İçeriğe Yönlendir

5 Ay Önce İşlenen Trafik Cezası

Burak KOCATÜRK

Recommended Posts

Burak KOCATÜRK

Merhaba, 28/07/2018 ve 30/07/2018 tarihinde 2 adet cezam varmış, bu cezalar biri 22/11/2018 diğeri 03/12/2018 tarihinde geldi. Şuanda E-devlet veya bankanın trafik cezası sorgulama ekranında görünmüyor. Okuduğuma göre ceza işleme tarihinin 15 gün içerisinde ceza tebliğ edilmez ise şikayet edilebiliniyormuş. Sizce ne yapayım? Ödemeyip sisteme girmesini, sonra af çıkmasını mı bekleyeyim? yoksa %25 indirimi kaçırmadan taahütle ödeyeyim mi?

(Bu arada ceza gelen aracı 10. ayda satmıştım, daha yeni geliyor ceza)

Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Hakan Yavaş
(düzenlendi)

İndirim varken ödeyin kurtulun

.

tarihinde Hakan Yavaş tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Levent Güzelkalp

Bilmedigim icin soruyorum arac satilmis odeme olmasa ne olur kisa vadede milettin 450 milyon tl silen devlet bunuda siler herhalde

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Kamera cezası ise suç sabit, itiraz direkt red ediliyor.

Memur yazmışsa, itiraz edebiliyorsunuz. Duruma göre değerlendiriliyor.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
4 saat önce, Burak KOCATÜRK yazdı:

15 gün içerisinde ceza tebliğ edilmez ise şikayet edilebiliniyormuş. Sizce ne yapayım? Ödemeyip sisteme girmesini, sonra af çıkmasını mı bekleyeyim? yoksa %25 indirimi kaçırmadan taahütle ödeyeyim mi?

15 günde gelen ceza yok, yani şikayet geçersiz olur. af gelir mi? bence gelmez artık.

Yorum bağlantısı
Cavit Çırakoğlu

7. Ayda yediğim ceza bana da yeni geldi. Önceki sene 4 güne e- devlete düşen cezam da oldu. Ben indirimden faydalanıp ödeyeceğim. Bence ödeyin.

Yorum bağlantısı
Fırat Önal
2 saat önce, Levent Güzelkalp yazdı:

Bilmedigim icin soruyorum arac satilmis odeme olmasa ne olur kisa vadede milettin 450 milyon tl silen devlet bunuda siler herhalde

Ben aracımı aldığımda kontrol etmiştim ceza falan yoktu. Birkaç ay sonra plakamda ceza gözüktü. Vergi dairesini aradım ve benlik bir durum olmadığı söylendi. Direk tc no ya işleniyormuş ve kişinin karşısına alım satımda çıkıyormuş.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Asil

Temmuz ayında Gerede'de yediğim trafik cezası da tarafıma birkaç gün önce geldi. İndirimden yararlanmak için cezayı ödedim. Ancak şansımı deneyeyim diye de itirazımı yaptım. Bilginiz olsun. Ceza nerede yazılmışsa itiraz da oraya gönderiliyor. Yani Ben Gerede'de yemişim evraklarımı da oraya gönderdim. Yazılan ceza da TC Kimlik No üzerinden isme yazıldığından aracı satsanızda daha sonra bir şekilde karşınıza çıkıyor. 

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
20 saat önce, Burak KOCATÜRK yazdı:

Okuduğuma göre ceza işleme tarihinin 15 gün içerisinde ceza tebliğ edilmez ise şikayet edilebiliniyormuş. Sizce ne yapayım? Ödemeyip sisteme girmesini, sonra af çıkmasını mı bekleyeyim? yoksa %25 indirimi kaçırmadan taahütle ödeyeyim mi?

(Bu arada ceza gelen aracı 10. ayda satmıştım, daha yeni geliyor ceza)

Teşekkürler.

Malesef öyle bir durum söz konusu değil. Orduda 2016 da 6 radar cezası yiyen biri olarak bu söylüyorum. İtiraz edecekseniz de ödeyip itiraz edin. Geçmiş olsun.

Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya

2017 yılında sattığımız şirket aracının trafik cezası geçenlerde geldi.Ödedik.

Size tavsiyem indirimli ödeyin kurtulun.Şikayet edersenizde ödedikten sonra edin.Ödemesseniz kuyruk gibi peşinizi bırakmaz.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...