İçeriğe Yönlendir

Harici Disk Kopyalama Sorunu

Murat Öngür

Recommended Posts

Murat Öngür

Merhabalar

Harici 1 tb diskimde şöyle bir sorun var disk den pc ye veri kopyalarken bir sorun yok yalnız pc den disk e bir şey kopyalamak istediğimde sıkıntı yaşıyorum , kopyalama başlıyor sonra 0 kb kadar düşüyor yani anlayacağınız kopyalamıyor, diski boşaltıp formatladım kutusu bozukdu kutusunuda değiştirdim ama yok nafile bir çözüm bulamadım olmadı , en bu akşam direk kasaya bağlıyıp deneyeceğim bakalım o şekilde olacak mı.

Sizlerin bildiği başka bir yöntem var mı ? Yada bildiğiniz herhangi bir program var mı dır ? 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Elektrik yetersiz geliyor olabilir. Cift usb port kablosu olan micro usb kablo ile deneyin. Notebook ise ayrıca adaptörünü takın. 

Yorum bağlantısı
Murat Öngür
4 saat önce, Ali Darbaz yazdı:

Elektrik yetersiz geliyor olabilir. Cift usb port kablosu olan micro usb kablo ile deneyin. Notebook ise ayrıca adaptörünü takın. 

kablo yeni farklı kablolarda denedim ama yok bet sektörü oldu galiba 🙁

4 saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

usb kablosu değiştiniz mi?

değişti abi zaten kablo yeni ama yok olmadı

Yorum bağlantısı
Hamit inan
14 saat önce, Murat Öngür yazdı:

Merhabalar

Harici 1 tb diskimde şöyle bir sorun var disk den pc ye veri kopyalarken bir sorun yok yalnız pc den disk e bir şey kopyalamak istediğimde sıkıntı yaşıyorum , kopyalama başlıyor sonra 0 kb kadar düşüyor yani anlayacağınız kopyalamıyor, diski boşaltıp formatladım kutusu bozukdu kutusunuda değiştirdim ama yok nafile bir çözüm bulamadım olmadı , en bu akşam direk kasaya bağlıyıp deneyeceğim bakalım o şekilde olacak mı.

Sizlerin bildiği başka bir yöntem var mı ? Yada bildiğiniz herhangi bir program var mı dır ? 

Eğer düşmeden değilde normal kullanımdan badsector açtı ise genelde bu diskin ilk bölümlerinde oluşuyor. Disk yönetimine gir diski komple sil (format değil). Daha sonra 100gb lık bir alan oluştur. Peşinden kalan alanla yeni bir bölüm daha oluştur. Sonra ilk bölümü yeniden yok et. Badsector varsa o yok ettiğin bölümde kalacağı için takılma donma gibi sorunlar yapmaz

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Öngür
9 saat önce, Erdoğan Temur yazdı:

Küçük dosyaları kopyalarkende aynı durum var mı ?

Var ama mb olarak küçük olduğundan kopyalama hızı düşene kadar kopyalama bitiyor yani kopyalıyor

Yorum bağlantısı
Erdoğan Temur

Başka bilgisayarda denediniz mi? Problemin pc de mi yoksa ext. hdd mi onu tespit etmiş olursunuz.

Yorum bağlantısı
Murat Öngür
Bir saat önce, Erdoğan Temur yazdı:

Başka bilgisayarda denediniz mi? Problemin pc de mi yoksa ext. hdd mi onu tespit etmiş olursunuz.

Denedim sorun pc de bios ortamından ayarları kontrol edeceğim kapalı mı diye 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...