İçeriğe Yönlendir

LG 43 Full HD Nasıldır?

Erol Güven

Recommended Posts

Erol Güven

Arkadaşlar aşağıdaki cihazı almak istiyoruz fakat bu tip ürünlerden fazla anlamıyorum sizce fiyat marka ve kullanım konusunda nasıldır bilgi sahibi olan arkadaşlarımdan öneri bekiyorum.

https://www.hepsiburada.com/lg-43lk5900-43-109-ekran-uydu-alicili-full-hd-smart-led-tv-p-HBV00000C091C?magaza

Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan

Televizyondan beklentinize göre değişir. Bende lg 42lw4500 var 6 yıl önce almıştım. Şu ana kadar bir sorun yaşamadım. Smart TV'si olaydı iyiydi tabi. 

Kendinden uydulu cihazlarda kanal geçişi yavaştır ama bunu hatırlatmak isterim. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Öner Kurukuz
11 dakika önce, Harun Kocaçalışkan yazdı:

Televizyondan beklentinize göre değişir. Bende lg 42lw4500 var 6 yıl önce almıştım. Şu ana kadar bir sorun yaşamadım. Smart TV'si olaydı iyiydi tabi. 

Kendinden uydulu cihazlarda kanal geçişi yavaştır ama bunu hatırlatmak isterim. 

TVdaş.... :)

Aynı tv den bende de var.

bi 6 sene de bende oldu sanırım.

3d arşivin var mı?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Kaya

32LW5500 var bende de. 5-6 yıldır kullanıyorum bir sıkıntı çıkarmadı çok şükür.

Kendinden uydu alıcısı olan TV 'ler genelde kanal geçiş vb. yavaş oluyor.

Beğendiğiniz TV 'nin özelliklerinde wi-fi görüyorum ki bence en önemli özellik.

YouTube vs, iyi oluyor. Tabi uygulamayı TV 'de kullanmak ayrı bir dert.

Beğendiyseniz alınır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
(düzenlendi)

Bende de LG var. HB da dan almıştım. Kırık çıktı , iade edene kadar çok zorlandım. .  Oradan alırsanız kutuda deforme varsa teslim almayın. Ürünü aldıktan sonra ise servis gelene kadar açmayın. iade ettikten sonra aynı fiyata bayiden aldım. TV ye gelecek olursak , smart kısmı WebOS oldukça başarılı bir yazılım. Bende UJ630 serisi var. Kendi uydu alıcısını kullanıyorum. Kanal geçişleri çok hızlı değil ancak sıkıntı yaratmıyor. ( diğer tv lerde de daha hızlı olduğu zannetmiyorum. ) TV yi koyacağınız yeri bilemiyorum ancak alabildiğiniz kadar büyük almanızı öneririm.

tarihinde Erhan Doruk tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan
7 dakika önce, Öner Kurukuz yazdı:

TVdaş.... :)

3d arşivin var mı?

6 tane mi 8 tane mi ne 3D gözlük verdiler. 1 defa bir yerden film buldum 3d izleyeyim dedim. Hiç beğenmedim. O günden beridir de hiç 3d izlemedim. İhtiyaç da duymadım  :biggrin:

Yorum bağlantısı
Erol Güven
17 dakika önce, Erhan Doruk yazdı:

Bende de LG var. HB da dan almıştım. Kırık çıktı , iade edene kadar çok zorlandım. .  Oradan alırsanız kutuda deforme varsa teslim almayın. Ürünü aldıktan sonra ise servis gelene kadar açmayın. iade ettikten sonra aynı fiyata bayiden aldım. TV ye gelecek olursak , smart kısmı WebOS oldukça başarılı bir yazılım. Bende UJ630 serisi var. Kendi uydu alıcısını kullanıyorum. Kanal geçişleri çok hızlı değil ancak sıkıntı yaratmıyor. ( diğer tv lerde de daha hızlı olduğu zannetmiyorum. ) TV yi koyacağınız yeri bilemiyorum ancak alabildiğiniz kadar büyük almanızı öneririm.

Valla bende korkuyorum kırık felan çıkar diye ama hb fiyat uygun mağzada daha pahalı

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
45 dakika önce, Erol Güven yazdı:

Valla bende korkuyorum kırık felan çıkar diye ama hb fiyat uygun mağzada daha pahalı

Dikkat etmeniz gerekenler;

1. Satıcısı Hepsiburada olsun

2. kargoyu teslim almadan kutu üzerinde deforma-yırtdık-darbe olmadığında emin olun. sıkıntı varsa kesinlikle teslim almayın.

3. Teslim aldıktan sonra servisi arayın ve açtırın. herhangi bir sorunda servis formuna yazılanlar çok önemli.

Bunlara dikkat ederseniz sıkıntı yaşamazsınız.

Benim teslimat adresini işyeri yazmıştım. ben yokken bırakmışlar. Kutuda yırtık vardı. Servis açtı ekran kırık çıktı. Ancak hasar yırtık olan yerden değil direk alttandı.  Servis kutuda hasar var diye rapor tutunca HB kabul etmedi ancak epey bir uğraştan sonra iade edebildim.

Yorum bağlantısı
Öner Kurukuz
2 saat önce, Harun Kocaçalışkan yazdı:

6 tane mi 8 tane mi ne 3D gözlük verdiler. 1 defa bir yerden film buldum 3d izleyeyim dedim. Hiç beğenmedim. O günden beridir de hiç 3d izlemedim. İhtiyaç da duymadım  :biggrin:

İlginç.

Bende epey bi 3D film var.

Gayet güzel oluyor, ben sürekli izliyorum.

Tabi izlediğin filmin görüntü kalitesi çok önemli. 

Kısa videolarım da var, hiç 3D izlememiş misafirler bazen sorardı "-Bu ne işe yarar?" diye.

izletirdim, hayran kalırlardı :)

Yorum bağlantısı
A. Yıldırım Yıldız

TVdaş.... [emoji4]

3d arşivin var mı?

3d arsiv paylasimi yapalim diyesim geldi ama malum boyutlarida epey yuksek. Nerden nasil yuklenir onu bilemedim simdi. Aslinda bunun icin bir baslik acsak yada whatsapp gruplari vardi oyle bir yerde herkes elindekini listelese guzel olur sanki.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Öngür

philips in tv lerini öneririm görüntü temizleme yani süpürme özelliği olan tek tv , ve ben 2 adet philips tv kullanıyorum birisi 10 yıllık lcd biriside 5 yıllık led, ikisinde de maaşallah tık yok.

3d ye gelince belirli bir süre sonra izlemeyeceksiniz  :)  

Yorum bağlantısı
Hakan Gürsu

Eğer internet bağlayıp kullanacaksanız işletim sistemi çok önemli. Lg nin WEbOs  sistemi şu an en iyisi. Androidli Philips kullandım tam bir facia.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Androidli Philips kullandım tam bir facia.

Hadi yaa [emoji15]
Çok heves etmiştim.
Yorum bağlantısı
Hakan Gürsu
9 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Hadi yaa emoji15.png
Çok heves etmiştim.

Valla abi 2 senedir Lg kullanıyorum, ondan ömce 1 hafta kadar Philips kullandım.Android çok yavaş ve kararsızdı. Sonra zaten Philips bozuldu. Bende Lg aldım ohh be dedim.

Yorum bağlantısı
A. Yıldırım Yıldız

Hadi yaa [emoji15]
Çok heves etmiştim.

Aman abi bulasma. Philips panel olarak fena sayilmaz ama android yuzunden sistem cok problemli. Zaten biraz kalite arayisi olan adam isi degil bu cihazlarin hicbirisi. Seneler once pioneer 6090 almistim. 1,5 yil oncede grundig led aldim. Pioneer plazma. Hani eski teknoloji denir ama hala eline su dokecek panel yok. Elektrik sarfiyati yuksek evet. Film seyredecegim zaman aciyorum zaten. 3d ve salon kullanimi icin grundig ile devam ediyorum. Ne bu grundig, ne lg, samsung, sony, philips, vs hicbiri icin uzerlerinde gelen smart ozellikleri konforlu ve stabil diyemem. Bu tip isler icin en temizi tv box cihazlardan almak. Tvlerin smart ozellikleri hem kumanda kullanimi acisindan rahat degil, hemde misal tivibu go, dsmart, digiturk, netflix gibi uygulamalar acisindan da dezavantajli. Ozellikler torpulenmis cogunda. Uretici bu yazilimlari alip kendi cihazina gore ozelliestirip yuklerken bazi bolumler muhtemelen uyusmadigindan cikariliyor. Arti bu uygulamalar hem windows, hem android, hem ios platformunda surekli guncellenip yeni ozellikler ve hata duzeltmeleri yapiliyor. Ama tv uzerinde gelen bir veya iki defadan sonra tabiri caizse elimizde patliyor. Avrupada rahat bulunabilen monitor tip paneller ulkemizde bulunsa direk onlardan alirdim ama maalesef burda yoklar. Elde olanlarda zaten al birini vur otekine durumunda oldugu icin en ucuz, garanti konusunda en az problemli markayi tesbit edip almak e akil kari alisveris yontemi bu tv isinde.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Kırmızı
(düzenlendi)

Sabah sabah karalar bağlamama neden olan işi forumda başlıkta görünce gene hüzünlendim.. 2013 yılında aldığım 42" LG Televizyonum 4-5 ay önce anakart gibi bir hatadan dolayı sürekli kapanıyordu. Neyse dedik yaptırdık. 300 TL civarında bir masrafı vardı. Gelen yetkili servis ustası LED Panellerin de ömrünü doldurduğunu (12.000 saatten sonra görüntü gitmeye başlar demişti yanılmıyorsam, bizim 13.000 saate yakın olmuştu.) onların da yakında değişimi geleceğini söyledi.. Neyse sabahları kıp kıp eden sonra açıp kapattığımızda düzelen Televizyonumuza dün akşam 4 yaşındaki oğlum içeride sakince oyun oynarken ve biz de mutfakta yemek yerken mefta olmuş..  Sağ tarafında yaklaşık 1/5 oranında görüntü kaybı ve kaybın olduğu kısmın en altında minicik bir cam çatlağı görüntüsü.. Oyuncak fırlatmadığını bir şey yapmadığını söyledi oğlum TV'ye. Kızmadan sordum :) Babacım oyun oynuyorum dedi. Kim suçlu bulamadım..

Uzunca anlattım ama gelmek istediğim asıl nokta şu. Velev ki oğlum elindeki küçük oyuncaklardan birini atmış olsun -ki kumanda ya da büyük bir cisim yoktu yakınlarında- bana satılırken ve ben TV almak için araştırma yaptığımda korumalı ekran diye satılan LG TV nasıl olur da öyle basit bir darbe ile kırılır.. Satıcı; ağabey bunun ekran plastiktir, vay efendim hiçbir şey olmaz diye satmıştı. Ayrıca TV ekranında hiçbir şey görünmüyor TV kapalı iken. Ne zaman TV açılıyor çatlak o zaman görünüyor. Yani çatlak içeride. Dış tarafta sıfır sorun.. Son olarak yetkili servisi aradığımda ekran kırılmış filan dendi. 1800 TL'ye değiştiriyorlar ! Ben 1300 TL'ye almıştım Televizyonu :) Nasıl bu kadar pahalı olur anlamıyorum. Yeni ürün bakıyorum sabahtan beri. Ocak girip ÖTV indirimleri gitmeden almak şart oldu :( 

tarihinde Murat Kırmızı tarafından düzenlendi
Noktalama
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu

LG66XX modelini tam hatırlamadığım bir led tvyi 5-6 yıldır kullanıyorum. akıllı kumanda, 3D özelliği ve internet tarayıcısı var. ilk zamanlar hevesle 3d filmler izlemiştim. internet tarayıcısı biraz yavaştı. Heves geçince artık 3D film pek izlemiyorum. aynı zamanda mutfak için küçük ekran Lg led tv de almıştım iki televizyonda da hiç bir sıkıntı yaşamadım. tavsiye ederim.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
10 saat önce, A. Yıldırım Yıldız yazdı:

Aman abi bulasma.

Samsung devam o zaman 

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

11.11 de 2500 liraya 4K 43mu7000 vardı, bence full HD için pahalı.

55nu8000 aldık kayın pedere, eşimde fark etmiş "bizim 8 yıllık 46C650 daha güzel" diyor, alışkanlık mı bilemedim ama bana da bizim emektar LCD daha güzel geliyor :)

Yorum bağlantısı
Selim Kaya
16 dakika önce, Ahmet İhsan Akşen yazdı:

11.11 de 2500 liraya 4K 43mu7000 vardı, bence full HD için pahalı.

55nu8000 aldık kayın pedere, eşimde fark etmiş "bizim 8 yıllık 46C650 daha güzel" diyor, alışkanlık mı bilemedim ama bana da bizim emektar LCD daha güzel geliyor :)

MU7000 serisi demeyelim lütfen. Zira ciddi bir tedarik sorunumuz var. Samsung 'un indirimli ürünleri mi? Tövbe bi daha diyesim geliyor.

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
16 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

İkinci bir talimata kadar MU7000 demek yasak :)

Bir saat önce, Recep Selim Kaya yazdı:

MU7000 serisi demeyelim lütfen. Zira ciddi bir tedarik sorunumuz var. Samsung 'un indirimli ürünleri mi? Tövbe bi daha diyesim geliyor.

hayırdır yahu ne kaçırdım ben :)

11.11 de 2 tane 55nu8000 aldık farklı satıcılardan sıkıntısız gelmişti ikiside.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Şimdi, Ahmet İhsan Akşen yazdı:

11.11 de 2 tane 55nu8000 aldık farklı satıcılardan sıkıntısız gelmişti ikiside.

Bizim Efsane cuma, MU7000'leri gelmiyor işte :)

Yorum bağlantısı
Osman Nuri Köknar

Babamların LG tvsi geçen maç izlerken aniden karardı. Azıcık araştırmamla led panellerinin değişmesi gerekiyormuş diye okudum. Baba şunu bi açalım belki çözeriz sorunu dedim. Babam da ledli tv daha önce açmadığını ve hiç bu işe girişmememiz gerektiğini söyledi. Neyse aradan biraz zaman geçti baktım ki tvyi açıyor. Ben de bi kaç vida sökümü ile yardım edeyim dedim. Ledlere kadar indik tvde. Babam aletlerle bişeler yaptı ölçtü.  Babam elektrik teknisyeni bu arada. Oğlum bunu boşuna açtık deyip kapatmaya koyulduk. En son ekran panelini koyarken çıt diye ses geldi. Köşeden çatlayıp içinde küçük bi kabarcık oluştu. Babam eyvah dedi ama ben anlamadım ne olduğunu. Ertesi gün servise götürdük. Adamlar 2500 lira masraf çıkardı. Led panel değişimi 470 lira ekran panel değişimi 1900 lira imiş. Merakımız 2500 liraya patladı anlayacağınız. 

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Bizim Efsane cuma, MU7000'leri gelmiyor işte [emoji4]

43 mu ve kaç liraya gelmişti merak ettim, alım fazla mi oldu acaba.
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...