İçeriğe Yönlendir

Araç Kullanırken Devreye Giren "Rahatsız Etme" Modunu Nasıl İptal Ederim

Ali Darbaz

Recommended Posts

Ali Darbaz

Merhaba 

Gectiğimiz haftalarda karşıma bir bildiri geldi. Bu bildiride telefonunumun araç kullanırken rahatsız etme moduna geçmesi hakkındaydı. İyi güzel dedik, onayladım. İlk zamanlar işe yaradı, eve geldğimde bildirimler düşüyordu. Fakat şöyle bir durum ortaya çıktı. İşe servisle gittiğimde bu beni araba kullanıyor sanıp, rahatsız etme moduna geçiyor. Elimle düzeltiyorum, 1 dk sonra yine kapatıyor. Müzik dinliyorum spotyden onu bile kapatıyor. Ben bunu iptal ettikce 1 dk sonra yine rahatsız etme moduna geçiyor. Yine 2 3 açil durum oluşmuş, insanlar bana ulaşamış. eve gelince 10 cevapsız çağrı çıkıyor. 

Telefon xiaomi mi5s miu 10 kullanıyor. Ben sözde kapatıyorum, ama aktif olmaya devam ediyor. Bu konuda yardımlarınızı rica ederim. 

Yorum bağlantısı
Eren Gökmen
13 dakika önce, Alpay Sumer yazdı:

aracla esleserek mi yapiyor bunu? eger ole ise eslesmeyi iptal etmeyi deneyin? 

Yok galiba gps hizina gore yapiyor. Baz istasyonlari da kullaniyor olabilir. Kesin bir yerden kapatiliyordur ama ezbere soylemek zor. Profiller gibi bir menu vs varsa oralara bakilabilir. Ayarlar uygulamasi icinde arama oluyor yukarida, orada bu mod aranabilir. 

Miui Turkiye veya yabanci forumlarda da sorabilirsiniz.

Bir de bu mod belki google maps ile de alakali olabilir. Android auto yuklu mu?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Malesef arama yapınca,cıkan kısımdan kapatıyorum, ama yemedi. Bu akşam yoldayken bakıcam yine gidicekmi. 

Yorum bağlantısı
Eren Gökmen
3 dakika önce, Ali Darbaz yazdı:

Malesef arama yapınca,cıkan kısımdan kapatıyorum, ama yemedi. Bu akşam yoldayken bakıcam yine gidicekmi. 

Bir sey olmali muhakkak. Arama kisminda bir de varsayilanlara bakin belki oradan bir seyler yapilabilir

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hacı Şenyurt

GPS kısmını kapatırsanız sanırım düzelecektir. Bir de telefonu kapatıp yeniden açın. Bazen faydası olabiliyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yusuf Berke
(düzenlendi)

Konumu kapatmayı denedikten sonra konum izleme yetkisini alma imkanı veriyorsa DND modunun konum erişimini kapatın.

Onun dışında (bunu önermiyorum) ya DND servisini silersiniz ki bu Rahatsız Etme modunu tamamen siler. Geri yükleyemeyebilirsiniz. Veya moda bağlı uygulama varsa işlevini kaybeder.

Yazılım güncellemeyi deneyin bazen ufak update'ler atıyorlar. Bazı Xiaomi'lerde de bu sorun var. Güncelleme ile çözdükten sonra geri gelen de var.

tarihinde Yusuf Berke tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Cihazı sıfırlamadan telefon ayarlarını sıfırlayabilirsiniz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Merhaba sorunu çözmeyi başardım 

Sesiz / rahatsız etme  menusu altında planlı açılış zamanı var. 

Onun içine girince, benim işe gidip ve işten dönüş saatlerime otomatik kural yaratmış. O saatlerde cihaz kendini otomatik sesize alıyor. 

Bende bunları sildim. Sorunlarım ortadan kalktı :) 

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...