İçeriğe Yönlendir

Direksiyondan Gelen Taktuk Sesler

Osman Ünal2

Recommended Posts

Osman Ünal2

Merhaba değerli forum,2008 model benzinli focus 2.5 aracımız tam sağ veya sol yapıp ilerleyince tak tak vurma sesi yapmaya başladı. Sanki lastikler patinaj yapıyormuş gibi bir hissiyat oluşuyor direksiyonda. Ayrıca sanki lastikler bir şeyi eziyormuş gibi hissediliyor. Konuyla alakalı değerli fikirlerinizi bekliyorum

Yorum bağlantısı
Murat İsmail
Merhaba değerli forum,2008 model benzinli focus 2.5 aracımız tam sağ veya sol yapıp ilerleyince tak tak vurma sesi yapmaya başladı. Sanki lastikler patinaj yapıyormuş gibi bir hissiyat oluşuyor direksiyonda. Ayrıca sanki lastikler bir şeyi eziyormuş gibi hissediliyor. Konuyla alakalı değerli fikirlerinizi bekliyorum
Z rotlara baktır

SM-N950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum bağlantısı
Osman Ünal2

Cevaplarınız için teşekkür ederim yarın kısmet olursa sanayiye uğrayacağım. Geçtiğimiz günlerde kasisten biraz hızlı geçmiştim acaba bununla bağlantısı olabilir mi ? 

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
40 dakika önce, Çağlar Bayur yazdı:

aks kafalarına baktırın

Aynı sorun arkadaşımın 2009 Focus’ta da oldu, sanayide teşhis aks kafaları olduydu yine 👍🏼

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Kamil Dede

yaklaşık iki hafta önce benim araba da da aynı sorun olmuştu (2012 model focus ) hatta tak tak ederken direksiyonda da hissediyordum aynı silkelemeyi rot ayarından kaynaklıymış kışlık lastikleri taktıktan sonra rot ayarı yapınca düzeldi araçta herhangi bir parça değişimi yaptırmadan önce rot ayarını yaptırmanızı tavsiye ederim

Yorum bağlantısı
Osman Ünal2

İnşallah rot ayarıyla kurtarırız 🤪

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...