İçeriğe Yönlendir

Focus I - KM Gösterge Sorunu

Kenan Demir

Recommended Posts

Kenan Demir

Öncelikle hayırlı günler dilerim.aracımın Gösterge paneli araç çalışırken bütün ibreleri yükselip iniyor.arıza ışıklarının hepsi yanıp sönüyor.Elektrikç

ye gittiğimde panel değişecek dedi.Elekrtiksel akü de falan bi sorun yok.Ama sorun hala devam ediyor.

Yorum bağlantısı
Kenan Demir
1 saat önce, Alpay Sumer yazdı:

ben akuden suphelendim. baska usta gormeli bence.

Yine bir başka ustaya gösteeyim. Sağolun. 

1 saat önce, Fatih Sarıkaya yazdı:

Elektrikçi şaseye baktımı?

Ford servisi elektrikçiye yönlendirdi. Şaseye baktı. Akü normal.video atacağım ama atamıyorum. 

Yorum bağlantısı
Kenan Demir
5 dakika önce, Selçuk Bakış yazdı:

YouTube a yükleyip linki buraya atabilirsiniz.

Tamam..👍

Yorum bağlantısı
Kenan Demir
(düzenlendi)
4 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

Akü iyiyse, kadran lehimleri bi kontrol edilmeli derim.

Kadran lehimi biri yapmaz mı öyle olsa sani Bey.? Hemen değişecek diyor usta. Açıp bakmadı. 

tarihinde Kenan Demir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Kenan Demir
(düzenlendi)
6 dakika önce, Emre Şimşek yazdı:

Bir elektrikçi görse iyi olur.

Emre Bey eektrikçi uğraşmadı... Hemen yenisini al diyor 😁Ben de biliyorum yeni almasını 😄400 tl verip  çıkma almak. Bi bak en azından. Değil mi. Öyle diyince fazla gezmedim sanayide.adapazarında.

Yorum bağlantısı
Murat Öngür

sigorta kutusunu kontrol ettirin ve araçda şase varmı ona baktırın bir de

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Kenan Demir
17 dakika önce, Murat Öngür yazdı:

sigorta kutusunu kontrol ettirin ve araçda şase varmı ona baktırın bir de

Tamam. Sağolun. Murat Bey. 

Yorum bağlantısı
Koray Demir

Bence göstergeniz arızalı. Bağlantı yerlerine ve soket yuvalarına bakılması lazım oksitlenme olabilir. Araç su alıyor mu bir yerlerden?

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Kenan Demir
8 dakika önce, Koray Demir yazdı:

Bence göstergeniz arızalı. Bağlantı yerlerine ve soket yuvalarına bakılması lazım oksitlenme olabilir. Araç su alıyor mu bir yerlerden?

Koray Bey gösterge de arızalı olabilir dediğiniz gibi. Su alıyor mu tam bilmiyorum.Ben söküp bakacam panele.sökebilirsem bakayım arkasına.zor iş ama yapacam. Beyni Ya da sensörden de olabilir diye düşünüyorum. Bi de benzin göstergesi sıfır görünüyor sürekli. 

Yorum bağlantısı
Berat Orçan

Bence bir söküp bakın lehim bağlantılarına, soket girişlerine falan. Hatta elinizde varsa İPA ile temizleyin belki düzelir.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Koray Demir
11 dakika önce, Kenan Demir yazdı:

Koray Bey gösterge de arızalı olabilir dediğiniz gibi. Su alıyor mu tam bilmiyorum.Ben söküp bakacam panele.sökebilirsem bakayım arkasına.zor iş ama yapacam. Beyni Ya da sensörden de olabilir diye düşünüyorum. Bi de benzin göstergesi sıfır görünüyor sürekli. 

Sökülmesi çok kolay. Ben ampul yenilerken yapmıştım. Bir adet kısa sap yıldız tornavida ile videoda gösterildiği şekilde kolaylıkla çıkartabilirsiniz.

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Kenan Demir
(düzenlendi)
Bir saat önce, Koray Demir yazdı:

Sökülmesi çok kolay. Ben ampul yenilerken yapmıştım. Bir adet kısa sap yıldız tornavida ile videoda gösterildiği şekilde kolaylıkla çıkartabilirsiniz.

Koray Bey çok teşekkür ederim.Bu en son penseyle çılardığı vidaları sökünce ibre arkasına ulaşoyoruz sanırım 👍

Yorum bağlantısı
Tuncay Çataloğlu

Sokette temassızlık olabilir. Pas sökücü sıkıp, tekrar takın.

Olmazsa soketin lehimlerini kontrol edin. Kart üzerinde lehimler oynamadığı için kolay çatlamaz, ama soket lehimleri çatlayabilir.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Aküyü aşmış bu.
Arkadaşlara kayılıyorum. Gösterge yada soket sorunu.
Sökmek kolaydır. Zor olan ibreleri doğru takmaktır.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Berat Orçan

Bence kendin sök kibarca laptop tamircisi felan da işini görür.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Kenan Demir

Sorun hallettik. Elektrikçi panoyu sökmüş. Arkada ki lehim yerleri çatlamış onları yenilemiş. sorun bundan kaynaklanıyor muş. Gösterge ışığı çok az yanıyordu onu da birgüzel temizlemiş. Herkese teşekkürler.👍

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...