markalar. ama biraz daha açarsanız dediğiniz modellerde hangisi  hangi motor  toledoda 1.8 gördüm. lpg li istediğim iin 1.4 ten yukarı olsun istiyorum bilmiyorum yanlış mı düşünüyorum?

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Bütçe 28 yazmışınız, yeni gördüm. O paralara temizi bulunmaz sanmıyorum. Temizler için 32-33 filan gerek. 

Ama yine de bakın. 1.6 araçtan beklentiniz ne ise o kadar gider. Çok performanslı değil malesef. 

2.0 seçenekler genelde D segmentinde var. (Vectra, Mondeo, Avensis, Accord filan.)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...