İçeriğe Yönlendir

Fiesta V - B1695 arıza kodu

Berat Orçan

Recommended Posts

Berat Orçan

Forscan ile gem modülünü test etmek için menüye giriyorum, test işlemlerini başlatıyorum B1695 kodlu arıza ile karşılaşıyorum. Açıklaması şu şekilde; "Otomatik lamba açma devresi aküye kısa". Çözümünü bilen var mı acaba

Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan

Bir yerde kısa devre var. Ampüllerde sorun var mı? Bir yerde ayna anahtarıyla alakalı olduğu söylenmiş.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Berat Orçan

Ampullerde sorun yok fakat park ampulleri kırmızı led takmışlar, ayna anahtarı dikkatimi çekmedi hiç bi kontrol edeyim.

Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan
Şimdi, Berat Orçan yazdı:

Ampullerde sorun yok fakat park ampulleri kırmızı led takmışlar, ayna anahtarı dikkatimi çekmedi hiç bi kontrol edeyim.

Park ampüllerini sökerek başlayın. Ayrıca her test öncesi hataları beyinden silmeniz lazım . 

Yorum bağlantısı
Berat Orçan

Uğraştırcak beni baya galiba. Bi şüphem var acaba diyorum gem modülü arızalı olabilir mi ?

Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan
Şimdi, Berat Orçan yazdı:

Uğraştırcak beni baya galiba. Bi şüphem var acaba diyorum gem modülü arızalı olabilir mi ?

En kötü senaryodan değil, en basitten başlayın. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Berat Orçan

Abi benim arabada sis farı yoktu. Sonradan sis farlı olan anahtarı taktım sis farlarıyla beraber eskisini takıp bi deneyeyim bakalım.

Yorum bağlantısı
Berat Orçan

Ayna ahatarında ışıklandırma var mı bilmiyorum ama varsa da bendeki yanmıyor 

Yorum bağlantısı
Berat Orçan

Bugün baya uğraştım. Testleri röleyi sökerek, far anahtarını sökerek denedim GEM modülüne arıza düşmüyor. Fakat en son farları açarak test yaptım yine arıza düşmüyor. Ben bir sonuca varamadım. Bir fikri olan var mı ? 😤

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...