İçeriğe Yönlendir

Muayene Hakkında Yardım

İsmail Sefer

Recommended Posts

İsmail Sefer

Hayırlı günler dilerim öncelikle. Perşembe günü muayeneye gireceğim 2 sorum olacak;

1. plakanın kenarlarında 1 er adet resimde göründüğü gibi küçük vida var muayeneden geçer miyim?

k9AEQW.jpg

V9AEnZ.jpg

2. Parkları beyaz led olarak değiştirdim muayeneden geçer mi?

4jD0vA.jpg

Yorum bağlantısı
Oğuz Yılmaz

1 gecer. Cuma gunu ayni sekilde gectim ben.

2 gecer. Mondeo’nun uzunlar boyle led idi yanlis hatirlamiyorsam, gecmistim.

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

plaka böyleyken geçen sene geçmiyordu. şimdi geçiyorsa tipik türk işi sistem entegrasyonu modalardan birisi olmuş demektir. cam filmi gibi mesela. 

Yorum bağlantısı
İsmail Sefer

Vidaların boyutu küçük olduğu için ve plakanın okunmasına mani olmadığı için muayeneden geçer ümidindeyim

Yorum bağlantısı
Eray Çalışkan

Plakadan her türlü geçersiniz, plakanın okunmasına engel bir vida olmadığından dolayı kalmıyorsunuz. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

ikisi de geçer, bu ara gidecekseniz gidin hemen mart a kalmasın :) marşı basmasa da iterek geçiriyiorlar genelde

• Beğen 3
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Şimdi, Çağlar Bayur yazdı:

ikisi de geçer, bu ara gidecekseniz gidin hemen mart a kalmasın :) marşı basmasa da iterek geçiriyiorlar genelde

Mart'ta ne olacak?

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil

İlk zamanlar en küçük bir vidayı kabul etmiyorlardı ama artık bu tarz köşelerde olan ve plakanın okunmasında engel olmayan vidalara birşey demiyorlar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Koray Demir

1. Soru için Tüvtürk’ün resmî cevabı şu şekildedir:

Sayın Müşterimiz,

Yetkili plaka basım kuruluşu tarafından basıldığı halde, kare olan ya da diğer plakalara göre görsel farklılıkların bulunması kusur değildir.

Harf ve rakamlar yönetmelikteki karakterlerle uymasa da plakanın mavi TR rumuzu varsa, mühür ile beraber dalgalı çizgi şeklindeki ve TR-Ayyıldız şeklindeki hologramı varsa bu plakalar kusursuz olarak değerlendirilmektedir.

03.07.2017 tarihinden itibaren plakaların yönetmeliğe uygun olmaması Ağır Kusur olarak değerlendirilmektedir, istasyonda muayenede görülerek karar verilebilir.

• Plaka üzerine folyo yapıştırılması, şeffaf örtü konması

• Plakayı basan resmi yetkili kurumun kullandığı karakter ve rakamların karakter kalıplarının dışına çıkılarak harf ve rakamların boyanması

• Plaka basmaya yetkisi olmayan bir kurum kişi tarafından yönetmelikten gösterilen şekil şartları dışında plaka basılması

• Dalgalı çizgi şeklindeki hologramın ve TR – Ayyıldız şeklindeki hologramın plakada bulunmaması

• Plakaya harf ve rakamların okunmasını engelleyecek vida, yansıtıcı, boya vb. her hangi bir müdahalede bulunulması

• Plakanın okunamayacak derecede yırtılması, delinmesi hasar görmesi, harf rakamlarının silinmesi

• Plakanın okunamayacak şekilde bir yere monte edilmesi

• Plakanın mührünün bulunmaması 

Her türlü soru ve sorununuzu, 0850 222 88 88’den ulaşabileceğiniz Çağrı Merkezimiz ve www.tuvturk.com.tr internet sitemiz aracılığı ile yanıtlamaya hazır olduğumuzu belirtir, güvenli yolculuklar dileriz.

Saygılarımızla,

TÜVTÜRK A.Ş

Dolayısıyla başka bir sorun yok ise sizin aracın plakadan geçmesi lazım.

2.soru için;

Park lambaları uygun olamayan renk, hafif kusurla geçer 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
51 dakika önce, Uğur Kamil yazdı:

İlk zamanlar en küçük bir vidayı kabul etmiyorlardı

zor mevisimine denk gelmişti o dönem

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İsmail Sefer

Hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim. Perşembe geçip geçmediğimi yazarım 😃

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

bende martta gidip kalmıştım. iki adet vidadan. sonra rezalet bir plaka bastılar onunla geçtim. ayıp ya.

Yorum bağlantısı
Erkan Işık

Vidaları sökün bir plakalık takın beyaz delıge deng gelın yeri beyaz boya ile rutusla keyfıne bak vıda vardı yokdu derdıne takılma ayrıca kalın yazı olursa 8-9 gıbı rakamlarda taşma vs olursa da sorun oluyor

Yorum bağlantısı
Fatih Evcin

Bu şekilde plaka Bursa'da geçiyor genelde.
Diyelim ki geçmedi orada biraz dil dökün ve hemen randevu alın 1-2 saat sonrasına. Ve çay ocağı gibi bir yer vardır yakınlarında  oradan plakacı numarası alın bastırıp getiriyorlar 100 tl :)

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

Yoreden yoreye kisiden kisiye gore degisiyor. Arkadasimla konustum ayni plaka ayni yer ayni vida. Birimiz gectik birimiz kaldik. Tavsiyem isi sansa birakmayin ya vidalari ayni renge boyayin veya sokun kapatin delikleri.Yada ya nasip deyin kapatin gözünüzü 😁

Far olayida hafif kusurla gecer.

Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya

Bana dedilerki senin plaka geçmez.Plakamda app idi.Geçer dedim.Bu sene muayeneye gittim.Geçti.

Kanun çıktıkdan 6 ay sonra laşkalaşıyor.Medya refresh yapmassa kimsenin aklınada gelmiyor.

Keza cam filmi içinde aynı idi.Filmim solduğu için sökmüştüm(film yasağına denk geldi).Gidip 2 numara film çektirdim.Muayeneden geçti.

Arkadaşda vida varmış,kalınlardan.Vidaları söküp macun çektik.Geçti.

Şuan en korktuğum şey %50 limitden radar cezası yemek.Her zaman basmam ama bastığımız zamanda yakalanmak fena olurdu.Parası olan %50 limiti umursamaz.Formda bir arkadaş yazmıştı.Fakir terbiyelemek.Şuanda yapılan o olsa gerek.

Motor formundaki çocuklara çok kızıyordum çok eleştiriyorlar diye.Üzüm üzüme baka baka kararırmı ne bilemedim ama bukadarınıda hal ettiğimize inanmıyorum.Resmen inek gibi sağılıyoruz.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
7 saat önce, Dogan Arsiray yazdı:

bende martta gidip kalmıştım.

2018 mart ı kötü sezona denk gelmişiniz, 2018 mayısta gitseniz geçerdiniz mesela. 2017 ekimde cam filmi nin kalıp 2017 aralıkta geçmesi gibi gibi.. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Ekici

Ayrı istasyonlarda farklı muamele var. Birisinde geçebilirken, diğer istasyonda geçemiyorsunuz.

Yorum bağlantısı
İsmail Sefer

Dün muayeneden geçtim beyaz led park lambasını hafif kusur olarak bile yazmadılar plakaya da birşey demediler.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...