İçeriğe Yönlendir

Falken Kış Lastikleri - Sorular, Öneriler, Yorumlar

Mehmet Göktürk

Recommended Posts

Mehmet Göktürk

falken.png

Merhaba,

Bugün 215 65 17 99H kış lastiği aldım.  Lastiği önceden lastiktürk.com a telefon ederek ayırttım ve gidip taktırdım.

Lastiktürk enteresan, afganlı bir çocuk taktı sanırım telefondaki bayan da yabancı uyrukluydu. Billindik ufak pek de para kazandığını belli etmeyen bir dükkandı. Ama online satışları var ve yürütüyorlar.

lastik bu:

HS01.png

Lastik yerli.  Yağmur endeksi B yakıt endeksi C.

Eve yağmurda gelirken yumuşak olduğunu hissettim biraz. Bu iyiyidi. Radyoyu kapayıp dinleyince ufaktan kayırtısını duymak mümkün. ultragripten farklı değil ses olarak. Ses yapıyor diyemem. Ama hankook yazlıklar gibi değil tabi.

Takan çocuklar bu lastiğin mişelin den farkı yok abi en iyi lastik piyasadaki felan dediler ama mişelin bence iyi değil  :)

Desenler omuz vesaire dişli ve güzel intiba bırakıyor. Lastik AKO firmasının japon ortaklığı.

Basında şu haber çıkmış: " Türk-Japon ortaklığıyla Çankırı Tüney Yakınkent Organize Sanayi Bölgesi’nde kurularak üretime geçen Sumitomo Rubber AKO lastik fabrikası, DUNLOP ve FALKEN markalarını üretecek" 2015.

Forumları araştırdım yanak yarılmasından şikayet var. Bu, mişeline benzediği anlamına geliyor. Ama bu boy için şikayet yok. İlerleyen dönemde izlenimlerimi paylaşacağım.  Fiyat 445TL kdv dahil.

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Cem Işık

Hayırlı olsun,Falken güzel lastiktir. Aynı ebat petlas kışlık lastiği geçtiğimiz şubat ayında 350 tlden almıştım.

Yorum bağlantısı
Ali Gök

445 Liraya lassa vs de alınamazmıydı acaba ?

özellikle mi falken tercih edildi ?

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Şimdi, Ali Gök yazdı:

445 Liraya lassa vs de alınamazmıydı acaba ?

özellikle mi falken tercih edildi ?

özellikle aldım. bi de bunu deneyeyim dedim.

biz inceleme yapmazsak kim yapacak?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök
1 dakika önce, Mehmet Göktürk yazdı:

özellikle aldım. bi de bunu deneyeyim dedim.

biz inceleme yapmazsak kim yapacak?

bende falken kullanmıştım hiç memnun kalmamıştım ön yargılıyım o lastiğe karşı 

belki şimdikiler iyidir 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

ha lassa değil bridgestone var o boy:  750 lira civarı.

3 dakika önce, Cem Işık yazdı:

Hayırlı olsun,Falken güzel lastiktir. Aynı ebat petlas kışlık lastiği geçtiğimiz şubat ayında 350 tlden almıştım.

petlas ile kafa kafaya gidiyor.

Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan

Ben de geçen sene yazlık Falken lastiklerimi LastikTurk firmasından aldım. En uygun fiyat onlardaydı.

Ancak gel gelelim yaptıkları balans tutmadı. Başka yerde tekrar balans yaptırdım.

4 Sibop değiştirdik sıfır taktık. Bana bu sibopler iyi çin malı değil dediler. Bu sene kışlıkları takarken baktık hepsi çürümüş, siboplar tekrar değiştirdik.

Ayrıca dükkanın imajıyla, internet sitesinini imajı arasında dağlar kadar fark var. He imaj çok önemli değil bazı noktalarda ama ben bir daha kendileriyle çalışmayı düşünmüyorum.

Lastikleriniz de hayırlı olsun. 

Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi

Bence doğru tercih yapmışsınız.Ben Falken i 3.kış sezonudur kullanıyorum benimki hs 449 eurowinter serisi ,hs01 serisi bu serinin yerine çıktı ve Tr üretimi olarak Çankırı da üretiliyor.Etiket değerleri benim lastiklerden daha iyi görünüyor.

Ancak ben hs449 eurowinter serisinden hiç sorun yaşamadım ve bulunduğum ilçeye bazı kışlar 1 metre kar yağdığı oluyor.Hiç yolda kalmadım.Lastik tüm işinizi görecek kapasitede.Tek sorun ayda 1 kez Antalya ya gidiyorum.Orda havalar çok daha sıcak olduğu için yol tutuştaki azalmayı hissedebiliyorum.

Bu lastik soğuk havalarda gayet iyi, mümkünse 10 derece altındaki sıcaklıklarda kullanılmalı.

Yorum bağlantısı
Furkan Emre Kuzu
15 saat önce, Mehmet Göktürk yazdı:

Ama hankook yazlıklar gibi değil tabi.

Yazlık ile kışlık karşılaştırmak mantıksız. Kışlıklık her zaman dB olarak daha yüksek değere sahip olur. Hs01 yerine Ze914 denerseniz 6 kat daha sessiz olduğunu görürsünüz :) Yada As210 deneyin bir sonraki sefere...

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

büyük ebatlı A-T lastiğini kullanıyorum 30 bin km dir. gayet memnunum falken den. sertleşmiyor. eskiden daha ucuz idi şimdi epey pahalı bir lastik.

Yorum bağlantısı
Furkan Emre Kuzu

Şu dönem Falken ve Dunlop için sadece kışlık lastik alınır. 2019un ilk çeyreğinde yazlık fiyatlarda ciddi oranda rakamlarda düşüş olacak.

Yorum bağlantısı
Cem Dilmen
17 dakika önce, Mehmet Göktürk yazdı:

Yok ki o boy

Mehmet Hocam, Falken fabrikası burada o yüzden fiyat olarak buradaki ana bayileri biraz daha indirimli verebiliyor . Bu sebeple 3 yıldır tüm araçlarıma Falken kışlık ve yazlık kullanıyorum. Ben bir sıkıntı yaşamadım çok şükür. 214 BG lik Proceed GT vardı onda bile kullandım 18 jantlarını, şu anda da insigniada 19 jant olanını kullanıyorum. Kar performansı iyi, biraz yakıt değeri yüksek belki ama diğer değerleri bence yeterli. Biliyorsunuz kışlık lastiklerin en korkulan özellikleri genellikle yağmur performanslarındaki yetersizlik. Bu çoğu markada mevcut. Ben direk bir sıkıntı yaşamadım ama yoğun yağmur ve yüksek süratte ne olur bilemiyorum tabi. 

Bence iyi bir tercih yapmışsınız. Falken sıradan bir marka değil. Hele çin malı üretimler gibi hiç değil...

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Tahir Ak

incelemenizi bekliyorum özellikle bir kaç kış sonrası için. Ben de petlas tan geçmek istiyorum bakalım nasip.
hayırlı olsun

Yorum bağlantısı
Furkan Emre Kuzu
On 06.12.2018 at 10:43, Mehmet Göktürk yazdı:

Yok ki o boy

Size lazım olan ebat nedir?

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
37 dakika önce, Furkan Emre Kuzu yazdı:

Size lazım olan ebat nedir?

215 65 17

Yorum bağlantısı
Furkan Emre Kuzu
1 dakika önce, Mehmet Göktürk yazdı:

215 65 17

O kadar zor bir ebat değil elimde;

215 65 17 Falken'nin Hs01 desenli SUV 99H kış lastiği var üstüne üstelik AS210 modeline sahip 103V değerde dört mevsim lastiği bile var.

Yok diyen sizi kandırmış :)
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
6 dakika önce, Furkan Emre Kuzu yazdı:

O kadar zor bir ebat değil elimde;

215 65 17 Falken'nin Hs01 desenli SUV 99H kış lastiği var üstüne üstelik AS210 modeline sahip 103V değerde dört mevsim lastiği bile var.

Yok diyen sizi kandırmış :)

On 6.12.2018 at 09:40, Furkan Emre Kuzu yazdı:

Yazlık ile kışlık karşılaştırmak mantıksız. Kışlıklık her zaman dB olarak daha yüksek değere sahip olur. Hs01 yerine Ze914 denerseniz 6 kat daha sessiz olduğunu görürsünüz :) Yada As210 deneyin bir sonraki sefere...

Kandırmış mı bilemem ama yazdıklarınızı hatırlamıyor gibisiniz. ZE914 yok dedim. Yoksa aldığım zaten HS01. ne aldım sandınız ki?

Forumu satış yapmak amacıyla kullanacaksanız lütfen ilan verin. Bu şekil mesajlara lastik konularına satış amacıyla girmek burada hoş karşılanmaz.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
On 06.12.2018 at 09:40, Furkan Emre Kuzu yazdı:

Hs01 yerine Ze914 denerseniz 6 kat daha sessiz

6 kat :S

biri betondan mı üretilmiş?

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

10 kat 1 desibel.

acaba onu mu demek istedi.

kulağımız da doğrusal olmadığı (mikrofon özelliği doğrusal değil yani) için çok anlaşılmaz 10 kat olduğu 1 desibelin.

Yorum bağlantısı
Ali Gök
(düzenlendi)

1 takim kislik hediye edin test ederim sonuclari aciklarim burdan😎

tarihinde Ali Gök tarafından düzenlendi
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Yusuf Taş

Hayırlı olsun Mehmet Bey, Ben de 195 50 R15 kışlık lastik bakıyorum petlas snowmaster ile falken euro Winter s01 arasında kaldım, falken daha önde duruyor, bulunduğum ilçede bulmak zor o yüzden internetten alacağım sanırım 240-250 arası fiyatlara bulunuyor.S01 ile sizin aldığınız lastik aynı model mi acaba?

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
51 dakika önce, Yusuf Taş yazdı:

Hayırlı olsun Mehmet Bey, Ben de 195 50 R15 kışlık lastik bakıyorum petlas snowmaster ile falken euro Winter s01 arasında kaldım, falken daha önde duruyor, bulunduğum ilçede bulmak zor o yüzden internetten alacağım sanırım 240-250 arası fiyatlara bulunuyor.S01 ile sizin aldığınız lastik aynı model mi acaba?

Muhtemelen.. yukarda resmi var.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...