İçeriğe Yönlendir

Mondeo III - Cam Sileceğinin Sarsıntı Yapması

Kemal Mert

Recommended Posts

Kemal Mert

Merhaba arkadaşlar. Malum kış vakti ve yağmurlar arttı. Bugün ışıklarda birşey fark ettim. Silecek çalışırken ayağım frendeyken pedalın titredigini fark ettim.

Her çalışmada pedal oynuyor. Ama çok değil. Hafifçe hissettiriyor. Bunun sebebi nedir? Gevşek bir yer olabilir mi? Eve gelince silecekleri kontrol ettim dışardan boşluk vs.yok.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

ufak ihtimal ama silecek motoru civatası veya içerdeki kollarda oyanama olabilir? dıştaki kola yanısamz açık bakmak gerekir içeri.

Yorum bağlantısı
Kemal Mert
ufak ihtimal ama silecek motoru civatası veya içerdeki kollarda oyanama olabilir? dıştaki kola yanısamz açık bakmak gerekir içeri.
Bunu herhangi bir elektrikçi çözer mi peki abi. Yani sorun oysa şayet?
Silecek motorunuz bahsettiğiniz titreşime neden olabilir.
Olabilir
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
(düzenlendi)

Hergecen gun garip bir olay daha yasaniyor.İlk kez boyle bir olay duyuyorum.Ama ustaca basitce halledilir diye dusunuyorum.

tarihinde Alpay Sumer tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Kemal Mert
Hergecen gun garip bir olay daha yasaniyor.İlk kez boyle bir olay duyuyorum.Ama ustaca basitce halledilir diye dusunuyorum.
Havaların müsait olduğu bir gün elektrikçi bi abime baktiracam. Bence gevşek bir vidadir. Yani aman aman sorun değil. Araçta sorun olmayınca insan pimpirik yapıyor herhalde. Silecek yukarı aşağı olduğunda hafiften bir oynama oluyor sadece. Yani başka sebebi olabilir belki diye sormak istedim. Baktirayim yazarım buraya arkadaşlar.
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Bir saat önce, Kemal Mert yazdı:
Bir saat önce, Alpay Sumer yazdı:

Havaların müsait olduğu bir gün elektrikçi bi abime baktiracam. Bence gevşek bir vidadir. Yani aman aman sorun değil. Araçta sorun olmayınca insan pimpirik yapıyor herhalde. Silecek yukarı aşağı olduğunda hafiften bir oynama oluyor sadece. Yani başka sebebi olabilir belki diye sormak istedim. Baktirayim yazarım buraya arkadaşlar.

İyi yaptiniz sormakla.Bende oyle pimpirikliyimdir habire araci dinlerim.bence ilk firsatta baktirin zamanla daha fazla zarar verebilir belki. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Bir saat önce, Kemal Mert yazdı:

Bunu herhangi bir elektrikçi çözer mi peki abi. Yani sorun oysa şayet?

daha çok kaportacı yatkındır oraları sökmeye

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...